czwartek, 23 Mar 2017
Naszą witrynę przegląda teraz 135 gości 
Przemysł Mleczarski, Spirytusowy i Konc.Sp.

Krajowa Sekcja Przemysłu Mleczarskiego,Spirytusowego i Koncentratów Spożywczych

http://img.interia.pl/biznes/nimg/x/q/Mleko_spadlo_proc_3131111.jpg

RADA  SEKCJI:

Zbigniew Sikorski Przewodniczący -POLMLEK MAĆKOWY
Lech Bednarz        -  Wiceprzewodniczący - CEDC O/Polmos Białystok
Mirosław Kleina    -   Wiceprzewodniczący - Destylarnia Sobieski Sarogard

Eugeniusz Święcicki - Wiceprzewodniczący - Danone Bieruń

Andrzej Nowacki   - Sekretarz Nestle Kalisz

Zbigniew Celiński - Skarbnik - Unilever Poznań

Hieronim Stachel - Członek Prezydium - OSM Cuiavia Inowrocław

Agnieszka Nowocień - Członek Mlekpol Radom

Danuta Olszewska - Członek Nestle Kargowa

Jan Kosiarek - Członek Polmos Żyrardów

Janusz Sławinski - Członek Stock Polska Lublin

 

KOMISJA REWIZYJNA SEKCJI:

Anna Rutkowska- Przewodnicząca - Stock Polska Lublin

Zbigniew Jakubowski - Destylarnia Sobieski Starogard GD.

Zdzisław Prątnicki - OSM Sierpc

Henryk Cuber - Danone Bieruń

Waldemar Czebiera - Mlekovita O/Rzeszów Trzebowisko Adres siedziby Sekcji: POLMLEK MAĆKOWY

80-180 Gdańsk, ul. Bartnicza 1

Kontakt:  Tel. (058) 762 27 10 wew. 310, 

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 


 

 


 

 WZD KS MLECZARSTWA, PRZEZM. SPIRYTUSOWEGO I KONCENTRATÓW SPOZYWCZYCH - ŻYRARDÓW 11-13.01.2017R.
poniedziałek, 06 lutego 2017 09:36

 

 

 

Walne Zebranie Delegatów Krajowej Sekcji odbyło się w Żyrardowie w dniach 11-13.01.2017r

Gospodarzem WZD była Komisja Zakładowa NSZZ „S” Polmos Żyrardów


 

WZD Sekcji rozpoczęło się od wprowadzenia Sztandaru Krajowej Sekcji przemysłu Mleczarskiego

Spirytusowego i Koncentratów Spożywczych NSZZ „Solidarność”i odśpiewaniu hymnu państwowego.

Po wyborze przewodniczącego zebrania, protokolanta zebrania, komisji skrutacyjnej, komisji uchwał

i wniosków , głos zabrał Przewodniczący Krajowej Sekcji Zbigniew Sikorski , który zdał relację delegatom z działalności Rady Sekcji za okres półroczny maj 2016r-styczeń 2017r .

Następnie głos zabrał Hieronim Stachel – członek Prezydium Sekcji przywrócony do pracy wyrokiem Sądu Okręgowego w Bydgoszczy po prawie sześcioletniej walce, który przedstawił informację o jego aktualnej sytuacji w zakładzie pracy Cuiavia OSM w Inowrocławiu oraz wyraził duże zaniepokojenie działaniami Policji Prokuratury oraz Sądów w Polsce a w szczególności w Inowrocławiu w sprawie umarzania lub odmawiania prowadzenia dochodzeń w przypadku łamania praw związkowych .

WZD Krajowej Sekcji przyjęło stanowisko w tej sprawie w załączeniu. Delegatów obradujących w Żyrardowie bardzo wzburzyła informacja przekazana przez Lecha Bednarza- wiceprzewodniczącego Sekcji o nie wyrażenia zgody na jego oddelegowanie na WZD Sekcji do Żyrardowie przez przełożonego.

Lech Bednarz – poinformował zebranych o tym fakcie na telekonferencji .

W sprawie lecha Bednarza WZD Sekcji przyjęło stanowisko , które zostało wysłane do osób decyzyjnych w firmie oraz do wiadomości do struktur nadrzędnych naszej Organizacji a także do Organizacji Zakładowej NSZZ „S” którą Lech Bednarz reprezentuje w Sekcji .

O spotkaniu , które odbyło się w dniu 5 grudnia 2016r w Warszawie w siedzibie Sekretariatu Pzremysłu Spożywczego dotyczące obrotu środkami finansowymi przez Sekcje Krajowe delegatów poinformowali Andrzej Nowacki i Zbigniew Cieliński , którzy reprezentowali Krajową Sekcję w tym spotkaniu .

W kolejnym omawianym punkcie porządku zebrania Zbigniew Sikorski przedstawił informację z posiedzenia Rady Dialogu Społecznego z dnia 8 grudnia 2016r na którym to posiedzeniu miał być powołany zespół branżowy d.s sektora przemysłu spożywczego. Powołanie tego zespołu zaakceptowała strona pracodawców oraz strona związkowa niestety zastrzeżenia miała strona rządowa.

Jak zwykle bardzo ważnym tematem na WZD była informacja przekazana przez delegatów o sytuacji

w zakładach pracy i Organizacjach Zakładowych należących do Sekcji .

Oprócz informacji o sytuacji w firmach tj. niskich płacach w sektorze mleczarskim czy spożywczym powodującym odejścia pracowników do innych branż, zatrudnianiu obcokrajowców za tzw. wikt

i opierunek , którzy stają się w niektórych sytuacjach konkurencją w przypadku negocjacji wzrostu wynagrodzeń przez Organizacje Związkowe.

Delegaci byli zgodni w tym temacie : muszą powstać branżowe przepisy prawa pracy. Delegaci przyjęli również stanowisko w sprawie zmiany wysokości składki związkowej, która zdaniem wielu delegatów

nie zachęca do wstępowania w nasze struktury związkowe.

Po obradach delegaci spotkali się tak jak co roku na uroczystym spotkaniu opłatkowo-noworocznym

na którym oprócz wzajemnych życzeń i wspaniałej atmosfery mieli możliwość skosztowania wspaniałego tortu z napisem „Solidarność” ufundowanym przez Hieronia Stachel – jako podziękowanie dla Sekcji za

wieloletnie wspieranie naszego kolegi w walce o godność pracownika , godność związkowca , o godność człowieka .

WZD Krajowej Sekcji Przemysłu Mleczarskiego Spirytusowego i Koncentratów Spożywczych NSZZ „Solidarność” ustaliło , że kolejne WZD Sekcji odbędzie się w maju 2017r na terenach pięknej Ziemi Lubuskiej .

 

Podjęto :

Stanowisko Nr1/2017  Walnego Zebrania Delegatów Krajowej Sekcji Przemysłu Mleczarskiego, Spirytusowego i Koncentratów Spożywczych NSZZ „Solidarność”

 

Dotyczy wprowadzenie kwotowej składki członkowskiej

 

 

oraz Stanowisko Nr 2/2017

Walnego Zebrania Delegatów Krajowej Sekcji Przemysłu Mleczarskiego, Spirytusowego i Koncentratów Spożywczych NSZZ „Solidarność”

Dotyczy odmowy wszczęcia dochodzenia w sprawie łamania praw związkowych i pracowniczych

 

 

 

Sporządził Zbigniew Sikorski

 

 
KRZYŻ ZASŁUGI
piątek, 22 lipca 2016 08:27

Potrzeba publicznego oddania szacunku bohaterom2016­06­07

Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" Nestle Polska S.A. Oddział w Kaliszu zorganizowała w piątek, 3 czerwca 2016 roku, wyjątkową uroczystość uwznioślającą pamięć o działaczach opozycji wobec dyktatury komunistycznej.

 

 

Pan Józef Jarych – inicjator strajku w 1980 roku i współzałożycielowi NSZZ „Solidarność ” w kaliskich „WINIARACH ” otrzymał Krzyż Wolności i Solidarności z rąk samego prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr Łukasza Kamińskiego i Dyrektora Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi Marka Drużki, w asyście historyków­ prokuratorów IPN.


 

Zgodnie z ustawową procedurą uprawnienie do występowania do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z wnioskiem o przyznanie zasłużonym działaczom opozycji z lat 1956–1989 wyjątkowego odznaczenia państwowego – Krzyża Wolności i Solidarności, posiada Prezes IPN. Wiadomym jest jednak, że inicjatywę uhonorowania Pana Józefa Jarycha podjęła zakładowa „Solidarność”, zwracając się z odpowiednim postulatem do IPN.


Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" powiadomiła i zaprosiła przedstawicieli Regionu – Przewodniczącego ZR Jarosława Wilnera i z­cę Przewodniczącego Elżbietę Wdowczyk, do uczczenia bohatera tamtych czasów. To bardzo ważne z punktu historii NSZZ "Solidarność" w naszym Regionie, aby zarząd regionu wiedział o tak istotnych momentach. Żadne osoby czy organizacje do tej pory nie zgłaszały takich faktów, a szkoda, bo bez względu na to jak w obecnych czasach potoczyły się losy dawnych bohaterów, zasługują na upowszechnienie ich postaw i unikalnego uhonorowania. Nie dane było nam wspólnie cieszyć się z tak honorowego uznania szczególnych zasług, jak na przykład w ostatnim czasie: Edwarda Grzelińskiego czy śp. Marka Brelińskiego.

 

 

 

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL