niedziela, 23 Wrz 2018
Naszą witrynę przegląda teraz 261 gości 
Szkolenia i Oferty
POMOC EKSPERTA DLA KOMISJI ZAKŁADOWEJ
piątek, 08 grudnia 2017 08:39

Pomoc eksperta dla komisji zakładowych

Jak określić rzeczywisty margines działania pracodawcy w oparciu o dane dot. obecnej kondycji finansowej przedsiębiorstwa? Jak przygotować poparte wnioskami z analizy argumenty na potrzeby negocjacji z pracodawcą? Jak przewidzieć zmiany w sytuacji ekonomicznej i pozycji rynkowej przedsiębiorstwa w oparciu o dostępne dane? Jak przygotować się do rozmów z pracodawcą nt. ewentualnych zmian w zakładzie i ich skutków dla pracowników?

Znajomość kondycji finansowej i szeroko pojętej sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa jest dla organizacji związkowych jednym z ważniejszych czynników efektywnego i skutecznego dialogu z Pracodawcą.

W ramach niniejszej oferty organizacje związkowe mogą zwrócić się do ekspertów Syndex Polska (były S.Partner) o pomoc w analizie ekonomiczno-finansowej na potrzeby rozmów i negocjacji prowadzonych w przedsiębiorstwie z pracodawcami.

Powyższa pomoc obejmuje*:

- j    - Jednorazową syntetyczną analizę sprawozdań finansowych, planów budżetowych i podstawowych danych ekonomicznych będących w dyspozycji organizacji związkowej,

- w   - Wskazanie na podstawie powyższej analizy podstawowych argumentów na potrzeby prowadzonych rozmów (m.in. negocjacji płacowych, itp.),

- z    -  Zdalną pomoc ekspertów oznaczającą doradztwo drogą telefoniczną i mailową.

* Powyższa oferta nie obejmuje jednorazowej pomocy eksperckiej wymagającej w odniesieniu do konkretnej kwestii, więcej niż 3 (słownie: trzech) dni pracy analitycznej (24 godzin). O sytuacji takiej mówimy np. w przypadku restrukturyzacji, negocjacji dot. układów zbiorowych, negocjacji pakietów socjalnych, zwolnieniach grupowych, fuzji lub przyjęciach.

Więcej…
 
EUROPESKIE RADY ZAKŁADOWE- SZKOLENIE
poniedziałek, 10 lipca 2017 11:39

 

 

w DNIACH 27-29 CZERWCA ODBYŁO SIĘ SZKOLENIE DLA PRZEDSTAWICIELI EUROPEJSKICH RAD ZAKŁADOWYCH

W Markach pod Warszawą spotkali ise obecni członkowie ERZ i kandydaci do przyszłych Rad. Szkoelniowiec KK Jan Plata Przechlewski oraz Daniel Kiewra z Syndexu przeprowadzili 2 dniowe szkolenie w oparciu o teorię (Ustawę o Europejskich Radach Zakładowych ) oraz praktyczne przykłady funkcjonowania Rad. Obecnie następuje sporo zmian właścicielskich co niesie za sobą również zmiany w samych Radach. Powoływane sa kolejne nowe rady np. w Marrie Bizzard (Polmos Łańcut i Starogard Gdański) oraz w wielu innych koncernach , w których niestety brakuje reprezentacji związkowej. Uczestnicy wyrazili zadowolenie oraz chęć kontynuacji tematu.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 
KOMUNIKACJA W NEGOCJACJACH
piątek, 18 marca 2016 08:47

 

W dniach 15-17 marca w Koszelówce pod Płockiem odbyło się kolejne IV już szkolenie dla związkowców z naszego Sekretariatu. Tematem była "Komunikacja w Negocjacjach". Szkolenie przybrało formę warsztatów umiejętności, i było świetnym polem do przećwiczenia różnych modeli komunikacji , poszukując tego najbardziej optymalnego.  Uczestnicy pochodzili z zakładów: Browary Żywiec, Totalizator Sportowy, Mondelez, Mars oraz z Sekretariatu Metalowców. Spotkanie było tez świetna okazją do przedyskutowania i doradztwa skutecznych metod komunikacji  stosowanych w zakładach. C

Ciepłe słowa podziękowania kierujemy ku trenerce pani Marylce Kościńskiej z Działu szkoleń KK, dzięki jej aktywnej postawie, ciekawym pomysłom nie sposób się było nudzić! Czekamy na więcej!

M. Nowicki

 
SZKOLEŃ CD.
środa, 02 marca 2016 08:09

W dniach 23-26 luty pod Warszawą odbyło się szkolenie dla działaczy związkowych nt. „ Lider związkowy – to zobowiązuje”. W ramach programu uczestnicy poznali : podstawy komunikacji społecznej, czym jet świadome przywództwo oraz jakie cechy i rolę ma dobry wizerunku lidera. Ponadto szkoleniowa grupa badała i poznawała własne mocne i słabe strony, techniki komunikacji i wagę współpracy w grupie . W szkoleniu brali udział pracownicy z : Totalizatora Sportowego, Browarów Żywiec, Mondeleza oraz koledzy z Sekretariatu Metalowców.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL