piątek, 19 Sty 2018
Naszą witrynę przegląda teraz 249 gości 
Aktualności
LAURACI X KONKURSU PRACODAWCA PRZYJAZNY PRACOWNIKOM
poniedziałek, 18 grudnia 2017 12:45

Komisja Certyfikacyjna dokonała oceny wniosków nadesłanych na konkurs "Pracodawca Przyjazny Pracownikom", m.in. biorąc pod uwagę przestrzeganie prawa pracy, zawieranie układów zbiorowych pracy, zatrudnianie pracowników na czas nieokreślony, uzwiązkowienie, funkcjonowanie rady pracowników oraz przeciwdziałanie mobbingowi.

Komisja wyłoniła w X edycji 27 laureatów z 36 zgłoszonych firm. Wszystkie wybrane firmy otrzymają certyfikat w konkursie "Pracodawca Przyjazny Pracownikom", organizowanym przez NSZZ "Solidarność" pod patronatem Andrzeja Dudy, Prezydenta RP.

Miło nam poinformować, ze jedna firma z wyróżnionych jest z branży spożywczej to : Krajowa Spółka Cukrowa S.A. w Toruniu

Więcej…
 
KONFLIKT W MOKATE ZAKOŃCZONY.
piątek, 08 grudnia 2017 10:31

Image result for zdjęcia Mokate fabryka

 

Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” po rozmowach z kierownictwem Mokate  podjął decyzje o odwołania akcji protestacyjnej – pikiety pod siedzibą Spółki Mokate S.A. w Ustroniu.  Zostało podpisane porozumienia regulującego funkcjonowanie naszego Związku i relacji pomiędzy stronami.

Dziękujemy wszystkim, którzy wyrazili chęć uczestnictwa w pikiecie uzgodnionej na 15 grudnia 2017 roku i tym, którzy tak masowo poparli organizację związkową poprzez wysyłanie e-maili na wskazane adresy. To właśnie ta presja spowodowała zmianę stanowiska właściciela i zarządu w stosunku do nowo powstałej organizacji. Za Wasze działanie serdecznie dziękujemy! Będziemy czuwać nad realizacją porozumienia i wszelkie próby ewentualnej destrukcji ze strony Zarządu Spółki będziemy nagłaśniać włącznie z podjęciem akcji protestacyjnej.

NSZZ „Solidarność” Region Podbeskidzie

Wiceprzewodniczący Andrzej Madyda

Więcej…
 
UKRYCI PRZED PRACĄ
piątek, 08 grudnia 2017 08:49

Rąk do pracy w Polsce wcale nie brakuje. Brak tylko pomysłów, jak je wykorzystać - informuje w czwartek "Rzeczpospolita".

Gazeta, powołując się na wyliczenia ekonomistów Narodowego Banku Polskiego, informuje, że liczba osób niepracujących, ale możliwych do przywrócenia na rynek pracy, może sięgać nawet 4 mln. Z badań NBP cytowanych przez "Rz" wynika, że najszerzej definiowana stopa bezrobocia sięga 25 proc., podczas gdy jej definiowana zwyczajowo wersja wyniosła w III kwartale br. zaledwie 4,7 proc.

Więcej…
 
CO POLACY WIEDZĄ O CHLEBIE
piątek, 08 grudnia 2017 08:42

 

Polacy nie wyobrażają sobie dnia bez kromki świeżego chleba czy chrupiącej bułki. Według badania, przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown na zlecenie sieci handlowej Netto, aż 98 proc. Polaków jada pieczywo, a ponad 80 proc. robi to przynajmniej raz dziennie

Polacy coraz częściej kupują świadomie – czytają etykiety, stawiają na sprawdzonych, polskich producentów, chcą jeść lekko i zdrowo. Jaka jest jednak ich wiedza, jeżeli chodzi o tak podstawowy produkt, jakim jest chleb?


Więcej…
 
UNILEVER W EUROPIE TNIE KOSZTY
wtorek, 28 listopada 2017 10:07


Przedstawiciele pracowników w Unilever  domagają się korekty kursu. Działania oszczędnościowe firmy idą w złym kierunku.

Europejska Rada Zakładowa przypomina swoje postulaty związane z procesem sprzedaży działu margaryny.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL