wtorek, 26 Lip 2016

Sonda

WSKAŻ FORMĘ PROTESTÓW , KTÓRE MAJA BYĆ KONTYNUWANE?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 138 gości 
”BEZ WZGLĘDU NA TO, JAKI WYKONUJESZ ZAWÓD, JESTEŚ CZŁOWIEKIEM”
DANONE SZUKA LUDZI DO PRACY
wtorek, 26 lipca 2016 10:04

 

 

W związku z dynamicznym rozwojem Fabryki w Bieruniu firma poszukuje pracowników na stanowiska: Operator procesu, Operator maszyn pakujących, Elektromechanik.

Szczegóły poniżej

Więcej…
 
SPOTKANIE W SPRAWIE ZMIAN W PRAWIE WODNYM
poniedziałek, 25 lipca 2016 07:22

woda


Z inicjatywy Działu Branżowego oraz Biura Eksperckiego Dialogu i Polityki Społecznej przy KK, w dniu 13 lipca 2016 r. w Oddziale Komisji Krajowej w Warszawie, odbyło się spotkanie z przedstawicielami Sekretariatów Branżowych. Dział Branżowy reprezentował – Sławomir Adamczyk natomiast Biuro Eksperckie Dialogu i Polityki Społecznej – Katarzyna Zimmer Drabczyk.

Z Sekretariatów byli przedstawiciele: KSPCH (Miara Mirosław); KS Metalowców (Bogdan Szozda); KS Spożywców ( Mirosław Nowicki,  Grzegorz Szumer  - sekretarz , Zbigniew Koban i Zenon Tomaszewski z Sekcji POW oraz Jan Hałaś Szef Sekcji Piwowarskiej oraz przedstawiciele Krajowej Sekcji Gospodarki Wodnej i Przedstawiciel KS Górnictwa i Energetyki.

Więcej…
 
SEKCJA PIWA WALCZY O NIŻSZE STAWKI ZA WODĘ
czwartek, 21 lipca 2016 09:42

Branża piwowarska w ostatnich latach przeszła olbrzymią metamorfozę, browary dokonały dużych inwestycji w celu poprawy efektywności produkcji oraz ograniczenia poboru wody. Polskie browary są mocną konkurencją do tych europejskich. W branży pracuje około 30 tysięcy ludzi, jest to spora część sektora spożywczego. Przed sektorem w ostatnim czasie stoją olbrzymie wyzwania : zmiany właścicielskie w SAB Millerze, podnoszona akcyza oraz niekorzystne zmiany w Prawie Wodnym, różnicującym producentów żywności i napoi i alkoholi różnymi stawkami za korzystanie z wody.
W krajach ościennych są już korzystniejsze stawki dla całej branży napoi, co możę odbić się niekorzystnie na naszej produkcji.

 

Sekcja Krajowa Przemysłu Piwowarskiego, pod przywództwem nowego Przewodniczącego Jana Hałasia wzięła się ostro do działania. Uchwałą z 15 maja 2016r. podjęła decyzję o podjęciu działań w  celu utworzenia Zespołu Branżowego dla Przemysłu Piwowarskiego działającego w ramach Rady dialogu Społecznego. Istnieją Zespoły problemowe działające w ramach Rady ale  istnieją już Trójstronne zespoły branżowe, działające poza Radą Dialogu Społecznego. Zostały powołane w celu prowadzenia trójstronnego dialogu sektorowego dla godzenia interesów stron, podczas realizacji programów działania rządu oraz rozwiązywania problemów dotyczących funkcjonowania branży. Są wśród nich min. : zespoły dla hutnictwa, energetyki, przemysłu lekkiego, przemysłu farmaceutycznego i inne. Taki zespół dla branży byłby okazją do wypracowania wspólnego stanowiska dla :  pracodawców, strony rządowej oraz związków zawodowych.

Wracając do wyzwań sektora Browary Polskie zredukowały pobór wody o połowę i należą pod tym względem do najbardziej oszczędnych w Europie i na świecie. Ministerstwo Środowiska po apelach organizacji pracodawców i NSZZ "Solidarność" zapowiadało obniżenie stawek za pobór wody w stosunku do wcześniej proponowanych i rzeczywiście w nowym projekcie stawki zostały obniżone dla branży spożywczej (ale bez napoi).

Obecnie oczekujemy zmian stawek za pobór wody do produkcji napojów, wody i alkoholi  na tym samym poziomie , jakie mają inne branże.

A w lato chce się pić......

 

 
ZALICZENIE OKRESU SKŁADKOWEGO DO EMERYTUR
czwartek, 21 lipca 2016 09:36

 

Prezydium KK pozytywnie oceniło decyzję rządu w sprawie obniżenia wieku emerytalnego, jednak nadal będzie podejmować działania, aby w ustawie znalazł się zapis o wymaganym zamiast wieku (60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn) okresie składkowym bez względu na wiek: 35 lat dla kobiet i 40 lat dla mężczyzn.

"Solidarność" przypomina, że obniżenie wieku emerytalnego jest spełnieniem deklaracji złożonej podczas Ogólnopolskich Dni Protestu w 2012 roku. Wtedy Piotr Duda, lider Związku obiecał, że ustawa PO- PSL o podwyższeniu wieku emerytalnego trafi do kosza.

Data wejścia w życie nowych przepisów o obniżeniu wieku emerytalnego jest bardzo odległa. Prezydium KK oczekuje jej zmiany. Jednocześnie podkreśla, że nie rezygnuje z dalszych starań o zmiany zapisów, tak, aby pracownicy legitymujący się okresem składkowym 35 lat dla kobiet i 40 dla mężczyzn również mogli przejść na emeryturę. "Solidarność" informuje, że podejmie w tej kwestii dalsze działania wynikające z uprawnień związku zawodowego.

red. H.D http://www.solidarnosc.org.pl/


 

 
ZBLIŻAJĄCE WYDARZENIA
środa, 29 września 2010 19:10

23-24.08.2016 - Posiedzenie KK w Gdańsku

29-30.08.2016- Posiedzenie Rady  KSPMSiKS

7-8.10.2016 Jubileuszowy Kongres 25lat Sekretariatu Przemysłu Spożywczego NSZZ "Solidarność", Miętne  k. Garwolina

18-19.10.2016- Posiedzenie KK w Jeleniej Górze

23.11.2016 - Posiedzenie KK w Płocku

24/25.11.2016- Krajowy Zjazd Delegatów w Płocku

 

UROCZYSTOŚCI SZTANDAROWE

 

SIERPIEŃ - Porozumienia sierpniowe, Gdańsk OSM Maćkowy

WRZESIEŃ - Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy, Jasna Góra KS PMsDiT

Terminarz służby przy grobie Błogosławionego ks.

Jerzego Popiełuszki 2016 w Warszawie Kościół Św. Stanisława Kostki

 

CZERWIEC - WOLNY ( możliwa dodatkowa służba dla chętnych)

18 sierpień 2016r. ( czwartek )/19 sierpień 2016r. ( piątek )

15 wrzesień 2016r. ( czwartek )/16 wrzesień 2016r. (piątek )

 

 

Więcej…