czwartek, 26 Kwi 2018

Sonda

Naszą witrynę przegląda teraz 132 gości 
”BEZ WZGLĘDU NA TO, JAKI WYKONUJESZ ZAWÓD, JESTEŚ CZŁOWIEKIEM”
SPOTKANIE MŁODYCH W WARSZAWIE
piątek, 20 kwietnia 2018 06:22

 

Forum „Młodzi w dialogu – dialog o młodych” zorganizowane przez NSZZ „Solidarność” poruszyło ważne dla młodych związkowców tematy, takie jak możliwości zmian w ruchu związkowym, wizerunek związków, ich rola we współczesnej gospodarce oraz możliwości poprawy sytuacji osób wchodzących na rynek pracy.

Dyskusje odbywały się zarówno w ramach paneli, jaki i w kuluarach. Dużym plusem była możliwość poznania związkowców reprezentujących korporacje, co pozwoliło na wymianę doświadczeń.

Wartościowe słowa o roli związków zawodowych we współczesnej gospodarce wypowiedział prof. Jacek Sroka, który twierdzi, że związki oferują humanizację ekonomii i kształtują postawę dialogową. Wizerunek związków w Polsce jest jednak dość negatywny, lub, szczególnie w przypadku osób młodych – nie istnieje, ponieważ związki nie mają dla młodego pokolenia dużej widoczności. Paneliści w dużej mierze obwiniali negatywne kampanie medialne oraz nieobecność tematu ZZ w programie nauczania.

Zaznaczone zostało podobieństwo misji działania związków do głównego pytania, które zdają pracodawcy millennialsi: „co firma może MI zaoferować?”. Przy zwiększeniu świadomości wartości płynącej z działania obywatelskiego, postawa taka stwarza szansę, że idee związkowe mogą przemówić do młodego pokolenia.

Więcej…
 
ROZWIJANIE NOWYCH MOŻLIWOŚCI REPREZENTOWANIA MŁODYCH PRACOWNIKÓW
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 11:17

 

 

Europejski Instytut Związków Zawodowych (ETUI) we współpracy z Europejską Federacją Związków Zawodowych Przemysłu Spożywczego, Rolnictwa i Turystyki (EFFAT)  w Leuven (Belgia), w dniach 12-14 marca zorganizowały spotkanie przedstawicieli młodych związkowców z krajów Unii Europejskiej, aby wspólnie stworzyć mapę potrzeb treningowych. Organizatorzy chcieli dowiedzieć się, jakie umiejętności są potrzebne do reprezentowania potrzeb młodych pracowników. Spotkanie było bogate w ożywione dyskusje o trudnościach i metodach rozwiązywania problemów młodych związkowców. Dyskusje tym ciekawsze, że uczestnicy reprezentowali nie tylko różne kraje, ale też różne profesje. To czyniło burze mózgów prawdziwymi burzami, ukazującymi różne perspektywy i – w efekcie – stawiały czasem dobrze nam znane kwestie w nowym świetle.

Rozmawialiśmy również o możliwościach zmiany formuły działania Komitetu Młodych, by pełnił funkcję prawdziwiej platformy wymiany doświadczeń, wiedzy i inspiracji.

Uważam to spotkanie za bardzo owocne, w szczególności poznanie perspektyw działaczy z innych krajów jest bardzo inspirujące. Nasza organizacja może wiele się nauczyć od bardziej doświadczonych związkowców.

Dużym plusem była również warsztatowa forma spotkania, pozwalająca na łatwą wymianę myśli i aktywizująca wszystkich uczestników.

Otrzymałam mnóstwo inspiracji i nową chęć do działania!

A.Padula

 

 
STU NOWYCH CZŁONKÓW NA 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI!
środa, 04 kwietnia 2018 08:22

 

Uroczyste WZD MOZ Lajkonik Snacks odbyło się przed świętami Wielkanocnymi w remizie OSP Rzozowa/Skawiny.

Podczas spotkania dokonano wyborów nowych władz Organizacji Międzyzakładowej. Przewodniczącym został ponownie kolega Jerzy Dziobek.

Podniosłym wydarzeniem podczs WZD było przyjęcie 100 nowych członków organizacji.Tym akcentem przypomniano tegoroczną rocznicę - 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę!

M.Nowicki

 

 
OBEJRZYJ FILM O EUROPEJSKICH RADACH ZAKŁADOWYCH
poniedziałek, 23 października 2017 11:38

https://www.youtube.com/watch?v=3cxdEok6Id0

 

 

 
ZBLIŻAJĄCE WYDARZENIA
środa, 29 września 2010 19:10


26-27.04.2018 - WZD K.S. Przem. Cukierniczego, Piekarniczego i Młynarskiego w Koszelówce

14-15.05.2018 WZD K.S. Gier i Zakładów Wzajemnych w Rybieńku Leśnym

15.05.2018 WZD K.S. Pracowników Przem. Mięsnego , Drobiarskiego i Tłuszczowego NSZZ "Solidarność", Ostróda

15 -17.05.2018 WZD K.S. Przem. Piwowarskiego w Leżajsku

31.05.- 3.06.2018 - XXII Spartakiada, Piecki k/Mrągowa

31.05.2018- Dzień Pracownika Przemysłu Spożywczego

21-22.06.2018 - Kongres Wyborczy Sekretariatu , Koszelówka koło Płocka

25-26.11.2018 -Wyborczy KZD, Częstochowa

 

UROCZYSTOŚCI SZTANDAROWE

Terminarz służby przy grobie Błogosławionego ks.

Jerzego Popiełuszki 2016 w Warszawie Kościół Św. Stanisława Kostki


09 maj 2018r. ( środa )/ 10 maj 2018r. ( czwartek) LU Polska

CZERWIEC - WOLNY - Jeżeli będą chętni, znajdę wolne terminy.

11 lipiec 2018r. ( środa )/ 12 lipiec 2018r. ( czwartek )  Animex Szczecin

 

Więcej…