niedziela, 23 Paź 2016

Sonda

WSKAŻ FORMĘ PROTESTÓW , KTÓRE MAJA BYĆ KONTYNUWANE?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 145 gości 
”BEZ WZGLĘDU NA TO, JAKI WYKONUJESZ ZAWÓD, JESTEŚ CZŁOWIEKIEM”
POKOLENIE Z : CO POWINNI O NIM WIEDZIEĆ PRACODAWCY
piątek, 21 października 2016 07:55

O pokoleniu Z, czyli osobach urodzonych w okolicach 2000 r. (dzisiejszych 15-20 latkach) można myśleć stereotypowo – opętane przez Snapchata, uzależnione od komórek dzieciaki. Tymczasem okazuje się, że to generacja pracowitych i ambitnych osób, które za chwilę zapukają do firm. W jaki sposób ich do siebie przyciągnąć?

Generacja Z to pokolenie w pełni wychowane w dobie nowoczesnych technologii. Dla nich świat  bez komputera, smartfona i internetu nie istnieje - wynika z badań nad tą grupą prowadzonych w Europie i USA - wśród nich to, które serwis rekrutacyjny Monster przeprowadził w Stanach Zjednoczonych we współpracy z firmą TNS. Ankietowano ponad 2 tysiące osób – przedstawicieli pokoleń X, Y i Z. Wśród nich było ponad 500 osób w wieku 15-20 lat, które dopiero myślą o rozpoczęciu pracy. Jakie są wnioski i co one oznaczają dla pracodawców?

Więcej…
 
JUBILEUSZOWY KONGRES SEKRETARIATU
piątek, 30 września 2016 09:00

 

 

 

JUBILEUSZOWY KONGRES

XXV -LAT SEKRETARIATU PRZEMYSŁU SPOŻYWCZEGO NSZZ “Solidarność”


 

 

 

W dniach 7 i 8 października odbył się w Miętnem koło Garwolina Jubileuszowy Kongres Sekretariatu Przemysłu Spożywczego.

W tym roku mija 25 rocznica powstania naszej struktury. 21 i 22 października 1991 roku w Kozubniku koło Porębki odbył się założycielski Kongres. Do Sekretariatu przystąpiło wówczas 7 Sekcji: Zbożowo-Młynarska , Sekcja Piwowarska, Mleczarstwa , Cukrowni , Spirytusowo-Drożdżowa , Przetwórstwa Mięsa oraz Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego. W następnych latach przystępowały dalsze Sekcje tj. przedstawiciele : Drobiarstwa, Przemysłu Tytoniowego, Chłodnictwa, Cukiernictwa, Gier Losowych i Hotelarstwa.

Na Kongres przybyli delegaci oraz przedstawiciele Krajowych Sekcji. Kongres to świetna okazja do podsumowań, ocen i podziękowań za pracę na rzecz naszej struktury. Mirosław Nowicki w imieniu Rady wręczał zasłużonym działaczom medale i pamiątkowe dyplomy , a pozostałym delegatom i gościom kongresu medale okolicznościowe.

Mieliśmy zaszczyt gościć Piotra Dudę, który oprócz przemówienia długo rozmawiał z gośćmi i tłumaczył zawiłości związane z pracą związku i działaniami podejmowanymi przez centralę „Solidarnosci”.

Na naszym Kongresie nie mogło zabraknąć Sekretarza Generalnego Europejskiej Federacji Związków Zawodowych w Sektorze Spożywczym Haralda Wiedenhofera oraz włodarza powiatu – Starosty Garwolińskiego Marka Chiałowskiego. Z zaprzyjaźnionego związku Słowackiego OZP przybyły Przewodnicząca Magadallna Melenova oraz Erika Breslowa.

Na Kongres przybyli również Szef regionu Mazowsze Andrzej Kropiwnicki, Przewodniczący Sekretariatu Służb Publicznych - Jerzy Wielgus oraz koledzy z Budownictwa.

W wystąpieniu na jubileuszowym Kongresie Kierownik Działy Branżowego KK Sławomir Adamczyk omówił osiągnięcia Sekretariatu i wskazał nowe wyzwania stojące przed branżą: budowa dialogu branżowego, PUZP, podnoszenie roli związku w układach TNC.

Z olbrzymim sentymentem przemawiał pierwszy Przewodniczący Sekretariatu – Andrzej Gileta- współtwórca Sekretariatu, wywodzący się z zakładów mięsnych . Był wzruszony faktem , że po tylu latach odnaleźliśmy go i zaprosiliśmy na jubileusz.

Więcej…
 
ZBLIŻAJĄCE WYDARZENIA
środa, 29 września 2010 19:10