logo
top

Komisja Zdrowia obraduje nocą. Protest na ręce Przewodniczącego Komisji
2011-02-25

Posłom koalicji rządzącej zasiadającym w sejmowej komisji zdrowia najlepiej pracuje się nocą, bez obecności strony społecznej i mediów- w dniu wczorajszym  w takim trybie przyjmowano sprawozdanie podkomisji specjalnej powołanej do prac nad tzw. pakietem ustaw zdrowotnych. Po raz kolejny, pod osłoną nocy, w ekspresowym tempie, bez uwzględniania opinii nie tylko partnerów społecznych, ale przede wszystkim prawników, tworzy się ustawy z których realizacją wszyscy za chwilę możemy mieć  pokaż więcejKomisja Zdrowia obraduje nocą. Protest na ręce Przewodniczącego Komisji
2011-02-25
Posłom koalicji rządzącej zasiadającym w sejmowej komisji zdrowia najlepiej pracuje się nocą, bez obecności strony społecznej i mediów- w dniu wczorajszym  w takim trybie przyjmowano sprawozdanie podkomisji specjalnej powołanej do prac nad tzw. pakietem ustaw zdrowotnych. Po raz kolejny, pod osłoną nocy, w ekspresowym tempie, bez uwzględniania opinii nie tylko partnerów społecznych, ale przede wszystkim prawników, tworzy się ustawy z których realizacją wszyscy za chwilę możemy mieć  pr pokaż więcej


Ratownik-związkowiec pobiegnie do Smoleńska
2011-02-23
W dniu 10 kwietnia 2010 r. oficjalna Polska Delegacja z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i osobami towarzyszącymi udała się samolotem z Warszawy do Smoleńska, na uroczyste obchody upamiętniające 70 -lecie zbrodniczej śmierci tysięcy polskich oficerów w lasach katyńskich. Nieprzewidziany zbieg okoliczności i przypadków doprowadził do tragedii, samolot rozbił się w pobliżu pasa startowego lotniska w Smoleńsku. Nikt z pasażerów i członków załogi nie ocalał.


Tragedia ta w sposób szczególny dotknęła Państwo Polskie, jej rozmiar był bezprecedensowy w skali światowej. Po tym wydarzeniu powstało szereg inicjatyw społecznych mających na celu uczczenie pamięci ofiar tragedii narodowej w Smoleńsku.


Edward Efimienko - ratownik medyczny Zespołów Ratownictwa Medycznego Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile, ratownik medyczny - wodny i płetwonurek Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne w Pile, członek NSZZ ''Solidarność'', postanowił przebiec trasę przelotu samolotu Warszawa - Smoleńsk w I rocznicę tego tragicznego wydarzenia i w dniu 10 kwietnia 2011 roku złożyć wieniec w miejscu katastrofy lotniczej, w imieniu mieszkańców miasta Piły.


Bieg składać się będzie z 21 etapów o długości 40 km - 50 km dziennie, przewidziano 7 przerw 1-dniowych na odnowę biologiczną. Cała trasa do Smoleńska liczy około 960 km. Początek biegu zaplanował na dzień 10 marca 2011r. z rogatek miasta Warszawy, przybycie do Smoleńska w dniu 7 kwietnia 2011r. Wziął parę dni rezerwy ze względu na nieprzewidywane sytuacje, na trasie biegu. Docelowo ma tam być 10 kwietnia br.


Uchwałą Rady Miasta Piły, otrzymał zgodę na używanie podczas biegu logo Miasta Piły. Patronat przejął Prezydent Piły. Pilska firma "4run.pl", wyposaży go w sprzęt sportowy marki BROOKS. Wielkopolski Urząd Marszałkowski w Poznaniu zajął się załatwieniem dla niego i ekipy wspierającej wiz na terytorium Białorusi i Rosji.


Druhowie z OSP RW Piła udzielili wsparcia w ludziach, sprzęcie drogowym i pomocy medycznej. Zabezpieczenie logistyczne to m.in. kierowcy, mechanik, masażysta, kwatermistrz (razem 6 osób), dwa samochody służbowe Lublin i VW T-4. Koszt tego przedsięwzięcia oszacowano na około 45 tys. zł. Sfinansowania biegu dokonały regionalne firmy oraz Miasto Piła. Wśród kilkunastu sponsorów jest także Sekretariat Ochrony Zdrowia Komisji Krajowej NSZZ ''Solidarność'', który wspiera patriotyczną inicjatywę swojego związkowca.


Związkowcy u Biskupów Przemyskich
2011-02-11
Przewodnicząca Maria Ochman wraz z Prezydium Rady Sekretariatu oraz Przewodniczącym Zarządu Regionu Ziemia Przemyska Andrzejem Buczkiem zostali przyjęci przyjęci przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Seniora Ignacego Tokarczuka oraz Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Józefa Michalika, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.                             pokaż więcej


Obrady w Przemyślu
2011-02-11

Rada Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia obradująca w dniach 9-10 lutego br. w Przemyślu omówiła aktualną sytuację w służbie zdrowia, pomocy społecznej, lecznictwie uzdrowiskowym i inspekcji sanitarnej. Przyjęte zostało stanowisko programowe w którym zebrani wyznaczają działania, które konieczne są do naprawy systemu oraz sytuacji pacjentów i pracowników.                        pokaż więcej.
2011-02-11

Dziś XVI Światowy Dzień Chorego


Sekretariat Ochrony Zdrowia NSZZ Solidarność podczas obrad w Przemyślu w dniach 9-10 lutego przyjął apel na XVI Światowy Dzień Chorego. Treśc
apelu w załączeniu.


 

pokaż więcej


Podkomisja kończy prace nad ustawą o działalności leczniczej
2011-01-03
 Dobiegają końca prace podkomisji nad projektem ustawy o działalności leczniczej.

Sprawą szczególnie istotną dla pracowników jest kwestia uregulowań ws. czasu pracy, zwłaszcza tych pracujących w tzw. warunkach szkodliwych. Propozycja wydłużenia czasu pracy z 5 h do 7,35 została utrzymana dla pracowników zakładów radiologii, radioterapii, medycyny nuklearnej, fizykoterapii, patomorfologii, histopatologii,cytopatologii, cytodiagnostyki oraz medycyny sądow pokaż więcej.
2010-12-23


Dialog społeczny wg.Platformy Obywatelskiej
2010-12-23

Dziennikarze ujawniają a posłowie PiS występują do NIK o zbadanie szczegółów porozumienia zawartego przez Platformę Obywatelską z Porozumieniem Zielonogórskim.
To kolejny dowód na to jak pojmuje się dialog społeczny i czym jest dla części tzw.elit politycznych pełnienie misji, jaką bez wątpienia jest służba Polsce.


pokaż więcej


.
2010-12-20
 W dniu 17 grudnia w Warszawie odbyło się spotkanie wszystkich struktur Solidarności działających w branży służby zdrowia.  Zebrani modlitwą i minutą ciszy uczcili pamięć Ofiar Grudnia 1970 na Wybrzeżu oraz wszystkich Poległych i Zamordowanych podczas Stanu Wojennego.  W świątecznej atmosferze ale bynajmniej nie z optymizmem zebrani przyjęli informacje Prezesa NFZ dr. Jacka Paszkiewicza o sytuacji finansowej naszego Narodowego Płatnika. Na liczne pytania w większości odp pokaż więcejPlakatKalendarz

Sierpień 2020
PnWtSrCzPtSbNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
bottom