logo
top

W hołdzie Parze Prezydenckiej
2011-04-01

Przewodnicząca i Członkowie Rady Krajowej Sekcji Służby Zdrowia złożyli wiązankę biało - czerwonych róż na grobie Ś.P. Lecha i Marii Kaczyńskich w Krypcie Srebrnych Dzwonów na Wawelu. .
2011-03-29
Informujemy, że przesłany został do zaopiniowania projekt ustawy o dodatkowym ubezpieczeniu zdrowotnym. Tekst projektu: http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=m491&ms=0&ml=pl&mi=56&mx=0&mt=&my=131&ma=016961 


Ważna informacja
2011-03-21

W związku z trwającym w Sejmie protestem pielęgniarek zrzeszonych w OZZPiP, informujemy że Sekretariat Ochrony Zdrowia NSZZ ,,Solidarność” nie był zapraszany i nie uczestniczył w żadnych negocjacjach z Ministerstwem Zdrowia.


Na obecnym etapie legislacyjnym tzw. pakietu ustaw zdrowotnych i w prowadzonych poza ustawowo przyjętymi zasadami dialogu społecznego negocjacjami OZZPiP- Ministerstwo Zdrowia- pozostajemy pokaż więcejPilne sprostowanie !!!
2011-03-18
Absolutnie nieprawdziwe są doniesienia medialne, m.in. TVP Info i TVN24 o tym jakoby w Sejmie RP pojawiły się pielęgniarki z NSZZ ,,Solidarność” zatrudnione na kontraktach. Jest to kolejna próba po wczorajszym odebraniu koszulek z logo ,,Solidarność” - brutalnego ataku na nasz Związek.  Przypominamy, że NSZZ ,,Solidarność” od wielu lat przeciwny jest takim formom ,,zatrudnienia” nie tylko w służbie zdrowia ale również w innych branżach.

pokaż więcejTrzecie czytanie na kolanie !!!
2011-03-18
W ekspresowym tempie Sejm uchwalił kontrowersyjną ustawę o działalności leczniczej. Dziś po północy zakończono prace nad poprawkami w Komisji Zdrowia, a tuż po godzinie 11.00 w III czytaniu Sejm ustawę przyjął, Sekretariat Ochrony Zdrowia NSZZ ,,Solidarność” za pośrednictwem Szefa Związku Piotra Dudy zwróci się do Prezydenta RP o spotkanie w celu przedstawienia naszych uwag i zastrzeżeń do tej ustawy. pokaż więcej


Obrady czy handel pod osłoną nocy?
2011-03-18
Do północy trwały obrady Sejmowej Komisji Zdrowia, która została zwołana w trybie nadzwyczajnym na godzinę 21.00 po zakończeniu II czytania tzw. pakietu ustaw zdrowotnych.

Przedmiotem obrad Komisji były poprawki zgłoszone w trakcie II czytania m. in.przez PO, PJN, PiS i SLD.


Najwięcej emocji, również ze względu na obecność liderek OZZPiP (w strojach służbowych) wzbudziła zgłoszona wczoraj poprawka PO i PJN umożliwiającą pracę pielęgniarkom na kontraktach. Dorota Gardias przemawiając podczas obrad Komisji powoływała się na 3 letnie rozmowy z Minister Zdrowia i czynione jej obietnice eliminacji umów kontraktowych. Jak widać ,,autonomiczny” dialog Pani Minister z pielęgniarkami nie dotyczył tylko faworyzujących ich pseudopodwyżek.


Rozgoryczenie liderek OZZPiP wobec niedotrzymania obietnic przez resort zdrowia było bardzo wyraźnie podkreślane.


Kilka przerw ogłaszanych na wniosek wice przewodniczącego Komisji Zdrowia, posła PO Damiana Raczkowskiego ,,służyło pośpiesznym negocjacjom z częścią strony społecznej”, czyli dobijaniem targów z pielęgniarkami. Przerwy trwały od 21.00 do 23.00 i widać negocjacje zakończyły się fiaskiem – poprawka PO i PJN uzyskała większość.


Pozostałe poprawki zgłoszone przez PiS i SLD, m.in. zakładające zwiększony udział w akcjach przekształcanych szpitali- spółek zostały odrzucone.


Wystąpienie Przewodniczącej SOZ podczas nocnego obradowania Komisji zamieścimy po uzyskaniu stenogramu z prac Komisji. Przy okazji pragniemy podziękować za obecność i wytrwałość wszystkim członkom naszej grupy związkowej, obecnej w sejmie od 11.00 do późnych godzin nocnych a także Posłom Tomaszowi Latosowi i Stanisławowi Szwedowi za okazaną pomoc i opiekę.„Solidarność” zakazana w polskim sejmie?
2011-03-18
W dniu wczorajszym doszło do skandalicznego incydentu i zachowania Straży Marszałkowskiej, która na polecenie przełożonych odebrała związkowcom NSZZ „Solidarność” koszulki z logo naszej Organizacji. Napis „Solidarność” uznano za …. kojarzący się politycznie !!! A Sejm, jak tłumaczono nie jest miejscem gdzie „manifestuje się poglądy polityczne” . Logo największego ruchu społecznego, Związku, który w Sierpniu 1980 pokaż więcej


Prezydium Rady Sekretariatu apeluje do posłów
2011-03-15
W liście otwartym skierowanym imiennie do każdego z 460 posłów Prezydium Rady SOZ apeluje o głosowanie przeciwko szkodliwym dla polskiej służby zdrowia zapisom w ustawie o działalności leczniczej. Przypominamy, iż projekt ww. ustawy jest częścią tzw. pakietu ustaw zdrowotnych, którego II czytanie zaplanowano w tym tygodniu.
 


Dziś mija II rocznica śmierci Profesora Zbigniewa Religi
2011-03-08

Członkowie Prezydiów Rady Sekretariatu i Krajowej Sekcji Służby Zdrowia obradujący dziś w Warszawie złożyli na Jego grobie kwiaty.


 zdjęcie Profesora Zbigniewa Religi


Dziękujemy Profesorze za Twoje pracowite, pełne poświęcenia chorym życie.


 Za każde uratowan pokaż więcejZaproszenie Duszpasterstwa Ludzi Pracy na beatyfikację Jana Pawła II - Do Watykanu pociągiem!
2011-03-05PlakatKalendarz

Kwiecień 2021
PnWtSrCzPtSbNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
bottom