logo
top

Temat
2008-01-21
21.01.2008 r
KOMUNIKAT z "BIAŁEGO SZCZYTU"
W zwołanym przez premiera "Białym szczycie" wzięli udział przedstawiciele związków zawodowych, pracodawców, urzędów marszałkowskich, organizacji pacjentów. Prezydenta reprezentowała Anna Fotyga, szefowa Kancelarii Prezydenta i Tomasz Zdrojewski doradca prezydenta ds. zdrowia.
NSZZ "Solidarność" reprezentowali:Janusz Śniadek, przewodniczący KK NSZZ "S" i Maria Ochman, szefowa Sekretariatu Ochrony Zdrowia.
- Spodziew pokaż więcej


Temat
2008-01-15
15.01.2008 r.
KOMUNIKAT
ze spotkania Sekcji Krajowej Służby Zdrowia NSZZ „Solidarność” z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim.
W godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie przedstawicieli Sekcji Krajowej Służby Zdrowia NSZZ „Solidarność” z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim. Przedstawiliśmy Prezydentowi najistotniejsze problemy pracownicze i zagrożenia wynikające z ostatnich, destabilizujących sytuację wydarzeń. Zwróciliśmy uwagę na szczególnie ni pokaż więcej


Temat
2008-01-11
Warszawa 11.01.2008r.

Komunikat Rady Krajowej Sekcji Służby Zdrowia
Rada Krajowej Sekcji Służby Zdrowia po spotkaniu z Minister Zdrowia Panią Ewą Kopacz oraz po omówieniu aktualnej sytuacji w kraju postanawia:
1.Ogłosić z dniem 14 stycznia 2008r. Pogotowie Strajkowe we wszystkich placówkach ochrony zdrowia. Rada zaleca Komisjom Zakładowym oflagowanie placówek oraz zamieszczenie stosownych materiałów na tablicach informacyjnych. Jednocześnie Rada Krajowej Sekcji z dniem 14 stycznia przekształca się w Komitet Protestacyjno-Strajkowy.
2.Wzywamy organizacje związkowe NSZZ ?Solidarność? do rozpoczęcia negocjacji płacowych w ZOZ w sprawie podwyżek dla wszystkich grup zawodowych. Komitet Protestacyjno-Strajkowy KSSZ zaleca wchodzenie w spory zbiorowe lub ich odwieszanie [ tam gdzie wcześniej spory zostały podjęte a następnie zawieszone]. Zwracamy się do Zarządów Regionów i Sekcji Służby Zdrowia o udzielenie organizacjom zakładowym niezbędnego wsparcia.
Komitet Protestacyjno-Strajkowy KSSZ domaga się:
1.Przygotowania rozwiązań systemowych dotyczących trwałego wzrostu wynagrodzeń dla wszystkich pracowników ochrony zdrowia.
2.Wprowadzenia Rejestru Usług Medycznych i realizacji zapowiadanych przez Rząd decyzji uszczelnienia systemu opieki zdrowotnej.
3.Niezwłocznego przesłania do konsultacji społecznych projektów ustaw naprawczych przygotowanych przez resort zdrowia.
4.Podjęcia przez Rząd natychmiastowych działań zmierzających do zapewnienia wzrostu nakładów na ochronę zdrowia w Polsce.
Jednocześnie Komitet Protestacyjno-Strajkowy KSSZ domaga się niezwłocznego spotkania Prezydium Komisji Trójstronnej ds. Społeczno-Gospodarczych oraz podjęcia przez Rząd rzetelnego dialogu społecznego. Komitet Protestacyjny wystąpi do PIP o kontrole realizacji ustawy podwyżkowej.
Dalsze decyzje o przebiegu oraz formie działań protestacyjno-strajkowych podjęte zostaną po odbyciu konsultacji na zaproszenie Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego oraz obradach Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych.
NSZZ ,,Solidarność? podejmie radykalne formy protestu jeżeli Rząd nie przystąpi do merytorycznego dialogu i nie rozpocznie działań dla poprawy sytuacji pacjentów i pracowników naszej branży.

Po spotkaniu z Prezydentem RP wydany zostanie kolejny komunikat.
Przewodnicząca SOZ NSZZ "Solidarność"
Maria OchmanTemat
2008-01-07
07.01.2008 r
KOMUNIKAT
W dniu 07.01.2008 r zebrało się w Gdańsku Prezydium Rady Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”. Prezydium po omówieniu aktualnej sytuacji w ochronie zdrowia postanowiło:
1. Zwołać w trybie nadzwyczajnym wspólne posiedzenie Rady Sekcji Służby Zdrowia, Rady Sekretariatu Ochrony Zdrowia i Konwentu Przewodniczących Sekcji Regionalnych Służby Zdrowia w dniu 11.01.2008 r. w Warszawie. Celem spotkania będzie między innymi omówienie prop pokaż więcej


Temat
2007-12-24
Piękna jest radość w Święta,
ciepłe są myśli o bliskich,
niech pokój, miłość i szczęście
otoczy w Święta nas wszystkich.
Rodzinnie spędzonych Świąt Bożego Narodzenia
życzy MARIA OCHMAN Przewodnicząca SOZ NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"
pokaż więcej


Temat
2007-11-23
23.11.2007
Stanowisko Rady Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność” w sprawie koniecznych działań nowych władz RP w zakresie systemu opieki zdrowotnej
Środowiska medyczne zrzeszone w NSZZ ,,Solidarność” oczekują, że prawidłowe funkcjonowanie systemu ochrony zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem poprawy sytuacji pracowniczej, znajdzie się wśród priorytetów rządu premiera Donalda Tuska.
Świadomi wagi koniecznych zmian apelujemy, aby przeprowa pokaż więcej


Temat
2007-11-23
23.11.2007 r. OŚWIADCZENIE Prezydium SOZ w sprawie expose Premiera.
Prezydium Rady Sekretariatu Ochrony Zdrowia z niepokojem wysłuchało expose premiera Donalda Tuska, zwłaszcza w części dotyczącej ochrony zdrowia. Brak konkretów w sprawie wzrostu nakładów finansowych oraz tak obiecywanych w kampanii wyborczej podwyżek dla pracowników naszej branży-nie pozostawia złudzeń. Szczególne obawy budzi zapowiedź powszechnych przekształceń własnościowych publicznych szpitali w spółki prawa pokaż więcej


Temat
2007-11-19
19.11.2007 r.
W dniu dzisiejszym odbyło sie spotkanie Rady Sekretariatu Ochrony Zdrowia i Rady Sekcji Służby Zdrowia.Omówiono aktualną sytuacje w poszczególnych Sekcjach oraz przesłano listy gratulacyjne na ręce p.Ewy Kopacz do Ministerstwa Zdrowia i do p.Aleksandra Grala do Ministerstwa Skarbu w związku z objęciem przez nich stanowisk. pokaż więcej


Temat
2007-11-16
16.11.2007r
Sanepid ma Układ Zbiorowy Pracy!!!
Ponadzakładowy Układ Zbiorowy Pracy dla Pracowników Stacji Sanitarno- Epidemiologicznych zawarty w dniu 28 sierpnia 2007 roku został wpisany do rejestru Ponadzakładowych Układów Zbiorowych Pracy w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej w dniu 15 listopada 2007 roku Nr. U-CLXVII. Obowiązuje od dnia 1 grudnia 2007 roku.
pokaż więcej


Temat
2007-11-05
05.11.2007 r.
Szanowny Pan
Piotr Duda
Przewodniczący Zarządu Regionu Śląsko – Dąbrowskiego NSZZ ,,Solidarność”

W imieniu całego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ ,,Solidarność” i w sposób szczególny swoim własnym, pragnę złożyć na Twoje ręce najgłębsze wyrazy współczucia w związku ze śmiercią ś.p. Władysława Molęckiego.
Wobec śmierci zawsze stajemy bezradni, pytając: dlaczego?
Brak słów, aby wyrazić żal, smutek rozs pokaż więcejPlakatKalendarz

Wrzesień 2019
PnWtSrCzPtSbNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
bottom