logo
top

Temat
2008-11-25
25.11.2008 r.
W związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi zasad kontraktowania świadczeń medycznych na rok 2009, a zwłaszcza wobec nieuwzględnienia wynagrodzenia dla pracowników (ustawa z dnia 22.07.2006 r. z póź. zm.)Krajowa Sekcja Służby Zdrowia wystąpiła z pismem do Prezesa NFZ.
pokaż więcej


Temat
2008-11-24
24.11.2008 r.
Trzy Centrale Związkowe poprosiły Prezydenta RP o niepodpisywanie pakietu ustaw zdrowotnych!!!
W dniu dzisiejszym przedstawiciele związków zawodowych Janusz Śniadek-Przewodniczący NSZZ Solidarność oraz Maria Ochman-Przewodnicząca SOZ NSZZ Solidarność, Wiesław Siewierski-Przewodniczący Forum Związków Zawodowych i Dorota Gardias-Przewodnicząca ZZPiP, Jan Guz-Przewodniczący OPZZ i Urszula Michalska-Przewodnicząca Forum ZZ Pracowników Ochrony Zdrowia i Pracownikó pokaż więcej


Temat
2008-11-24
24.11.2008 r.
W piątek zakończyło się pierwsze szkolenie w Gdańsku na temat przekształceń w służbie zdrowia dla Przewodniczących Sekcji Regionalnych, z uwzględnieniem obecnego stanu prawnego. W następnych cyklach szkolenia, będą brać udział przedstawiciele poszczególnych regionów wg ustalonego harmonogramu. pokaż więcej


Temat
2008-10-29
29.10.2008 r.

Komunikat

W dniu 28 października w warszawskiej siedzibie SOZ odbyło się wspólne posiedzenie Rady Krajowej Sekcji Służby Zdrowia i Prezydium Rady Sekretariatu Ochrony Zdrowia. Zebrani dokonali gruntownej analizy aktualnego stanu prac legislacyjnych nad tzw. ,,pakietem ustaw zdrowotnych" oraz po dyskusji przyjęli wariantowy konspekt najbliższych działań, koniecznych bez względu na najbliższe decyzje Parlamentarno - Prezydenckie oraz tych ściśle związanych z trybem uchwalania ww. ustaw. O konkretnych propozycjach działań naszej Sekcji informować będziemy na bieżąco, zależnie od rozwoju sytuacji.
Stan aktualny:
Projekt tzw. ,,pakietu ustaw zdrowotnych" jeszcze w tym tygodniu zostanie przyjęty przez Senat i wraz z poprawkami trafi do Sejmowej Komisji Zdrowia, która będzie debatować nad nimi 04.11.2008r.
Dla pracowników istotne zmiany w proponowanych zapisach to przywrócenie dodatków stażowych, nagród jubileuszowych itp., choć idą one we właściwym kierunku to nie zmieniają naszego negatywnego stanowiska wobec całego pakietu proponowanych ustaw.
Przypominamy iż NSZZ ,,Solidarność" w trakcie prac parlamentarnych wnosiła o zapisy dotyczące fakultatywności przekształceń, przyjęcia i podpisania pakietów osłonowych dla pracowników przekształcanych placówek, akcjonariat pracowniczy oraz udziału pracowników w radach nadzorczych powstających spółek.
Propozycje te, przejęte od nas i zgłaszane przez opozycję parlamentarną były konsekwentnie odrzucane w toku prac Komisji Zdrowia.
Strona Związkowa postanowiła zwrócić się do Prezydenta RP o spotkanie, które w założeniu będzie konsekwencją poprzednich ustaleń i ma na celu przedstawienie Prezydentowi stanowiska strony społecznej w sprawie przyjętych projektów ustaw.
Rada Krajowej Sekcji Służby Zdrowia na bieżąco śledzić będzie dalszy przebieg wydarzeń, nie ukrywamy, iż zgodnie z deklaracją złożoną m. in. Na KZD NSZZ ,,Solidarność" liczymy że Prezydent nie dopuści do wejścia w życie szkodliwych społecznie projektów.
Jednocześnie Rada KSSZ uważa, że w przypadku weta musimy dołożyć wszelkich starań, aby zostało ono skutecznie podtrzymane w Parlamencie.

Rada Krajowej Sekcji Służby Zdrowia omówiła także niepokojące sygnały dotyczące zaniżania kontraktów przez NFZ. na rok 2009. Przypominamy iż od początku przyszłego roku ulega likwidacji tzw. ,,drugi strumień" podwyżki dla pracowników [ustawa wedlowska]. Prosimy zwrócić uwagę i przypilnować, aby kontrakty na rok przyszły uwzględniały włączenie środków na podwyżki oraz ustawowego wzrostu wynagrodzeń [ skutki inflacji itp.]
Problemem zaniżanych kontraktów oraz rozliczaniem JGP zajmie się w najbliższym czasie Prezydium Komisji trójstronnej przy Ministrze Zdrowia, na wniosek strony pracodawców i NSZZ ,,Solidarność". Jednocześnie przypominamy o możliwości uzyskania wzrostu wynagrodzeń wynikających z zapisów ustawy o ZOZ związanych ze wzrostem wysokości kontraktu.
Rada KSSZ oraz Prezydium Rady Sekretariatu Ochrony Zdrowia zapoznały się także z przebiegiem prac nad ustawą o Państwowej Inspekcji Sanitarnej i aktualną sytuacją Krajowej Sekcji Uzdrowisk Polskich.
Omówiono również planowany cykl szkoleń z zakresu przekształceń własnościowych organizowany przez Krajową Sekcję Służby Zdrowia i Biuro Szkoleń Komisji Krajowej. Przypominamy iż I [pierwsze] szkolenie [wyłącznie dla Przewodniczących Regionalnych Sekcji Zdrowia] odbędzie się w dniach 20 - 21 .11.2008r. w Gdańsku. Szkolenie to ma również na celu wnieść ewentualne uwagi i poprawki do podejmowanej tematyki stąd konieczność obecności Przewodniczących Sekcji Regionalnych. Chcemy przy tej okazji odbyć Konwent Przewodniczących i m. in. tego powodu prosimy o niezawodne przybycie i wcześniejsze potwierdzenie swojej obecności w Biurze Szkoleń Komisji Krajowej.


Temat
2008-10-22
22.20.2008 r
Sejm przegłosował około 200 poprawek do projektów ustaw zdrowotnych głosami posłów PO. Zasadnicza część dotycząca obligatoryjności oraz wydłużenia czasu pracy niektórym grupom zawodowym pozostała bez zmian. Uwzględniono tylko poprawki uzgodnione z SLD tj.że szpital ma obowiązek przyjąć każdego pacjenta, którego zdrowie lub życie jest zagrożone...! Od jutra rozpoczną się prace w Senacie, gdzie mogą być zgłoszone jeszcze poprawki. Na wtorek zaplanowano Radę sekcji Krajowej Sł pokaż więcej


Temat
2008-10-18
18.10.2008 r.
19 października minęło 24 lata od męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki- Kapłan "Solidarności". Uroczystościom rocznicowym w sanktuarium św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu przewodniczył abp Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.Delegacja Sekretariatu Ochrony Zdrowia złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem księdza. pokaż więcej


Temat
2008-10-18
18.10.2008 r.
Czy dobrze zarządzane szpitale muszą się przekształcić, czy Spółka Prawa Handlowego to jedyne narzędzie do poprawy sytuacji w służbie zdrowia. Na te i inne pytania można znaleźć odpowiedzi w Zielonej Księdze II (patrz. Dokumenty)opracowane na zlecenie Ministerstwa Zdrowia. Księga była gotowa już w sierpniu, ale resort dotąd się nią nie chwalił. Nic dziwnego: eksperci są niechętni przekształceniu wszystkich szpitali w spółki, co postuluje rząd.W dodatku wg nowych propozycji s pokaż więcej


Temat
2008-10-15
15.10.2008 r
Od wczoraj trwają w Sejmie prace(drugie czytanie) nad projektami ustaw zdrowotnych. Zgłoszono szereg licznych poprawek. Pracom sejmowym przysłuchiwali się z galerii przedstawiciele Sekretariatu Ochrony Zdrowia z Częstochowy, Opola, Gdańska, Łodzi, Katowic, Kalisza, Stalowej Woli i wielu innych miejscowości, którym serdecznie dziękujemy za przybycie. Zakończenie prac planowane jest na piątek. pokaż więcej


Temat
2008-10-07
07.10.2008 r.
W kolejnym dniu akcji ulotkowo-informacyjnej kolportowano ulotki. Na dolnym śląsku przekazano posłom i senatorom naszą petycję wraz z broszurą, która zyskała uznanie odbiorców. Bardzo duże zainteresowanie akcja wywołała w Częstochowie i okolicach...i zabrakło ulotek-kolejne już w drodze! TAK trzymać. Popularność została zauważona w mediach. Polecamy dzisiejszy artykuł w Gazecie Wyborczej", "Dzienniku", „Gazeta Prawna” oraz prasie lokalnej. Zobacz:http://www.tvori pokaż więcej


Temat
2008-10-06
06.10.2008 r. Komunikat
Przewodniczący Regionalnych Sekcji Ochrony Zdrowia-- WSZYSCY -


Zgodnie z ustaleniami ostatniego Konwentu Przewodniczących w dniu dzisiejszym [06.10.08.] oficjalnie rozpoczęliśmy akcję informacyjno - ulotową dotyczącą tzw. ,,pakietu ustaw zdrowotnych", polegającą na kolportowaniu ulotki oraz przekazywaniu petycji w biurach poselskich i senatorskich.
W Warszawie o godzinie 12.00. przedstawiciele Mazowieckiej Sekcji Zdrowia urządzil pokaż więcejPlakatKalendarz

Kwiecień 2021
PnWtSrCzPtSbNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
bottom