100- lecie NIEPODLEGŁOŚCI

100- lecie NIEPODLEGŁOŚCI - czytaj

ZAPALMY ŚWIATŁO PAMIĘCI

ZAPALMY ŚWIATŁO PAMIĘCI - czytaj

Święto Ratowników

Święto Ratowników - czytaj

Prezydent Andrzej Duda podpisał tzw. ustawę podwyżkową dotyczącą pracowników służby zdrowia

Prezydent Andrzej Duda podpisał tzw. ustawę podwyżkową dotyczącą pracowników służby zdrowia - czytaj

Ewa Jakimowicz Przewodniczącą Regionalnej Sekcji Służby Zdrowia we Wrocławiu

Ewa Jakimowicz Przewodniczącą Regionalnej Sekcji Służby Zdrowia we Wrocławiu - czytaj

W Krynicy drugi dzień Forum Ekonomicznego

W Krynicy drugi dzień Forum Ekonomicznego - czytaj

Spotkanie premiera ze związkowcami z władzami NSZZ „Solidarność”.

Spotkanie premiera ze związkowcami z władzami NSZZ „Solidarność”. - czytaj

Cześć i Chwała Bohaterom

Cześć i Chwała Bohaterom - czytaj

Andrzej Jacyna prezesem NFZ

Andrzej Jacyna prezesem NFZ - czytaj

2013-06-13 08:59Lucyna Dargiewicz nową przewodniczącą Zarządu Krajowego OZZPiP

Pochodząca z Chełma pielęgniarka z ponad 30-letnim doświadczeniem została wybrana nową przewodniczącą Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Lucyna Dargiewicz zastąpiła na tym stanowisku Iwonę Borchulską. Głosowanie odbyło się podczas  trwającego właśnie siódmego zjazdu delegatów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Dargiewicz urodziła się w 1956 roku w Wojsławicach. Od ponad trzydziestu lat związana jest z Chełmem. Ponad 30 lat pracuje też w zawodzie pielęgniarki. Pracę zawodową rozpoczęła w chełmskim szpitalu na oddziale chirurgii. Obecnie pracuje w przychodni. Była Radną V kadencji Rady Miasta Chełm. Pełniła funkcję przewodniczącej Komisji Rewizyjnej Zarządu Regionu Lubelskiego OZZPIP i członka Stałego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia przy Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego w Lublinie.

Poprzednia przewodnicząca związku, Iwona Borchulska, pełniła funkcję od listopada 2011 roku. Stanowisko objęła po rezygnacji Doroty Gardias, która odeszła ze stanowiska z końcem maja 2011 roku. Swoją rezygnację zapowiadała już w marcu, kiedy pielęgniarki ze związków zawodowych okupowały sejmową galerię, domagając się zakazu zatrudniana pielęgniarek w szpitalach na podstawie kontraktów. Według Gardias pojawiały się wówczas „fałszywe oskarżenia, że dbają o własne interesy”.

Źródło: Med express

 

Nowej Koleżance Przewodniczącej w imieniu związkowców zrzeszonych w Sekretariacie Ochrony Zdrowia składamy serdeczne gratulacje i życzenia wielu związkowych sukcesów. Liczymy na dobrą współpracę na rzecz poprawy sytuacji pracowniczej.