ROZWÓJ

SZKOLENIA

GROSIK

FILMY

 

Serwis Informacyjny Solidarności 

Nowości 

SPRAWDŹ CO O NAS PISZĄ 

24 października 2014r. 

Eksport/import ... emerytów ... 

Grożą strajkiem ... 

Wspomnienie uroczystości 

 

23 października 2014r. 

 

Dlaczego to takie ważne? Dlatego, że bez rozwoju  nie ma innych działań. 

Nadal poszukujemy organizacji związkowej, która posiada program rozwoju własnej organizacji i organizowania pracowników. Nie dotyczy to tylko naszego Regionu. Zachęcamy do tworzenia takich programów wspólnie z Zarządem Regionu. 

Nie tylko dla działaczy związkowych ... 

22 października 2014r. 

Dla działaczy związkowych ... 

Osamotniona "Solidarność" ... 

Związkowcy grożą strajkiem ... 

Zorganizowani mają lepiej tj. coś wywalczą, w zależności od stopnia zorganizowania się. 

21 października 2014r. 

Europejska Konfederacja Związków Zawodowych też przeciwko nam ... 

Komentarz własny 

Jeśli chcesz na kogoś liczyć , to licz... Każdy ma swój interes do załatwienia. Nie ma miejsca na sentymenty i solidarność. Wygrywają silniejsi tzn. "zorganizowani mają lepiej". Nie ma sentymentów. Szkoda, ze tak wielu tego nie rozumie. 

Strajk jako broń pracowników ... U nas słyszę o strajku, tak jak w MORPOLu (gdzie związków zawodowych nie ma), lub w firmie, która stoi na krawędzi bankructwa. Dlaczego? "Zorganizowani maja lepiej" 

Zapraszamy do lektury (84) Nr u Polmorowca. 

 

20 października 2014r. 

Zajrzyj do "Tysola" ... 

Sześciodniowy tydzień pracy ... 

ZAPRASZAMY!!! ... 

To nieprawda, że na Zachodzie się nie strajkuje ... Strajk jest jedną z najskuteczniejszych metod walki związkowej. Jest on jednak możliwy do przeprowadzenia jedynie przez "zorganizowanych", którzy mają lepiej.

... W minioną sobotę w Warszawie protestowali pocztowcy z całego kraju ..., w tym ze Słupska ... W tym czasie "wierchuszka" świętowała. 

Uroczystości ku czci Patrona "Solidarności" ... ... ... ... ... ... 

Uroczystość ku czci bł. ks. Jerzego, Bytów 19 X 2014r. (M. Rudnik) oraz w Słupsku 18.10.2014r (J. Szczepaniak) ... 

   

... ... ... ... ... 

Osobiste wspomnienie. 

  

18 października 2014r. 

Uroczystości ... 

 

17 października 2014r. 

Młodzi zaczynają działać ...  

To już jutro!!! Niestrudzony Świadek Prawdy ... 

 

16 października 2014r. 

Kolejny plan zamachu n związki zawodowe ... 

Dziś obrady PZR. Główne tematy obrad to: uroczystości poświęcone bł. ks. Jerzemu, patronowi "Solidarności", najbliższe posiedzenie ZR, wybory samorządowe. 

ZAPRASZAMY!!! 

    

 

Kolega Marian Rudnik wraz z Koleżankami i Kolegami z Regionu Gdańskiego NSZZ "Solidarność" zapraszają: 

Szanowni Państwo

Jest okazja skorzystania z bezpłatnego seminarium na temat przedstawiony poniżej. Wszelkie materiały znajdziecie w załączniku. Bardzo proszę o zapisywanie się chętnych na to seminarium i podanie informacji o chęci uczestnictwa w tym seminarium. Liczba miejsc jest ograniczona.

W seminarium mogą wziąć udział pracodawcy, pracownicy, przedstawiciele samorządów, związki zawodowe (szczegóły w załączniku)

Jest to okazja do pogłębienia swojej wiedzy na temat dialogu społecznego.

Chętni proszeni są o przesłanie informacji na

maila mrudnik@op.pl

lub telefonicznie 516077776

 

15 października 2014r. 

Co zrobić jak nie płacą? ... 

ZAPRASZAMY!!! 

 

Jutro obrady Prezydium Zarządu Regionu. 

18 października Koleżanki i Koledzy z Poczty Polskiej jada do Warszawy na protest w obronie swojej pracy. 

W sobotę uroczystości ku czci bł. ks. Jerzego. 

 

Ciemna strona wyjazdów zagranicznych ... 

Czy i Ty chcesz wyjechać ... 

14 października 2014r. 

Wracamy do korzeni ... 

Dobrze zorganizowani milionerzy zarabiają 4 x więcej ... a pracownicy i związkowcy martwią się czy podwyżka może być o wskaźnik inflacji. 

Najlepsze życzenia dla naszych nauczycieli z okazji ich święta. 

"Zorganizowani maja lepiej" 

ZAPRASZAMY na uroczystości poświęcone bł. ks Jerzemu. 

13 października 2014r. 

Polecą głowy ... 

Można skazać za łamanie prawa wobec związkowca ... ale czy "zorganizowani mają lepiej" nie jest większą karą i większym sukcesem? 

Dlaczego tak dużo piszemy o akcji "zorganizowani maja lepiej". To podstawa, fundament, na którym można budować inne działania związkowe. 

W STAKO pracodawca zaproponował cofnięcie wypowiedzeń umów o pracę. 

Zajrzyj do Tygodnika Solidarność" ... Najlepiej zaprenumeruj w formie elektronicznej. Najciekawsze wiadomości związkowe, porady prawne za darmo ... 

Zjazd, zjazd i już po zjeździe 

   

10 października 2014r. 

WAŻNA SPRAWA !!! Dziś upływa termin zgłoszenia pracodawcy liczby członków Związku w danym zakładzie pracy. WAŻNA SPRAWA !!! 

18 października 2014r. ważna data ... Szczegóły w biurze ZR. 

KZD NSZZ "S" już za nami ... Teraz cztery lata wytężonej pracy wg uchwały programowej przyjętej przez Delegatów ... 

9 października 2014r. 

... Wyniki wyborów KZD ... 

II dzień KZD ... 

A kolejarze walczą ... 

8 października 2014r. 

Dramat w STAKO trwa ... spowodowane jest to m.in. brakiem zorganizowania się, o którym piszemy tu tak często. 

Dziś obrady rozpoczyna KZD NSZZ "Solidarność". Jakie będą wyniki obrad poinformujemy niezwłocznie jak się o nich dowiemy. 

 

Dziś zapraszamy na seminarium ... 

      

Poniżej relacja Kol. M. Rudnika z obrad KZD. 

"Od uroczystej Mszy Świętej rozpoczął się XXVII Krajowy Zjazd Delegatów Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego SOLIDARNOŚĆ . Mszę koncelebrował bp senior Tadeusz Rakoczy wraz z duszpasterzami ludzi pracy z całej Polski. Msza miała charakter ekumeniczny, uczestniczył w niej także zwierzchnik diecezji cieszyńskiej Kościoła luterańskiego w Polsce bp Paweł Anweiler. Przy ołtarzu znajdowały się relikwie patrona „Solidarności”, bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

SOLIDARNOŚĆ JEST NADAL POTRZEBNA

O podjęcie trudu zagospodarowywania na nowo wolności zaapelował do związkowców bp senior Tadeusz Rakoczy W homilii ks. bp przypominał słowa św. Jana Pawła II z 2000 roku o tym, że ludzie pracy oczekują od „Solidarności” pomocy w obronie ich słusznych praw. Biskup zaapelował do związkowców, by w imię tych ideałów, podjęli z ufnością trud mądrego zagospodarowywania wolności. „Do tego potrzebni są ludzie z inicjatywą, z poczuciem odpowiedzialności za dobro wspólne, którzy podejmą dzieło uzdrawiania relacji społecznych. I to nie dla siebie, nie dla partii, nie dla sławy czy własnych korzyści, lecz dla dobra wszystkich ludzi” – podkreślił biskup. „Pragniemy, aby w Polsce było sprawiedliwie, uczciwie, po ludzku” – dodał. Zaznaczył, że bycie depozytariuszem dziedzictwa ruchu „Solidarności” zobowiązuje do wytrwałego dopominania się o prawa należne ludziom pracy. „Miejcie szeroko otwarte oczy i dostrzegajcie choroby społeczne, które nas niszczą. A są nimi: niewrażliwość na potrzebujących i słabych, obojętność wobec przeszłości narodowej, utrata poczucia patriotyzmu, egoizm, niepotrzebne i bolesne podziały osłabiające naszą wzajemną solidarność” – wyliczał biskup, wskazując także na chciwość, walkę o pieniądze i władzę, karierowiczostwo i agresywny styl debat jako naganne zjawiska w życiu publicznym i rodzinnym. „Zawiść i insynuacje zajęły miejsce bezinteresownej życzliwości. Wolność dla wielu stała się raczej pokusą niż wyzwaniem” – powiedział biskup i zaapelował, by „Solidarność wróciła do swych korzeni i nie zapominała o ludziach pracy...

Historia Polski lat 80. ub. wieku, a w szczególności fenomen powstania „Solidarności” uświadamiają jak zmagać się z trudami życia. „To mozolne działanie dostrzegał cały świąt i brał z niego przykład. Tamten mozół trzeba teraz przekuwać na dobrze wytrawione żniwne sierpy, aby zbierać nowe ziarna pod kolejne zasiewy. Ten trud się jednak opłaci. Trud naszych rąk i wytężonych myśli” – dodał bp Anweiler, życząc uczestnikom zjazdu solidarnego wspierania się i prawdziwej wizji przyszłości.

Na zakończenie Mszy św. przewodniczący Komisji Krajowej Piotr Duda zapowiadając wybór nowych władz „Solidarności” na nową kadencję, zapewniał, że decyzji tej towarzyszyć będzie modlitwa. „Tak było zawsze i tak będzie. Niech nikogo to nie dziwi, bo ‘Solidarność’ rodziła się pod krzyżem i wszystkie swe ważne decyzje poprzedza modlitwą” – zaznaczył przewodniczący.

Po zakończeniu Mszy Świętej delegaci i goście uczcili relikwie serca bł. ks. Jerzego Popiełuszki przywiezione z kościoła św. Brygidy w Gdańsku.

W XXVII Krajowym Zjeździe Delegatów NSZZ „Solidarność” w Bielsku- Białej uczestniczyć będzie ponad 300 delegatów. Wybiorą oni nowe władze Związku na kadencję 2014-2018, m.in. nowego przewodniczącego, Komisję Krajową oraz Krajową Komisję Rewizyjną.

Marian Rudnik" 

7 października 2014r. 

ZAPRASZAMY na seminarium ... 

Praktycznie dziś posiedzeniem Komisji Krajowej (ostatnie posiedzenie w tej kadencji) rozpoczynają się obrady Krajowego Zjazd Delegatów. Głównym tematem obrad są wybory władz Związku na kadencję 2014 - 2018. Co dalej? zobaczymy. KZD będziemy relacjonować w miarę otrzymywanych informacji. 

Dla zainteresowanych sprawozdaniem GUS podajemy nasz nr REGON - 770837977 

6 października 2014r. 

Często panuje przekonanie, że młodzi nie chcą działać w Związku. A tu proszę ... "Zorganizowani mają lepiej" 

Dziś przed Sądem Rejonowym zawarliśmy ugodę pomiędzy pracownikiem a spółką dotyczącą kary upomnienia.  

Walka o STAKO trwa ... Amerykanie wiedzą już o sytuacji od piątku. 

W tym tygodniu obrady Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ "Solidarność", Najwyższej Władzy w naszym Związku ... 

Jakie będą wyniki obrad? 

Jak sobie radzić z przepisami? ... Wystarczy się lepiej zorganizować. 

3 października 2014r. 

I kolejny problem dla słabo zorganizowanych ... Argument dla pracodawców, a przestroga dla tych co wierzą w prawo i w sądy. 

"Zorganizowani mają lepiej" tzn. ci, których jest więcej, więcej i więcej. 

2 października 2014r. 

Biją naszych ... To już dostrzegają nawet nam nieprzychylne media. 

Niezależnie od sytuacji i okoliczności - "zorganizowani mają lepiej". Czasem tak trudno to zrozumieć.  

O ble, ble, ble p. Kopacz ... ...  Głupi uwierzy w obietnice bez pokrycia. Poprzednik już naobiecywał. 

1 października 2014r. 

Piotr Duda, Przewodniczący KK NSZZ "Solidarność" ... Wywiad ... 

W STAKO sytuacja nadal nie najlepsza. 

"Zorganizowani maja lepiej" 

 

Przypominamy, że do 10 października należy złożyć pracodawcy informację o liczbie członków Związku, będących pracownikami danego zakładu pracy. 

GUS "męczy" organizacje związkowe. Jak sobie z tym radzić? Informacje w biurze ZR. 

Informacji z wcześniejszego okresu szukaj w archiwum