ROZWÓJ

SZKOLENIA

GROSIK

FILMY

S I S                    SPRAWDŹ CO O NAS PISZĄ 

Aktualności 

                     

25 maja 2018r. 

Dziś obradowało WZDR. Wyniki obrad wkrótce. W największym skrócie - bez większych zaskoczeń. WZDR miało charakter sprawozdawczo - wyborczy. Nad sprawozdaniami nie dyskutowano. Wyboru nowych władz na kadencję 2018-2022 dokonano. Na Przewodniczącego ZR wybrano Stanisława Szukałę. 

24 maja 2018r. 

Jutro WZDR. 

23 maja 2018r. 

 

Pojutrze sprawozdawczo - wyborcze Walne Zebranie Delegatów Regionu Słupskiego NSZZ "Solidarność" w "Inkubatorze" przy ul. Portowej w Słupsku. 

Początek o godzinie 10.00. Delegatów zapraszamy wcześniej. trochę  

Dziś, 23 maja br. w kościele pw. Trójcy Świętej w Smołdzinie zostanie odprawiona Msza Św. w intencji NSZZ "Solidarność", godzina 18.00. Informujemy, że Msza Św. nie ma charakteru oficjalnego. Wszystkich chętnych i zainteresowanych zapraszamy. 

 

22 maja 2018r. 

W piątek sprawozdawczo - wyborcze Walne Zebranie Delegatów Regionu Słupskiego NSZZ "Solidarność" w "Inkubatorze" przy ul. Portowej w Słupsku. Początek o godzinie 10.00. Delegatów zapraszamy wcześniej. trochę  

W najbliższą środę, 23 maja br. w kościele pw. Trójcy Świętej w Smołdzinie zostanie odprawiona Msza Św. w intencji NSZZ "Solidarność", godzina 18.00. Informujemy, że Msza Św. nie ma charakteru oficjalnego. Wszystkich chętnych i zainteresowanych zapraszamy. 

21 maja 2018r. 

W piątek sprawozdawczo - wyborcze Walne Zebranie Delegatów Regionu Słupskiego NSZZ "Solidarność" w "Inkubatorze" przy ul. Portowej w Słupsku. 

W najbliższą środę, 23 maja br. w kościele pw. Trójcy Świętej w Smołdzinie zostanie odprawiona Msza Św. w intencji NSZZ "Solidarność", godzina 18.00. Informujemy, że Msza Św. nie ma charakteru oficjalnego. Wszystkich chętnych i zainteresowanych zapraszamy. 

Z uwagi na kłopoty techniczne edycja strony ograniczona. 

18 maja 2018r. 

Za tydzień WZDR w "Inkubatorze" przy ul. Portowej w Słupsku. Trwają przygotowania. 

W najbliższą środę, 23 maja br. w kościele pw. Trójcy Świętej w Smołdzinie zostanie odprawiona Msza Św. w intencji NSZZ "Solidarność godzina 18.00. Informujemy, że Msza Św. nie ma charakteru oficjalnego. Wszystkich chętnych i zainteresowanych zapraszamy. 

17 maja 2018r. 

Z uwagi na kłopoty techniczne edycja strony ograniczona. 

16 maja 2018r. 

 Dziś obrady Prezydium ZR. Główny temat to przygotowania do WZDR. 

15 maja 2018r. 

14 maja 2018r. 

23 maja br. w kościele pw. Trójcy Świętej w Smołdzinie zostanie odprawiona Msza Św. w intencji NSZZ "Solidarność", o godzinie 18.00.

WZDR - władza stanowiąca Związku - przede wszystkim stanowi o tym, kto będzie we władzy wykonawczej i kontrolnej Związku. Tzn. WZDR wybiera członków Zarządu Regionu i  Regionalnej Komisji Rewizyjnej. 

11 maja 2018r. 

23 maja br. w kościele pw. Trójcy Świętej w Smołdzinie zostanie odprawiona Msza Św. w intencji NSZZ "Solidarność". Godzinę podamy w późniejszym terminie ale prawdopodobnie będzie to godzina 18.00.

Co mówi statut NSZZ "Solidarność" o WZDR? 

WZDR to władza stanowiąca Związku. 

10 maja 2018r. 

Zbliża się WZDR. I pojawia się pytanie - co to takiego. Wydaje się, ze odpowiedź jest bardzo prosta. Prawie każdy wie, że WZDR , to Walne Zebranie Delegatów Regionu. Co się jednak kryje pod tą nazwą? Do 25 maja postaramy się poszerzyć wiedzę na ten temat. 

9 maja 2018r. 

Prezydium Zarządu Regionu oraz Zarząd Regionu dołożył wszelkich starań, żeby WZDR zostało przygotowane w sposób bardzo dobry. 

A jak Delegaci przygotowują się do WZDR? Chętnie napiszemy o takich przygotowaniach. 

8 maja 2018r. 

Trwają intensywne przygotowania do WZDR 25 maja br. Właściwie wszystko się kręci wokół tej sprawy. 

7 maja 2018r. 

W dniu dzisiejszym obradował: Zarząd Regionu, RKR, RKW. Tematem obrad ZR było przede wszystkim przygotowanie do WZDR 25 maja br. 

Z powodów technicznych uaktualnianie naszej strony może być w najbliższym czasie utrudnione. 

Za kłopoty i utrudnienia przepraszamy. 

2 maja 2018r. 

Dzień Flagi Narodowej. 

 

30 kwietnia 2018r. 

Do dnia 7 maja biuro ZR będzie zamknięte. 

27 kwietnia 2018r. 

Dziś w ZR odbyło się szkolenie SIP. 

26 kwietnia 2018r. 

Dziś obrady PZR. Główne tematy to: przygotowanie ostatniego ZR w tej kadencji i przygotowania do WZDR. 

25 kwietnia 2018r. 

 

A ile zarabiamy? I co robimy (związki zawodowe), żeby zarabiać więcej? Odpowiedź jest bardzo prosta i można ją wyczytać na naszym FORUM. 

W dniu wczorajszym obradowa Kapituła ds odznaczenia osób zasłużonych dla NSZS "Solidarność" Regionu Słupskiego. Wyniki prac Kapituły poznamy 25 maja na WZDR.  

Także RKW obradowało wczoraj ws. związanych z wyborami na nową kadencję. 

24  kwietnia 2018r. 

W najbliższy czwartek jedno z ostatnich posiedzeń PZR przez WZDR. 

Natomiast w piątek szkolenie dla SIP. 

23  kwietnia 2018r. 

Prawie za miesiąc Walne Zebranie Delegatów Regionu Słupskiego NSZZ "Solidarność". To bardzo ważne wydarzenie. Warto się do niego przygotować. 

20  kwietnia 2018r. 

Zastój w pozyskiwaniu nowych członków Związku? 

Jaka data!!!

Zachęcamy nowo wybrane władze do kontaktu z biurem ZR w celu podjęcia działań zwiększających liczbę członków Związku. Bez większej liczby członków związku żaden związek nie jest w stanie realizować swoich celów. Jak np. 10 osobowa organizacja w 1000 osobowym zakładzie pracy ma coś zdziałać? Dotyczy to też organizacji ogólnokrajowych. W Polsce pracuje ponad 15 mln ludzi, związkowców jest .... . Jak realizować nasze pragnienia? Jedyna szansa to zwiększyć liczbę członków Związku. Jak to zrobić? Wiemy tylko trzeba się z nami skontaktować. 

19  kwietnia 2018r. 

Obradowała Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność". Co wiemy o jej obradach i efektach tych obrad? 

 

Czy to dużo czy mało, odpowiedzcie sami. 

18  kwietnia 2018r. 

O Kodeksie Pracy, którego nie ma a jakoby jest. 

A Kolega pyta - o czym tu dyskutować skoro i ministerstwo i PiS zapowiadało, że nie ma tego projektu. 

I o czym jeszcze na KK? 

 

17  kwietnia 2018r. 

Dziś obrady Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". 

Zachęcamy wszystkich wybranych do władz związkowych, na kadencję 2018-2022 do szkoleń. Oferta jest bardzo bogata i znajduje się na naszej stronie, na stronie ZR Gdańsk i KK NSZZ "Solidarność". Szczególnie zachęcamy do wzięcia udziału w szkoleniach związanych ze zwiększaniem liczby członków Związku. 

16  kwietnia 2018r. 

A w Słupsku chyba jest bardzo dobrze? Nie widać, żeby ktoś się przyłączył. 

 

To kolejny paradoks. Narzekanie, że jest źle. A jak przychodzi co do czego, to cisza. 

Pamiętamy, nie tak dawno, zgłoszenia o łamaniu praw związkowych i pracowniczych. Wszyscy mówią o łamaniu prawa, a zgłoszeń było pięć. To i tak dużo, bo były lata, gdzie było tylko jedno zgłoszenie, ze Słowińskiego Parku Narodowego. 

Trwają wybory delegatów, w okręgach łączonych, na WZDR Słupskiego NSZZ "Solidarność". 25 maja WZDR, do którego też trwają przygotowania. 

27 kwietnia szkolenia dla SIP. Szczegóły w biurze ZR. 

13  kwietnia 2018r. 

Od Kolegi Mariana Rudnika otrzymaliśmy fotorelację z Uroczystości Smoleńskich z Bytowa. 

Wyrazy współczucia po śmierci mamy, Koledze Januszowi Szczepaniakowi, składają członkowie Związku, pracownicy biura ZR, przyjaciele i znajomi. 

W dniu dzisiejszym przedstawiciele Związku wzięli udział w uroczystościach pod Krzyżem Katyńskim, w 78 rocznicę mordu sowieckiego na Polakach. 

12  kwietnia 2018r. 

11  kwietnia 2018r. 

W najbliższym czasie wybory delegatów na WZDR w okręgach łączonych. O miejscu  czasie będziemy informować elektorów. 

Trwają rozmowy z PIP na temat szkolenia dla SIP w kwietniu br. 

10  kwietnia 2018r. 

Dziś obrady RKW i podsumowanie wyborów w Regionie. 

 

Brak słów.

9  kwietnia 2018r. 

A Kolega pyta: dlaczego oni mogą a my nie? Przecież walczą o to samo co my. 

 

Odpowiedź jest bardzo prosta: oni są silni i mogą sobie na to pozwolić!!! Na ten temat szukaj więcej na naszym FORUM związkowym. 

6  kwietnia 2018r. 

W biurze ZR ciekawe rozmowy m.in. o rozwoju Związku. Trochę więcej na FORUM. 

W najbliższy poniedziałek kolejne wybory w jednej z organizacji, która "spóźniła" się z wyborami. 

We wtorek obrady RKW. 

5 kwietnia 2018r. 

Zakończył się okres wyborczy w podstawowych jednostkach organizacyjnych. Pracujemy nad tym, żeby tych kilka organizacji także wykonało uchwałę KK i dokonało wyborów na kadencję 2018-2022. 

4 kwietnia 2018r. 

A więksi w Związku mówią, że u nich prawa się nie łamie i po sądach się nie włóczą. 

I nie ma się co dziwić, ze zarobki uciekają, skoro u nas ludzie wolą pracować na dwa etaty, żeby zarobić, a nie robić związki zawodowe, żeby było jak w Europie, czyli normalniej. 

Dlaczego w Szczecinie można, a w naszym Regionie - nie można? 

 

A potem narzekanie i biadolenie!!! 

3 kwietnia 2018r. 

Przypominamy, że do dnia 10 kwietnia należy przekazać pracodawcom informację o liczbie członków Związku będących pracownikami danego zakładu pracy, to dotyczy również organizacji międzyzakładowych. 

Skończyły się wybory władz w OZ. A czy pamiętacie wcześniejsze pytanie dotyczące wyborów? Jeżeli nie, to poszukajcie w ARCHIWUM lub na naszym FORUM. Ciekawe czy i jak na nie odpowiecie. Dla najbardziej interesujących odpowiedzi nagroda finansowa. 

1 kwietnia 2018r. 

Informacji z wcześniejszego okresu szukaj w archiwum