ROZWÓJ

SZKOLENIA

GROSIK

FILMY

S I S                    SPRAWDŹ CO O NAS PISZĄ 

Aktualności 

                     

24 kwietnia 2017r. 

Dziś posiedzenie Zarządu Regionu a  w szczególności spotkanie z przedstawicielami Komisji Krajowej ds. pozyskiwania nowych członków Związku. 

21 kwietnia 2017r. 

 

Dziś bardzo ważne Kolegium Przewodniczących!!! Dlaczego? Patrz niżej. 

20 kwietnia 2017r. 

Jutro Kolegium Przewodniczących a w nim m.in. bardzo ważne szkolenie z ochrony danych osobowych oraz omówienie legitymacji związkowej w formie elektronicznej. 

A my kontynuujemy akcję budowy silnego związku zawodowego. Czekamy na zgłoszenia związkowców zainteresowanych sprawą.

W najbliższy poniedziałek obradować będzie Zarząd Regionu Słupskiego NSZZ „Solidarność”. W programie m.in. sprawa pozyskiwania nowych członków Związku. Przyjadą Koledzy z Komisji Krajowej, żeby nam pomóc. Czy skorzystamy? To zależy od nas.  

19 kwietnia 2017r. 

18 kwietnia 2017r. 

Wracamy do zagadnień związkowych. 

Z obowiązkowych priorytetów nadal realizujemy - "elektroniczne legitymacje związkowe". 

Ze spraw bardzo ważnych zachęcamy Koleżanki i Kolegów do budowy silnego związku zawodowego" 

Zachęcamy tez do odwiedzin naszego forum. Tam możemy napisać więcej i bardziej swobodnie niż na oficjalnej stronie związkowej w internecie. 

 

14 kwietnia 2017r. 

Na nadchodzące Święta Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia odnalezienia tego, co w życiu najważniejsze, najlepsze, najpiękniejsze, "za co warto życie dać". A wówczas świętowanie będzie miało smak niespotykany, nadprzyrodzony i święty. Tego niespotykanego, zdrowego, pogodnego świętowania, wspólnie z Rodziną, Przyjaciółmi i znajomymi życzymy. Szczególnie życzymy błogosławieństwa Bożego na nadchodzące dni Wielkiej Nocy  i cały rok 2017. 

 

 A tak się kończy brak zorganizowania się związkowców. Każdy sobie rzepkę skrobie. A na koniec...

13 kwietnia 2017r. 

12 kwietnia 2017r. 

 

Niedawno byłem w jednej z naszych OZ...(więcej na FORUM)

W ramach działań ws. elektronicznej legitymacji związkowej, poniżej przedstawiamy formularz do pobrania. 

11 kwietnia 2017r. 

 

Szczególne podziękowania dla Witka Usyka i Zbyszka Iwaszkiewicza. 

Zgodnie z najnowszymi zaleceniami zachęcamy wszystkich do udziału w otrzymaniu elektronicznej legitymacji związkowej. Szczegóły u T. Pietkuna. 

NAdal pozostaje otwarte pytanie: co jest najważniejsze dla "Solidarności", szczególnie dla naszego Regionu, najmniejszego w całym Związku? 

10 kwietnia 2017r. 

Teraz priorytet to elektroniczne karty związkowe. Zapraszamy do kontaktu w tej sprawie z biurem ZR. Pierwsze zamówienia już poszły. 

Przypominamy przy tej okazji o ochronie danych osobowych. 

Do dziś trzeba złożyć pracodawcy kwartalną informację nt. liczby członków Związku w danym zakładzie pracy. Brak takiej informacji może skutkować bardzo niekorzystnie dla związku zawodowego. 

W piątek w siedzibie ZR odbyło się szkolenie dla SIP. 

     

   

6 kwietnia 2017r. 

Przestawiamy priorytety. Teraz priorytet to elektroniczne karty związkowe. Zapraszamy do kontaktu w tej sprawie z biurem ZR. 

Do tematy rozwoju Związku poprzez zwiększania jego liczby członków wrócimy w jak najszybszym terminie. Do powiązanych z tą akcją tematów również. 

Wczoraj nie zdążyliśmy "rozpytać" kolejnej OZ o najważniejszy problem i pomysł na jego rozwiązanie, ale na spotkaniu w OZ w Poliklnice MSWiA, z nową Panią Dyrektor z Koszalina, okazało się, że najpoważniejszym problemem jest konflikt personalny. 

5 kwietnia 2017r. 

Zapraszamy do lektury nowego Magazynu Gdańskiego. 

Budujemy silny związek zawodowy. Zapraszamy do współpracy. 

W dniu wczorajszym Sąd uchylił karę nagany i dyscyplinarne zwolnienie dla członka NSZZ "Solidarność" w DWS "Perła".  

Przypominamy o elektronicznych legitymacjach związkowych. Szerzej na ten temat będziemy mówić na Kolegium przewodniczących zaplanowanym na 21 kwietnia (piątek). Rozpoczynamy o godz 9.00 w sali konferencyjnej Zarządu Regionu. NA spotkaniu będziemy tez omawiać sprawę ochrony danych osobowych, a także inne problemy dot. funkcjonowania związku zawodowego. 

5 kwietnia 2017r. 

Dziś kolejna OZ w naszej "sondzie". Tym razem jesteśmy w SPV Sp z o.o. w Dębnicy Kaszubskiej. To jedna z najmłodszych stażem naszych organizacji związkowych. Problemów cala masa, ale najważniejszy to zbyt małe zarobki od wielu lat. Na razie nie bardzo można coś z tym zrobić ponieważ pracodawca tłumaczy się brakiem pieniędzy. 

Przypominamy o budowie silnego związku zawodowego. Służymy pomocą. 

Zagrożenie dla związków zawodowych. Dodatkowe info na FORUM. 

Wczoraj odbyło się spotkanie przedstawicieli NSZZ "Solidarność" z prezesem firmy LOTON , a następnie z pracownikami firmy. Szczegółowe informacje na naszym FORUM związkowym. 

Dziś wyrok I Instancji w Sądzie Rejonowym w Słupsku ws. DWS Perły. 

4 kwietnia 2017r. 

Od dziś w ramach uzupełnienia programu Budujemy silny związek zawodowy prezentować będziemy zakłady pracy i organizacje związkowe. Zadawać będziemy dwa pytania: 1 jaki jest Wasz nakazy problem, 2 jaki macie pomysł na jego przezwyciężenie. Na pierwszy rzut firma LOTON. Pracodawca wypowiedział układ zbiorowy pracy. Dziś w tej sprawie w firmie spotkanie. Związkowcy należą do OM przy ZR. Szerzej o sprawie będziemy pisać na FORUM związkowym. 

3 kwietnia 2017r. 

Z nowym miesiącem zaczynamy nowy rozdział w akcji zwiększania uzwiązkowienia. Szczegóły wkrótce. 

Informacji z wcześniejszego okresu szukaj w archiwum