ROZWÓJ

SZKOLENIA

GROSIK

FILMY

S I S                    SPRAWDŹ CO O NAS PISZĄ 

Aktualności 

                   

31 maja 2016r. 

Nadal rozmawiam z przedstawicielami organizacji związkowych o budowie silnego związku zawodowego. Nie przypadkiem mówi się, że rozwój związku zawodowego to najtrudniejsza dziedzina życia związkowego. Widzę, ze wiele osób poddaje się - czego robić nie wolno. Działamy dalej. Znacznie więcej na ten temat piszemy na forum związkowym. 

30 maja 2016r. 

   

 

27 maja 2016r. 

27 maja 2016r. biuro Zarządu Regionu Słupskiego NSZZ "Solidarność" będzie nieczynne (pracownicy mają urlopy). Pilne sprawy prosimy zgłaszać telefonicznie. Życzymy wszystkim miłego, udanego weekendu i do zobaczenia w poniedziałek. 

25 maja 2016r. 

27 maja biuro Zarządu Regionu będzie nieczynne. Pilne sprawy na telefon. 

  

Dziś najważniejsze zadanie to dotrzeć do każdej władzy organizacji związkowych z uświadomieniem, że rozwój związku zawodowego, rozumiany jako zwiększania liczby członków, jest najważniejsza sprawą, szczególnie dla małych organizacji. Dziś kolejne rozmowy z szefami poszczególnych organizacji. Bez zrozumienia tej sprawy o rozwoju można tylko pomarzyć. Znacznie więcej piszemy o sprawie na forum związkowym. 

 

W dniu 24.05.2014r. w miejscowości Damnica pożegnaliśmy na zawsze naszego kolegę Józefa Tatara. Urodził się 6 XII 1938r. w Załazach koło  Puław. W latach 1976-1978 pracował w nadleśnictwie i mleczarni w Damnicy koło Słupska, zaś  w latach 1978-1997 w Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Słupsku. W latach 1979-1980 współpracownik WZZ Wybrzeża i kolporter wydawnictw niezależnych, m.in. „Robotnika Wybrzeża”, w ówczesnym woj. słupskim. Od września 1980r. przewodniczący Komitetu Założycielskiego NSZZ „Solidarność”, od XII 1980 KZ, w VII 1981 delegat na I WZD Regionu Gdańskiego, członek Zarządu Regionu, IX/X 1981 delegat na I Krajowy Zjazd Delegatów. 13 XII 1981r. internowany w Strzebielinku. W latach 1982-1984 kolporter pism podziemnych związanych z tajną Terenową Komisją Koordynacyjną „S” w Lęborku, m.in. „Robotnika Lęborka”. Wielokrotnie zatrzymywany, przesłuchiwany i poddawany rewizjom.

1989-1997 przewodniczący KZ „S” w WPWiK,  delegat na kolejne WZD Regionu Słupsk. Od 1997 na emeryturze. Zmarł w dniu 21.05.2016r.

Po uroczystej mszy żałobnej kondukt pogrzebowy udał się na miejscowy cmentarz. Po odmówieniu modlitwy za zmarłych głos zabrał Stanisław Szukała, członek Komisji Krajowej i Przewodniczący Zarządu Regionu Słupskiego NSZZ „Solidarność”. Zwracając się do rodziny zmarłego i uczestników ceremonii pogrzebowej - w serdecznych słowach ukazał drogę życiową zmarłego i przedstawił Jego zasługi dla odzyskania przez Polskę niepodległości. Przewodniczącemu towarzyszyli dwaj weterani związku Jan Niedźwiecki i Maurycy Frąckowiak. 

    

  

24 maja 2016r. 

Wracamy do tematu "Budowa silnego związku zawodowego". Kolejne organizacje związkowe otrzymają zaproszenia do udziału w programie. Czy skorzystają? Zobaczymy. Dużo więcej informacji na forum związkowym. Poinformowano Kolegów z Pogotowia Ratunkowego w Słupsku oraz ZEC w Jezierzycach. 

23 maja 2016r. 

     

19 maja 2016r. 

Wczoraj Przewodniczący ZR Stanisław Szukała spotkał się z Panią Dyrektor SPV. O wynikach rozmów wkrótce. 

18 maja 2016r. 

Wczoraj nowa organizacja SPV Sp z o.o. w Dębnicy Kaszubskiej wybrała swoje władze. Gratulujemy i życzymy powodzenia. NA Forum związkowym więcej informacji. 

17 maja 2016r. 

Co to jest papierowy związek zawodowy? Takie pytanie się ostatnio pojawiło. 

Dziś wybory władz organizacji związkowej w SPV. 

16 maja 2016r. 

13 maja 2016r. 

12 maja 2016r. 

Kłopoty w nowej OZ. Szczegóły na forum związkowym. 

                    

NSZZ "Solidarność

najsilniejsza

w 1980 roku

A dziś? Jaką mamy siłę? 

"Budowa silnego związku zawodowego" 

11 maja 2016r. 

Silny Związek = liczny Związek. Liczny Związek - silny związek. I przez analogię - mało nas to ... 

Co w tym zakresie zrobię ja?, co zrobi władza mojej organizacji? co zrobi moja organizacja?, co zrobi władza nadrzędna?, co zrobi NSZZ "Solidarność"??? 

Efekty przyjdą same!!! 

 

O działalności nowej organizacji związkowej piszemy więcej na naszym forum związkowym. 

10 maja 2016r. 

Trwają przygotowania do Walnego Zebrania Delegatów NSZZ "Solidarność" Regionu Słupskiego. 

 

9 maja 2016r. 

Dziś obrady Zarządu Regionu i Regionalnej Komisji Rewizyjnej a następnie spotkanie z przedstawicielami Państwowej Inspekcji Pracy. 

 

6 maja 2016r. 

W najbliższy poniedziałek obradować będzie Zarząd Regionu i Regionalna Komisja Rewizyjna. Zarząd Regionu zajmie się przede wszystkim przygotowaniami do zbliżającego się WZDR 17 czerwca 2016r.. Ponadto omówiona zostanie słupska strona związkowa w kalendarzu oświatowym. 

Zapraszam na szkolenie Społecznych Inspektorów Pracy.

Termin najbliższego szkolenia 23-24 czerwca 2016r.

Szczegóły dotyczące organizacji szkolenia:

Aby zgłosić uczestników należy wypełnić i odesłać Formularz Zgłoszeniowy dostępny w załączeniu

Cena za osobę 1000 zł brutto.

Koszt szkolenia pokrywa: materiały szkoleniowe, nocleg, pełne wyżywienie, przerwy kawowe.

Miejsce szkolenia Hotel Dal w Gdańsku

Dla grup zorganizowanych ustalamy inny dogodny termin i miejsce szkolenia a także preferencyjne ceny.

Zgodnie z ustawą z dnia 24.06.1983 roku o społecznej inspekcji pracy rozdział 3 art. 14 koszt takiego szkolenia ma obowiązek pokryć pracodawca. (Dz.U. z dnia 30.06.1983r. ze zm.)

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.

Serdecznie Zapraszam.

Aleksandra Zawadzka

Asystent Zarządu

st. specjalista ds. marketingu i wdrożeń

Tysol Sp. z o.o.

tel. 508-169-537

fax. 58-308-43-42

5 maja 2016r. 

Wczoraj w godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie z członkami nowej organizacji w Dębnicy Kaszubskiej. Problemów jest bardzo wiele. Propozycje rozwiązań też bardzo różne. Będziemy pisali o tym szerzej na forum związkowym.  

4 maja 2016r. 

Prezydent podziękował "Solidarności"

     

 

Kolega Maurycy Frąckowiak organizuje ciekawy wyjazd. Poniżej szczegóły. 

WOŁKOWYSK  2016       

Termin: 31.07. - 05.08.2016

Wyjazd z Lęborka 31.07./niedziela/godz.6.00 - Dworzec PKP, następnie godz.8.00.Gdańsk - Dworzec PKS. Po drodze zabieramy koleżeństwo z Elbląga, Olsztyna oraz Białegostoku - dworzec PKP.

01.08./poniedziałek/ Trasa: Wołkowysk-Szydłowice-Gniezno-Świsłocz. O godz.16-tej spotkanie w Polskiej Szkole, oraz

prawdopodobnie spotkamy się z p. Ireną Waluś - redaktor i wydawca Magazynu Polskiego.

Do szkoły możemy zabrać środki czystości w niewielkich ilościach. Szkoła to potrzebuje.

02.08./wtorek/Trasa: Wołkowysk-Grodno-Bohatyrowicze-Łunna-Wołpa-Wołkowysk.

03.08./środa/Trasa: Wołkowysk-Słonim-Nieśwież-Mir-Wołkowysk.

04.08./czwartek/Trasa: Wołkowysk-Podorosk-Rużany-Kosowo-Wołkowysk.

05.08./piątek/ Rano krótkie spotkanie z p. Prezes ZPB /Związku nie uznawanego przez władze/. Ostatnie zakupy i wyjazd do

          Polski.

Koszt wyjazdu/płatne w autokarze/to: 370 zł + 25 USD +10 Euro/elektroniczny pobór opłat za drogi/

Wiza - 25 Euro + ubezpieczenie Firma Europa - 30 zł.

UWAGA: program może ulec zmianie jak również cena w USD. Prawdopodobnie z dniem 01.07. będzie zmiana wartości rubla

                                Dziś 1 USD = 21300 rubli.

Noclegi i wyżywienie każdy uczestnik ponosi opłaty samodzielnie.       

 ZAPISY do 31 maja. Telefon, zapisy i informacje: 602 354 604.  

2 maja 2016r. 

W dniu dzisiejszym biuro Zarządu Regionu będzie zamknięte z powodu urlopów pracowników. Sprawy pilne  są do załatwienia na telefon. 

29 kwietnia 2016r. 

A tak się broni praw pracowniczych w ... 

 

28 kwietnia 2016r. 

 

 

 

Tam byliśmy wczoraj... 

   

"Związkowcy z całego Wybrzeża przyjechali do Białogardu wesprzeć Kolegów ze szpitala zarządzanego przez Centrum Dializa z Sosnowca, który miał uratować szpital znajdujący się w trudnej sytuacji finansowej. Zamiast poprawy sytuacji mamy dzisiaj groźbę likwidacji kolejnych oddziałów szpitalnych. Solidarność zaprotestowała nie zgadzając się z metodami, polegającymi na zwolnieniach pracowników i likwidacji kolejnych oddziałów szpitalnych. Zwolnienia odbywają się z pominięciem przewidzianych prawem konsultacji a ograniczenie działalności szpitala zagraża mieszkańcom i pacjentom brakiem dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej.

Brak konsultacji ze związkami zawodowymi jest ewidentnym przykładem łamania praw konstytucyjnych . Tak konstytucyjnych jakże ostatnio modne wyrażenie, które słychać na ulicy. Jednak tych głośnych krzykaczy z "K(omitetu) O(brony) D(upy) własnej" nie spotkaliśmy na tej demonstracji. Bo mamy dwa rodzaje demokracji, ta od obrony własnych synekur, przywilejów, układów i demokrację polegającą i pochodzącą od "demos" ludu. Demokrację i solidarność z krzywdzonymi pracownikami. Takimi jak w szpitalu w Białogardzie. Jednak ta demokracja jest nie wygodna i nie znajdziecie informacji na jej temat na eksponowanych stronach mediów.

Z przykrością trzeba przyznać, że nasz były przywódca "S" nie staje po stronie krzywdzonego pracownika. Broni i to zajadle kolesiów z SB, dawnego aparatu partyjnego z czasów PRLu, dzisiejszych oligarchów. Lechu w Białogardzie w szpitalu pracują ludzie, którzy może na co dzień nie czytają konstytucji, ale swoją pracą i oddaniem służą społeczeństwu. I już tylko za to zasługują na szacunek i wsparcie. Tego wsparcia udzieliła im Solidarność.

Marian Rudnik"

 

    ... 

27 kwietnia 2016r. 

Powstała nowa organizacja związkowa w SPV w Dębnicy Kaszubskiej. Zrzesza 45 osób. 

Dziś protest w Białogardzie. 

26 kwietnia 2016r. 

    

25 kwietnia 2016r. 

Wybieram życie. A Ty? 

22 kwietnia 2016r. 

W przyszłym tygodniu kolejne działania w budowaniu silnego związku zawodowego. 

21 kwietnia 2016r. 

20 kwietnia 2016r. 

Zapraszamy wszystkie organizacje i związkowców do udziału w programie "Budowa silnego związku zawodowego. Zaproszenia indywidualne rozsyłane sa inną drogą informacyjna. 

19 kwietnia 2016r. 

Młodsi nie jesteśmy, ale, to nie tylko ich dotyka... 

Nadal trwa akcja "budowa silnego związku zawodowego". (więcej na forum związkowym)

Trwają zapisy... 

 

 

(więcej na forum)

18 kwietnia 2016r. 

Kontynuujemy prace związane z rozwojem Związku poprzez budowę jego siły. A silę budujemy tylko przez zwiększanie liczby członków Związku. Bez zrozumienia tej banalnie prostej sprawy... (więcej czytaj na forum)

 

(więcej czytaj na forum) 

 

15 kwietnia 2016r. 

Kolejny już raz zapraszam na warsztaty "Budujemy silny związek zawodowy, zwiększanie liczby osób w Związku". Termin 23 kwietnia br. Liczba miejsc nieograniczona. Szczegóły Kol. T. Pietkun. 

Jeżeli zależy Ci na przyszłości NSZZ "Solidarność" - zgłoś się. 

                        

NSZZ "Solidarność

najsilniejsza

w 1980 roku

14 kwietnia 2016r. 

    

Dziś obrady Prezydium Zarządu Regionu. Tematy: najbliższe posiedzenie Zarządu Regionu i Kolegium Przewodniczących, przygotowanie do WZDR, podsumowanie szkolenia dla SIP, przygotowania do wyjazdu na protest do Białogardu, sprawy bieżące. 

    

13 kwietnia 2016r. 

 

  

12 kwietnia 2016r. 

Dziś kolejny dzień procesu przed  Sądem Rejonowym w Słupsku ws. Beata Szolka ca DWS "Perła" o zwolnienie z pracy i inne. 

Dziś szkolenie SIP w Zarządzie Regionu. 

11 kwietnia 2016r. 

PRZYPOMNIENIE!!!

Przypominamy, że dziś ostatni dzień na złożenie informacji do pracodawcy/ów o liczebności członków Związku w danym zakładzie pracy. Sprawa bardzo ważna!!!

Smoleńsk 2010 - Bytów 2016 

 

 

8 kwietnia 2016r. 

Mamy jeszcze wolne miejsca dla organizacji związkowych na przyszłotygodniowe warsztaty z budowy silnego związku zawodowego. Zapraszamy chętne organizacje. 

6 kwietnia 2016r. 

Zarząd Regionu Słupskiego uprzejmie informuje, iż w dniu 27 kwietnia br. organizuje wyjazd na pikietę w sprawie obrony pracowników szpitala w Białogardzie ( zwalnianie czlonków Związku NSZZ "Solidarność"). Chętnych na wyjazd prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu ZR Słupsk do dnia 21 kwietnia br. Zbiórka o godz. 9.00 w dniu 27.04.br. w siedzibie ZR Słupsk. Koszty pikiety pokrywa ZR

W przyszłym tygodniu kolejna tura budowania silnego związku zawodowego. Zapraszam. Kontakt T. Pietkun. 

5 kwietnia 2016r. 

Dalej "walczymy" z rozwojem!!!

W następną sobotę kolejne spotkanie warsztatowe z rozwoju związku zawodowego. Zaczniemy od ... ZAPRASZAM!!! Kontakt z Kol. Tadeuszem Pietkunem z biura ZR. 

Trzy elementy: 

  1. uświadomienie sobie czym jest związek zawodowy (definicja nie jest wcale prosta),
  2. rozeznanie czym jest siła związku zawodowego (widzimy różne siły, które często siła nie są),
  3. znalezienie i opanowanie sposobów „budowy silnego związku zawodowego”.  

  

4 kwietnia 2016r. 

W sobotę odbyło się spotkanie przedstawicieli organizacji związkowych, które rozpoczęły działania z zakresu budowy silnego związku zawodowego. Duże podziękowania dla Kolegów, którzy poświęcili swój wolny czas, żeby podjąć się najtrudniejszego z zadań, czyli rozwoju związku zawodowego poprzez zwiększanie liczby jego członków.  W wielu powodów nie będziemy tu wymieniać nazwisk i nazw organizacji biorących udział w programie lub tych, którzy z nieznanych powodów na spotkanie nie dotarli. W trakcie spotkania uczestnicy wymienili szereg poglądów i podzielili się własnymi spostrzeżeniami dotyczącymi zarówno funkcjonowania związku zawodowego w ich zakładzie pracy i w kraju. Widać, że brakuje takich miejsc i sytuacji, gdzie związkowcy mogliby się wypowiedzieć i przedstawić własne poglądy. Drugim ważnym efektem spotkania był powszechny pogląd uczestników, że trzeba coś robić ze związkiem zawodowym, gdyż obecna sytuacja nie jest zadawalająca. Prowadzący spotkanie przedstawił założenia programu – „Budowa silnego związku zawodowego”, składającego się z trzech integralnych elementów:

  1. uświadomienie sobie czym jest związek zawodowy (definicja nie jest wcale prosta),
  2. rozeznanie czym jest siła związku zawodowego (widzimy różne siły, które często siła nie są),
  3. znalezienie i opanowanie sposobów „budowy silnego związku zawodowego”.

W najbliższym czasie kolejne działania z tego zakresu, o których będziemy na bieżąco informować i zapraszać wszystkich chętnych do udziału. Więcej info na naszym forum.  

     

  

1 kwietnia 2016r. 

Jutro spotkanie - "budowa silnego związku zawodowego". Zajrzyj też na forum związkowe. 

 

 

Informacji z wcześniejszego okresu szukaj w archiwum