ROZWÓJ

SZKOLENIA

GROSIK

FILMY

S I S                    SPRAWDŹ CO O NAS PISZĄ 

Aktualności 

                   

27 listopada 2015r. 

W dniu wczorajszym obradowało PZR. Tematy posiedzenia to m.in.: uroczystości grudniowe, najbliższe posiedzenie ZR 18 grudnia, 

26 listopada 2015r. 

25 listopada 2015r. 

Zapraszamy do lektury POLMOROWCA Nr 92

"Tradycyjnie w listopadzie obchodzimy Święto Niepodległości. Także w Bytowie. Głównym punktem uroczystości była msza w intencji ojczyzny, która odbyła się w kościele pw. Św. Filipa Neri. Jednak trudno znaleźć informacje w lokalnych mediach na ten temat. Jeżeli już to niektórzy ograniczyli się zdawkowych informacji o tym wydarzeniu posiłkując się zdjęciami, które rozesłałem ale są też media które nie wspomniały o tym wydarzeniu ani słowem. Przynajmniej w swoich wydaniach papierowych. Co nie dziwi bo na tych uroczystościach nie było dziennikarzy. Naczelni redaktorzy czy relacja z głównych wydarzeń poświęconych Świętu Niepodległości nie zasługiwała na Wasze zainteresowanie?

A powinna chociażby referat pani dr Małgorzaty Ryś warty jest rozpowszechnienia i udostępnienia na szerszym forum.

Jako związek staramy się uczestniczyć w wydarzeniach dotyczących nas związkowców ale i też tych ogólno-krajowych. Okazją była 31 rocz. śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, której to jesteśmy głównym organizatorem tu na miejscu w Bytowie ale także byliśmy na uroczystościach w Słupsku.

Wszędzie tam byliśmy z naszym sztandarem. Szczególnie dziękuję naszym sztandarowym za trud ale i zaszczyt uczestnictwa w tych wydarzeniach.

Pozdrawiam

Marian Rudnik"

Uczestnicy programu "Budowa silnego związku zawodowego" zgodzili się z ustaleniem, że NSZZ "Solidarność" największą silę miała w 1980r. oraz z tym, że powodem tego było zrzeszenie się w Związku ok. 10 mln osób. I co dalej? Zapraszamy do udziału w dalszej części programu. 

24 listopada 2015r. 

"Zorganizowani mają lepiej" 

23 listopada 2015r.  

W minioną sobotę pierwsza grupa OZ wzięła udział w programie - "Budowa silnego związku zawodowego". Szczególne podziękowania dla Koleżanek i Kolegów z OZ w Krwiodawstwie i Cofely ze Słupska. W najbliższym czasie zaprosimy kolejne OZ. 

20 listopada 2015r. 

Sukces związkowy w słupskiej SCANII. Związki zawodowe podpisały porozumienie z pracodawcą. Wynegocjowano podwyżki wynagrodzeń już od 1 października a w przyszłym roku duża grupa pracowników ma zagwarantowane przeszeregowanie na wyższą grupę wynagrodzenia. BRAWO!!! Gratulujemy i życzmy kolejnych sukcesów. 

Zapraszamy także inne organizacje związkowe do pokazywania sukcesów związków zawodowych. 

19 listopada 2015r. 

Dziś kolejne zaproszenia dla OZ do udziału w programie - "budowanie silnego związku zawodowego" - Cofely EC Serwis. Pozytywnie na zaproszenie odpowiedzieli, oprócz dzisiejszej organizacji, członkowie OZ z Centrum Krwiodawstwa. Najbliższe spotkanie w sobote. 

18 listopada 2015r. 

Dziś kolejne zaproszenia dla OZ do udziału w programie - "budowanie silnego związku zawodowego" - Muzeum Pomorza Środkowego. 

 

Gratulujemy i życzymy sukcesów. 

 

17 listopada 2015r. 

Dziś pierwsze OZ otrzymują zaproszenia do udziału w programie - "budowanie silnego związku zawodowego". Zaproszenia będą przekazywane do OZ sukcesywnie z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc. OZ zainteresowane szybszym udziałem w programie budowy silnego związku zawodowego proszone są o kontakt z Tadeuszem Pietkunem w siedzibie ZR. Dziś propozycje budowy silnego związku zawodowego otrzymały OZ: Centrum Krwiodawstwa, Wodociągi Słupsk, MZK Słupsk. Do jutra OZ zdeklarują czy są zainteresowani udziałem w programie - "budowa silnego związku zawodowego". . 

16 listopada 2015r. 

13 listopada 2015r. 

Bez zwiększenia liczby członków Związku nie ma szansy na rozwój. Tym samym nie ma szans na realizację celów Związku. Wracamy do rozwoju Związku. Od poniedziałku poszczególne OZ będą otrzymywać propozycję wzięcia udziału w działaniach zwiększających liczbę członków Związku. Wychodzimy do ludzi. 

12 listopada 2015r. 

W dniu dzisiejszym biuro ZR będzie nieczynne. Sprawy pilne prosimy zgłaszać telefonicznie. 

Gdybyśmy mieli mierzyć nasz patriotyzm obecnością na Mszy Świętej w dniu Święta Niepodległości, pewnie należałoby być zadowolonym. Jednak patriotyzm to nie tylko uczestnictwo o obchodach w dniu 11 listopada, ale patriotą trzeba być cały rok. Patriota to ten który bierze udział w wyborach. Patriota to ten, który uczestniczy w życiu lokalnej społeczności. Patriota to ten, który będąc pracodawcą godnie wynagradza swoich pracowników i dba o dobre warunki pracy. Patriota to ten, który zna historię swojego państwa także tą najnowszą. Patriota to także kibic, który dopinguje swoją lokalna drużynę.

Jakże często o tym zapominamy.

Na wybory nie chodzimy, ale wszystko i wszystkich krytykujemy. Nie interesujemy się naszą małą ojczyzną. Będąc pracodawcą myślimy tylko o własnych zachciankach nie zważając na potrzeby swoich pracowników. Historii naszej Ojczyzny nie znamy, albo wykorzystujemy ja tylko koniunkturalnie. Jakże często kibiców nazywamy kibolami niesłusznie ich oceniając, a tak po prawdzie wiele od nich moglibyśmy się nauczyć.

W lokalnych uroczystościach brał udział sztandar Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego SOLIDARNOŚĆ. Spotkaliśmy sie na uroczystej Mszy Świętej w kościele pod wezwaniem Św. Filipa Neri w Bytowie. Z okazji Święta Niepodległości w imieniu Solidarności Polmoru proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia pomyślności.

Marian Rudnik

10 listopada 2015r. 

9 listopada 2015r. 

6 listopada 2015r. 

W przygotowaniu nowy projekt - "zwiększanie liczebności członków Związku, jedyną formą rozwoju". Do realizacji  projektu zaprosimy wszystkie OZ w Regionie. 

5 listopada 2015r. 

Rozwój, rozwój i jeszcze raz rozwój, ale nie rozumiany jako jakiekolwiek działania, podciągane pod to słowo, tylko jednoznaczne poczynania zmierzające do zwiększenia liczby członków Związku. Co w naszej strukturze związkowej robi, żeby zwiększała się liczba członków Związku. To fundament, na którym można budować sukcesy Związku. W innych przypadkach...W biurze ZR możemy pomóc w zwiększaniu liczby członków Związku, należy się tylko zgłosić do nas i wspólnie realizować przygotowany program.

 

Czy dziewięciu związkowców może przegłosować 451 posłów?  

4 listopada 2015r. 

3 listopada 2015r. 

"Zorganizowani maja lepiej" 

2 listopada 2015r. 

30 października 2015r. 

Zbliża się 1 listopada. Pamięcią wracamy do Koleżanek i Kolegów, którzy odeszli już do Pana Boga. 

29 października 2015r. 

Zwycięstwo PiS w wyborach budzi wiele oczekiwań i pragnienia ich szybkiego spełnienia. 

 

28 października 2015r. 

Dziś obradowało PZR oraz Rada RFS. 

27 października 2015r. 

Jutro obrady Prezydium Zarządu Regionu Słupskiego NSZZ "Solidarność". 

Po zakończeniu posiedzenia PZR obradować będzie Regionalna Rada Funduszu Strajkowego. 

26 października 2015r. 

  

Rozdawaliśmy ulotki. 

23 października 2015r. 

Dziś kończymy kampanię wyborczą. Do godziny 24.00 można prowadzić agitację wyborczą. 

 

 

22 października 2015r. 

Dziś o 11.00 akcja ulotowa w Słupsku. Nasi przedstawiciele będą rozdawać ulotki (sprawdzam polityka) mieszkańcom Słupska. 

Rozpoczynają sie obrady KK. 

21 października 2015r. 

Ostatnie dni przed wyborami. 

20 października 2015r. 

Dziś zdemontowaliśmy wystawę o bł. ks. Jerzym Popiełuszce. 

Zapraszamy do lektury kolejnego nr POLMOROWCA 91 

"Witam

W dzisiejszym numerze relacja z uroczystości wyświęcenia sztandaru naszej organizacji. W ramach obchodów XXXV rocznicy powstania NSZZ Solidarność przeprowadziliśmy cały cykl przedsięwzięć upamiętniających to wydarzenie. Zaczęliśmy od spływu kajakowego rzeką Słupią, ufundowania przez członków związku sztandaru naszej organizacji. We współpracy z IPN powstała historia strajków w roku 80 ubiegłego roku w ELMOR Bytów. Wreszcie wspólne spotkanie członków naszej organizacji, które byłą okazją do wspomnień ale również integracji z pokoleniem osób które okres sierpnia 80 roku znają tylko ze słyszenia.

Przy okazji wyświęcenia sztandaru wyróżniliśmy bohaterów pamiętnego strajku. I to była główna część uroczystości. Bardzo zależało nam na uhonorowaniu tych osób, pokazując, że dzisiejsza Polska nie byłaby taka, gdyby nie ich odwaga i poświęcenie. Dzisiaj często zapomniani i nie doceniani wręcz pomijani - warto zapoznać się z listą osób, uczestników wydarzeń sierpnia 80, którą przedstawiamy w tym numerze. To są prawdziwi herosi i za to im dziękujemy.

Marian Rudnik"

19 października 2015r. 

W czwartek akcja ulotkowa w Słupsku. Szczegóły w biurze ZR. 

Wczoraj uczciliśmy pamięć bł. ks. Jerzego Popiełuszki. 

Szczegóły wkrótce. 

 

 

 

16 października 2015r. 

 

Trwa "akcja" wyborcza. Chętnych do pomocy zapraszamy do współpracy. 

15 października 2015r. 

Zbliżają się wybory parlamentarne. 

To ważne wydarzenie, także dla nas, związkowców. 

Zapraszamy do biura ZR po materiały wyborcze. 

14 października 2015r. 

  

Kolejne szkolenie z rozwoju związku zawodowego odwołane z powodu braku chętnych. 

13 października 2015r. 

Wczoraj do północy wspieraliśmy wybory. 

Dziś ostatni dzień na skorzystanie z propozycji dla OZ, które nie mogą przeznaczyć  środków na szkolenie wyjazdowe (trzydniowe). 17 października 2015r, w Słupsku odbędzie się szkolenie stacjonarne (jeżeli znajdziemy grupę chętnych). 

A potem dyskusja o sile związku zawodowego!!! 

A w tle ...

 

A my, jaką skutecznością się zajmujemy???

12 października 2015r. 

Dziś spotkanie Przewodniczących w Bytowie i Słupsku. Kolegium Przewodniczących w Bytowie godzina 10.00, w Słupsku - godzina 13.00. 

9 października 2015r. 

W poniedziałek Kolegium Przewodniczących w Bytowie i Słupsku. Zaproszenia zostały wysłane do poszczególnych OZ. 

8 października 2015r. 

Pozostaje propozycja dla OZ, które nie mogą przeznaczyć  środków na szkolenie wyjazdowe (trzydniowe) 17 października 2015r, w Słupsku odbędzie się szkolenie stacjonarne. 

 

 

7 października 2015r. 

Zbliżają się wybory. 

 

Wystawa o bł. ks Jerzym już w Słupsku. Wkrótce poinformujemy o jej otwarciu. Już do obejrzenia w Słupsku w kościele NSJ. 

6 października 2015r. 

Dziś przedstawiciele Regionu Słupskiego wyjeżdżają do Zielonej Góry po wystawę o błogosławionym księdzu Jerzym Popiełuszce, Patronie NSZZ "Solidarność". 

5 października 2015r. 

Kolejne warsztaty zwiększające liczbę członków Związku (9 - 11 października 2015r.) odwołane. A podobno tak bardzo zależy nam na zwiększaniu liczby członków Związku. 

Pozostaje propozycja dla OZ, które nie mogą przeznaczyć  środków na szkolenie wyjazdowe (trzydniowe) 17 października 2015r, w Słupsku odbędzie się szkolenie stacjonarne. 

Szczegóły i zapisy u Kol. Tadeusza Pietkuna w biurze ZR. 

 

Dziś posiedzenie ZR. Tematy jak niżej. Obraduje też RKR. 

2 października 2015r. 

Termin szkolenia (trzydniowego) z zakresu zwiększania liczby członków Związku 9 - 11 października 2015r. 

Dla OZ, które nie mogą przeznaczyć  środków na szkolenie wyjazdowe (trzydniowe) 17 października 2015r, w Słupsku odbędzie się szkolenie stacjonarne. 

Szczegóły i zapisy u Kol. Tadeusza Pietkuna w biurze ZR. 

5 października 2015r. posiedzenie ZR i RKR. Tematy obrad ZR to m.in.: informacja z prac PZR i posiedzenia KK, Kolegium Przewodniczących, informacja z obchodów XXXV-lecia NSZZ „S” w regionie i w kraju, informacja o kosztach obchodów, przygotowanie obchodów bł. ks. Jerzego Popiełuszki, omówienie wyborów do parlamentu, informacja o wykonaniu budżetu za trzy kwartały, korekta budżetu.

   

1 października 2015r. 

Dziś obrady PZR. 

Tematy posiedzenia to m.in. przygotowania do najbliższego posiedzenia ZR 5.10.15r. sprawy bieżące, spotkania Kolegiów Przewodniczących, informacja wewnątrzzwiązkowa. 

Najbliższy termin szkolenia (trzydniowego) z zakresu zwiększania liczby członków Związku 9 - 11 października 2015r. 

Dla OZ, które nie mogą przeznaczyć  środków na szkolenie wyjazdowe (trzydniowe) 17 października w Słupsku odbędzie się szkolenie stacjonarne. 

Szczegóły i zapisy u Kol. Tadeusza Pietkuna w biurze ZR. 

Dopóki nie zrozumiemy, że siłą związku jest liczba członków organizacji, dopóty ... 

Informacji z wcześniejszego okresu szukaj w archiwum