ROZWÓJ

SZKOLENIA

GROSIK

FILMY

S I S                    SPRAWDŹ CO O NAS PISZĄ 

Aktualności 

                     

25 października 2016r. 

Jutro  i w każdą środę o godzinie 14.00 w siedzibie ZR będą odbywały się spotkania osób zainteresowanych "Budową silnego związku zawodowego". ZAPRASZAMY do udziału w unikalnym programie osiągania celów związkowych poprzez budowanie silnego związku zawodowego. 

Istnieje możliwość skorzystania z "oddelegowania" z zakładu pracy na spotkanie. 

Już dziś 

 

   

Także wczoraj ... 

 

17 października odznaczono ... 

 

24 października 2016r. 

W każdą środę o godzinie 14.00 w siedzibie ZR będą odbywały się spotkania osób zainteresowanych "Budową silnego związku zawodowego". ZAPRASZAMY!!! 

Wczoraj w Słupsku obchodziliśmy rocznicę poświęconą bł. ks. Jerzemu Popiełuszce. 

W sobotę przedstawiciele ZR uczestniczyli w spotkaniu związkowym w Karżcinie. Omówiono sprawy bieżące OZ. Problemów jest bardzo dużo. Przedstawiciele OZ zadeklarowali swoją obecność na warsztatach w najbliższą środę. To powinno pomóc w poprawie sytuacji i pomóc w rozwiązaniu ich problemów. 

   

21 października 2016r. 

Od przyszłego tygodnia, w każdą środę o godzinie 14.00 w siedzibie ZR będą odbywały się spotkania osób zainteresowanych Budową silnego związku zawodowego". 

Jutro spotkanie przedstawicieli ZR z członkami OZ NSZZ "S" w Jezierzycach. 

Pojutrze... 

20 października 2016r. 

Kolejny etap akcji "Budowanie silnego związku zawodowego". 

Od przyszłego tygodnia, w każdą środę o godzinie 14.00 w siedzibie ZR będą odbywały się spotkania osób zainteresowanych tą problematyką. 

Pierwsze spotkanie 26 października 2016r. godzina 14.00. 

Istnieje możliwość skorzystania z "oddelegowania" z zakładu pracy na spotkanie. 

Szczegółowe informacje u T. Pietkuna oraz na FORUM. 

 

19 października 2016r. 

Dobry przykład, niestety jak zwykle nie u nas. 

Rozpoczynamy kolejny etap akcji "Budowanie silnego związku zawodowego" Od przyszłego tygodnia w każdą środę o godzinie 14.00 w siedzibie ZR będą odbywały się spotkania osób zainteresowanych tą problematyką. Pierwsze spotkanie 26 października 2016r. godzina 14.00. Istnieje możliwość skorzystania z "oddelegowania" z zakładu pracy na spotkanie. Szczegółowe informacje u T. Pietkuna oraz na FORUM. 

   

 

18 października 2016r. 

A my rozpoczynamy kolejny etap akcji "Budowanie silnego związku zawodowego" Od przyszłego tygodnia w każdą środę o godzinie 14.00 w siedzibie ZR będą odbywały się spotkania osób zainteresowanych tą problematyką. Pierwsze spotkanie 26 października 2016r. godzina 14.00. Istnieje możliwość skorzystania z "oddelegowania" z zakładu pracy na spotkanie. Więcej informacji na FORUM. 

Wczoraj uhonorowano działaczy "Solidarności". W mediach są już informacje, które będziemy sukcesywnie przekazywać. Na gp jeszcze cisza. Za to w Radiu Gdańsk i Słupsk 

    

A w TV Gdańsk od 17 min 34... 

17 października 2016r. 

Radny Roman Giedrojć walczy o podwyżki dla muzealników. Zobacz na gp24 (nie możemy publikować artykułów z gp z uwagi na regulamin i oplaty) 

"Bł. ks. Jerzy Popiełuszko w Bytowie

Stało się już tradycją, że Solidarność Ziemi Bytowskiej zorganizowała uroczystości poświęcone bł. ks. Jerzemu Popiełuszce. W przeddzień męczeńskiej śmierci księdza Jerzego spotkaliśmy się na Mszy Świętej w kościele pw. Katarzyny Aleksandryjskiej patronki miasta Bytowa. Tegoroczne obchody były wyjątkowe i to pod wieloma względami. Dzięki uprzejmości ks. proboszcza Jerzego Urbańskiego z parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Słupsku, gościliśmy relikwie Bł. ks. Jerzego Popiełuszki znajdujące się w tamtejszym kościele. Do wspólnego uczestnictwa w liturgii zostali zaproszeni pracodawcy reprezentowani przez Starszego Cechu Rzemiosł Różnych Jarosława Gawina i samorządowcy reprezentowani przez burmistrza Ryszarda Sylkę. Pracownicy, pracodawcy i samorządowcy byli też reprezentowani przez swoje sztandary. Po skończonej Mszy Świętej celebrowanej przez ks. proboszcz Romana Spichalskiego, wierni ustawili się w długiej kolejce aby oddać hołd relikwiom. Uroczystość wsparli także harcerze z szczepu ZHR Strumień, którzy pełnili honorową wartę przy relikwiach bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Marian Rudnik" 

 

14 października 2016r. 

Pod zebraniu w ZDZ kolejna organizacja deklaruje chęć wzięcia udziału w programie "Budujemy silny związek zawodowy". 

W najbliższą niedzielę spotykamy się w Bytowie , a w następną w Słupsku. 

W każdej sytuacji, w każdym czasie, w każdym miejscu należy przypominać, informować, pouczać, objaśniać, zachęcać Koleżanki i Kolegów, szczególnie działaczy związkowych, do podejmowania wszelkich możliwych działań mających na celu budowę silnego związku zawodowego poprzez zwiększanie liczby członków NSZZ "Solidarność". I nie mamy tu na myśli zwiększenie liczby członków w danej organizacji o kilka osób, czy nawet dwadzieścia (co też jest ważne, ale nie najważniejsze) lecz o działania zmierzające do przywrócenia NSZZ "Solidarność" takiej liczby członków Związku, która pozwoli, chociażby na podejmowanie działań na taką skalę jak w (niestety) minionych latach. A przypomnijmy, że jak wskazują, nasze informacje od członków NSZZ "Solidarność", Związek najsilniejszy był w 1980r. 

13 października 2016r. 

W dniu dzisiejszym Stanisław Szukała Przewodniczący ZR radca prawny Andrzej Wieliczko prowadzili rozmowy w zakładzie pracy w Dębnicy Kaszubskiej. 

Pytanie na dziś: Jak można zbudować silny związek zawodowy bez zwiększania jego liczebności? Odpowiedzi szukaj na FORUM! 

Dziś wybory uzupełniające w OM NSZZ "S" Emerytów i Rencistów przy ZR a jutro w OZ NSZZ "S" ZDZ Słupsk. 

12 października 2016r. 

      

W poniedziałek (17 października) o godz. 17 w restauracji Aureus odbędzie się uroczystość uhonorowania działaczy niepodległościowych odznaczeniami państwowymi. 

A my budujemy silny związek zawodowy. Dla tych odznaczonych, dla nas  i dla przyszłych pokoleń. 

11 października 2016r. 

Kolejne organizacje związkowe otrzymują propozycje udziału w programie "Budujemy silny związek zawodowy". Efekty? Czytaj na FORUM. 

10 października 2016r. 

Tylko silni mogą sobie pozwolić - się nie zgadzać. Ile mamy takich organizacji w regionie, w branżach, w kraju? 

Dziś pytanie , dziś odpowiedź. Kiedy związek zawodowy jest silny? Odpowiedzi szukaj na FORUM. 

 

 

7 października 2016r. 

Dziś Kolegium Przewodniczących w Bytowie. Zaproszenia były rozesłane pisemnie i mailowo. ZAPRASZAMY!!! 

6 października 2016r. 

Pytanie: dlaczego jesteśmy najmniejszym regionem w NSZZ "Solidarność"? Odpowiedzi szukaj na FORUM. 

Przypomnijmy, że wg uchwały KZD do najważniejszych zadań związkowych należą: 

rozwój związku 

szkolenia związkowe 

informacja wewnątrzzwiązkowa 

dziania eksperckie 

Czym z ww. zajmują się nasze OZ? 

  

Obywatelski projekt 

    

5 października 2016r. 

Nadal trwa akcja  BUDUJEMY SILNY ZWIĄZEK ZAWODOWY 

Pytanie: Dziś podstawowe - co to jest związek zawodowy? Odpowiedzi szukaj na FORUM. 

 

4 października 2016r. 

    

3 października 2016r. 

W nawiązaniu do ostatniego spotkania na Kolegium Przewodniczących widać, jak bardzo konieczna jest akcja "Budujemy silny związek zawodowy". Działamy więc dalej. Zainteresowanych prosimy o kontakt z T. Pietkunem w biurze ZR. 

Informacji z wcześniejszego okresu szukaj w archiwum