ROZWÓJ

SZKOLENIA

GROSIK

FILMY

S I S                    SPRAWDŹ CO O NAS PISZĄ 

Aktualności 

                     

17 stycznia 2018r. 

W związku z trwającym okresem wyborów do władz Związku poniżej informacja gdzie można znaleźć materiały potrzebne do wyborów. 

 

Poniżej zmiany i to o dziwo (nasi) proponują. 

A Kolega mówi, że "jakbym  słyszał postulaty pracodawców". 

16 stycznia 2018r. 

Trwają wybory w organizacjach związkowych, które pozostawiamy bez dodatkowego komentarza. Ciekawskich odsyłamy na FORUM związkowe. Także w kontekście tych wyborów pojawiają się różne pytania. Ostatnio pytano mnie dlaczego w innych związkach zawodowych nie ma wyborów i kadencje trwają praktycznie wiecznie. Pytano także dlaczego tamte związki zawodowe nie musza przestrzegać tych przepisów, które musi przestrzegać "Solidarność". Odpowiedź jest krótka - MUSZĄ robić to samo. Dlaczego więc tego nie robią? Dlaczego są równi i równiejsi? Odpowiedź jest znana i krąży po polskich mediach od jakiegoś czasu. "Polska istnieje tylko na papierze". Takie pytania są o tyle dziwne, że tak samo można zapytać dlaczego wielu pracodawców nie przestrzegają polskich przepisów prawa? Z naszej strony najwłaściwszą odpowiedzią na tego typu pytania powinno być stałe i jak najszersze zwiększanie liczby członków naszego Związku. Czy tak jest? 

15 stycznia 2018r. 

Trwają wybory w organizacjach związkowych. Niestety w piątek kolejne dwie organizacje w Regionie zgłosiły zamiar "samolikwidacji". Czy teraz rozumiecie dlaczego tak ważne jest pozyskiwanie nowych członków Związku? Czy może dalej jest to "niezauważalny" problem? Zachęcamy wszystkich do kontaktu z biurem ZR w celu podjęcia skutecznych działań w celu nie tylko zahamowania zmniejszania się liczby członków NSZZ "Solidarność" lecz odwrócenia tego trendu. 

 

 

 

Elektroniczne Legitymacje Członkowskie 

12 stycznia 2018r. 

Wprawdzie niektórzy twierdzą, że jak ludzie zobaczą sukces, to zaraz zapiszą się do Związku, ale ja nie znam takich przypadków, a wręcz odwrotnie. Wystarczy popatrzeć chociażby na ostatnie sukcesy: wolne niedziele, powrót wieku emerytalnego. 

 

 

 

Elektroniczne Legitymacje Członkowskie 

 

11 stycznia 2018r. 

My proponujemy zwiększanie liczby członków Związku, po to, żeby być coraz silniejszą organizacją, co przekłada się na możliwości osiągania celów związkowych. Kolega zauważył, że za tym też idą pieniądze ze składek związkowych, więc co ważniejsze. Naszym zdaniem jedno nie wyklucza drugiego, a nawet się wiąże ze sobą.  Więcej członków Związku, bogatszy Związek, który może wydąć więcej pieniędzy, na zwiększanie ilości członków Związku, i tak w kółko. Tym sposobem w krótkim czasie stalibyśmy się znów "Solidarności", która ma taką moc, jaką miała w 1980 i 1989r. Pytanie tylko, czy tak robimy. (np. niżej)

Dziś obradować będzie Prezydium Zarządu Regionu. Główne tematy: najbliższe posiedzenie ZR, omówienie kandydatur osób zasłużonych dla Regionu, sprawy lokalowe Regionu. 

Bardzo wielu naszych członków Związku interesuje się polityką. Poniżej różne komentarze ostatnich wydarzeń. 

10 stycznia 2018r. 

Dziś ostatni dzień do złożenia pracodawcy informacji o liczbie członków Związku w danym zakładzie pracy. TO BARDZO WAŻNE. 

Wracamy do konkretnych spraw. 

 

9 stycznia 2018r. 

Dziś zmiany w rządzie RP. Pytanie czy na lepsze? I co to poprawi naszą sytuację jako NSZZ "Solidarność"? 

8 stycznia 2018r. 

W najbliższy czwartek posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu. Tematy posiedzenie już wkrótce. 

A my zachęcamy do działań  zakresie pozyskiwania nowych członków Związku. 

 

Wszyscy oni mogliby zarabiać znacznie więcej, gdyby tylko postawili na pozyskiwanie nowych członków Związku. 

 

 

A kto tego nie rozumie, ten ...

A do tego to: 

Szczegółowe informacje dotyczące wyborów na kadencje 2018-2022 w biurze ZR, u członków RKW, na stronach internetowych NSZZ "Solidarność". 

 

 

 

Elektroniczne Legitymacje Członkowskie 

Natomiast pytania pozostają otwarte.  Co do tych działań i tych, które są niezbędnie konieczne. 

5 stycznia 2018r. 

Podsumowania i życzenia. 

4 stycznia 2018r. 

3 stycznia 2018r. 

Powala samozadowolenie działaczy związkowych. 

2 stycznia 2018r. 

W Nowym 2018 Roku życzymy dużo błogosławieństwa Bożego, spełnienia planów o wzmocnieniu Związku, sukcesów związkowych , rodzinnych, osobistych i zawodowych. 

Przypominamy, że do dnia 10 stycznie koniecznie trzeba pracodawcy przedstawić stan liczebności Związku, szczególnie pracowników/związkowców w danym zakładzie pracy. Brak takiej informacji może skutkować bardzo negatywnie. 

Przypominamy tez o przepisach prawa, które dotyczą działalności związkowej a wynikają z przepisów odrębnych. O szczegółach w biurze ZR. 

W dniu dzisiejszym biuro ZR będzie nieczynne, Sprawy nie cierpiące zwłoki, jak zwykle, zgłaszać telefonicznie. 

Informacji z wcześniejszego okresu szukaj w archiwum