ROZWÓJ

SZKOLENIA

GROSIK

FILMY

S I S                    SPRAWDŹ CO O NAS PISZĄ 

Aktualności 

                   

2 maja 2016r. 

W dniu dzisiejszym biuro Zarządu Regionu będzie zamknięte z powodu urlopów. Sprawy pilne  są do załatwienia na telefon. 

29 kwietnia 2016r. 

A tak się broni praw pracowniczych w ... 

 

28 kwietnia 2016r. 

 

 

 

Tam byliśmy wczoraj... 

   

"Związkowcy z całego Wybrzeża przyjechali do Białogardu wesprzeć Kolegów ze szpitala zarządzanego przez Centrum Dializa z Sosnowca, który miał uratować szpital znajdujący się w trudnej sytuacji finansowej. Zamiast poprawy sytuacji mamy dzisiaj groźbę likwidacji kolejnych oddziałów szpitalnych. Solidarność zaprotestowała nie zgadzając się z metodami, polegającymi na zwolnieniach pracowników i likwidacji kolejnych oddziałów szpitalnych. Zwolnienia odbywają się z pominięciem przewidzianych prawem konsultacji a ograniczenie działalności szpitala zagraża mieszkańcom i pacjentom brakiem dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej.

Brak konsultacji ze związkami zawodowymi jest ewidentnym przykładem łamania praw konstytucyjnych . Tak konstytucyjnych jakże ostatnio modne wyrażenie, które słychać na ulicy. Jednak tych głośnych krzykaczy z "K(omitetu) O(brony) D(upy) własnej" nie spotkaliśmy na tej demonstracji. Bo mamy dwa rodzaje demokracji, ta od obrony własnych synekur, przywilejów, układów i demokrację polegającą i pochodzącą od "demos" ludu. Demokrację i solidarność z krzywdzonymi pracownikami. Takimi jak w szpitalu w Białogardzie. Jednak ta demokracja jest nie wygodna i nie znajdziecie informacji na jej temat na eksponowanych stronach mediów.

Z przykrością trzeba przyznać, że nasz były przywódca "S" nie staje po stronie krzywdzonego pracownika. Broni i to zajadle kolesiów z SB, dawnego aparatu partyjnego z czasów PRLu, dzisiejszych oligarchów. Lechu w Białogardzie w szpitalu pracują ludzie, którzy może na co dzień nie czytają konstytucji, ale swoją pracą i oddaniem służą społeczeństwu. I już tylko za to zasługują na szacunek i wsparcie. Tego wsparcia udzieliła im Solidarność.

Marian Rudnik"

 

    ... 

27 kwietnia 2016r. 

Powstała nowa organizacja związkowa w SPV w Dębnicy Kaszubskiej. Zrzesza 45 osób. 

Dziś protest w Białogardzie. 

26 kwietnia 2016r. 

    

25 kwietnia 2016r. 

Wybieram życie. A Ty? 

22 kwietnia 2016r. 

W przyszłym tygodniu kolejne działania w budowaniu silnego związku zawodowego. 

21 kwietnia 2016r. 

20 kwietnia 2016r. 

Zapraszamy wszystkie organizacje i związkowców do udziału w programie "Budowa silnego związku zawodowego. Zaproszenia indywidualne rozsyłane sa inną drogą informacyjna. 

19 kwietnia 2016r. 

Młodsi nie jesteśmy, ale, to nie tylko ich dotyka... 

Nadal trwa akcja "budowa silnego związku zawodowego". (więcej na forum związkowym)

Trwają zapisy... 

 

 

(więcej na forum)

18 kwietnia 2016r. 

Kontynuujemy prace związane z rozwojem Związku poprzez budowę jego siły. A silę budujemy tylko przez zwiększanie liczby członków Związku. Bez zrozumienia tej banalnie prostej sprawy... (więcej czytaj na forum)

 

(więcej czytaj na forum) 

 

15 kwietnia 2016r. 

Kolejny już raz zapraszam na warsztaty "Budujemy silny związek zawodowy, zwiększanie liczby osób w Związku". Termin 23 kwietnia br. Liczba miejsc nieograniczona. Szczegóły Kol. T. Pietkun. 

Jeżeli zależy Ci na przyszłości NSZZ "Solidarność" - zgłoś się. 

                        

NSZZ "Solidarność

najsilniejsza

w 1980 roku

14 kwietnia 2016r. 

    

Dziś obrady Prezydium Zarządu Regionu. Tematy: najbliższe posiedzenie Zarządu Regionu i Kolegium Przewodniczących, przygotowanie do WZDR, podsumowanie szkolenia dla SIP, przygotowania do wyjazdu na protest do Białogardu, sprawy bieżące. 

    

13 kwietnia 2016r. 

 

  

12 kwietnia 2016r. 

Dziś kolejny dzień procesu przed  Sądem Rejonowym w Słupsku ws. Beata Szolka ca DWS "Perła" o zwolnienie z pracy i inne. 

Dziś szkolenie SIP w Zarządzie Regionu. 

11 kwietnia 2016r. 

PRZYPOMNIENIE!!!

Przypominamy, że dziś ostatni dzień na złożenie informacji do pracodawcy/ów o liczebności członków Związku w danym zakładzie pracy. Sprawa bardzo ważna!!!

Smoleńsk 2010 - Bytów 2016 

 

 

8 kwietnia 2016r. 

Mamy jeszcze wolne miejsca dla organizacji związkowych na przyszłotygodniowe warsztaty z budowy silnego związku zawodowego. Zapraszamy chętne organizacje. 

6 kwietnia 2016r. 

Zarząd Regionu Słupskiego uprzejmie informuje, iż w dniu 27 kwietnia br. organizuje wyjazd na pikietę w sprawie obrony pracowników szpitala w Białogardzie ( zwalnianie czlonków Związku NSZZ "Solidarność"). Chętnych na wyjazd prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu ZR Słupsk do dnia 21 kwietnia br. Zbiórka o godz. 9.00 w dniu 27.04.br. w siedzibie ZR Słupsk. Koszty pikiety pokrywa ZR

W przyszłym tygodniu kolejna tura budowania silnego związku zawodowego. Zapraszam. Kontakt T. Pietkun. 

5 kwietnia 2016r. 

Dalej "walczymy" z rozwojem!!!

W następną sobotę kolejne spotkanie warsztatowe z rozwoju związku zawodowego. Zaczniemy od ... ZAPRASZAM!!! Kontakt z Kol. Tadeuszem Pietkunem z biura ZR. 

Trzy elementy: 

  1. uświadomienie sobie czym jest związek zawodowy (definicja nie jest wcale prosta),
  2. rozeznanie czym jest siła związku zawodowego (widzimy różne siły, które często siła nie są),
  3. znalezienie i opanowanie sposobów „budowy silnego związku zawodowego”.  

  

4 kwietnia 2016r. 

W sobotę odbyło się spotkanie przedstawicieli organizacji związkowych, które rozpoczęły działania z zakresu budowy silnego związku zawodowego. Duże podziękowania dla Kolegów, którzy poświęcili swój wolny czas, żeby podjąć się najtrudniejszego z zadań, czyli rozwoju związku zawodowego poprzez zwiększanie liczby jego członków.  W wielu powodów nie będziemy tu wymieniać nazwisk i nazw organizacji biorących udział w programie lub tych, którzy z nieznanych powodów na spotkanie nie dotarli. W trakcie spotkania uczestnicy wymienili szereg poglądów i podzielili się własnymi spostrzeżeniami dotyczącymi zarówno funkcjonowania związku zawodowego w ich zakładzie pracy i w kraju. Widać, że brakuje takich miejsc i sytuacji, gdzie związkowcy mogliby się wypowiedzieć i przedstawić własne poglądy. Drugim ważnym efektem spotkania był powszechny pogląd uczestników, że trzeba coś robić ze związkiem zawodowym, gdyż obecna sytuacja nie jest zadawalająca. Prowadzący spotkanie przedstawił założenia programu – „Budowa silnego związku zawodowego”, składającego się z trzech integralnych elementów:

  1. uświadomienie sobie czym jest związek zawodowy (definicja nie jest wcale prosta),
  2. rozeznanie czym jest siła związku zawodowego (widzimy różne siły, które często siła nie są),
  3. znalezienie i opanowanie sposobów „budowy silnego związku zawodowego”.

W najbliższym czasie kolejne działania z tego zakresu, o których będziemy na bieżąco informować i zapraszać wszystkich chętnych do udziału. Więcej info na naszym forum.  

     

  

1 kwietnia 2016r. 

Jutro spotkanie - "budowa silnego związku zawodowego". Zajrzyj też na forum związkowe. 

 

 

Informacji z wcześniejszego okresu szukaj w archiwum