Legitymacja

Karty Rabatowe

Tygodnik Solidarność


Program Grosik
Związkowe Gadżety

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 390192
Start No images

(17-18.09.11) Po Euromanifestacji we Wrocławiu członkowie Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” uczestniczyli w 29. Pielgrzymce Ludzi Pracy na Jasną Górę.
 
W sobotę pielgrzymi uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu oraz w drodze krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Niedzielną mszę św. poprzedził koncert zespołu pieśni i tańca „Mazowsze” oraz wystąpienie Piotra Dudy, Przewodniczącego KK NSZZ „Solidarność”: - Nie wolno nam dopuścić, by ludzie pracy stali się głównymi ofiarami kryzysu wywołanego przez destrukcyjne działania bankierów i finansistów. Rozumiemy ograniczone możliwości budżetowe, ale nigdy nie zgodzimy się na to, by główny ciężar walki z recesją spadał właśnie na najuboższych. To głęboko niesprawiedliwe i nieludzkie – powiedział Piotr Duda.

 

Uroczystej sumie przewodniczył ks. abp. Sławoj Leszek Głódź - Metropolita Gdański, który głosząc Słowo Boże podkreślił, że przyszliśmy na Jasną Górę modlić się za Ojczyznę, aby była miejscem ważnym dla wszystkich Polaków. Dzisiaj do pracy za granicą wyjechało 2,5 mln ludzi wykształconych i młodych. W Polsce rządzący zapomnieli o najbiedniejszych i rodzinach wielodzietnych, a postępująca bieda w Polsce doprowadziła do rozwarstwienia społecznego. Dlatego trzeba pójść do wyborów i wybrać ludzi, którzy będą budować Polskę opartą na tradycji chrześcijańskiej. Nie wzięcie udziału w wyborach to grzech zaniechania. Nie można zgodzić tez na sprzedaż Lotosu, który jest zakładem strategicznym sektora paliwowego. Kończąc stwierdził, że Ludziom Pracy zależy na Polsce, dlatego przyjechali dzisiaj na Jasną Górę prosić Matkę Boską Częstochowską o łaski i opiekę dla pracowników, rodzin i Polski. Wspólnie z wszystkimi pielgrzymami modliła się p. Marianna Popiełuszko - mama bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Za rok jubileuszowa 30-ta Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę, na którą już dziś zapraszamy.

 

Multimedia

Zasłużony dla Regionu

  

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................