strona główna

 

informacje

archiwum informacji

Solidarność Wielkopolska

uroczystości

 

władze regionalne

 

dokumenty

Walne Zebranie Delegatów

 

biura ZR

dział organizacyjny

dział rozwoju związku

dział szkoleń

dział informacji

bkn

radcy prawni

 

struktury terenowe

 

sekcje

 

galeria

 

w sprzedaży

 

kontakt

 

linki

 

 

 

 

 

Pomoc dla uczestników Poznańskiego Czerwca 1956

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim dostępne są wnioski o udzielenie pomocy finansowej dla uczestników Powstania Poznański Czerwiec ’56. Przyznane przez Prezesa Rady Ministrów środki skierowane będą przez wojewodę do uprawnionych osób w formie świadczeń społecznych, jako symboliczna rekompensata dla żyjących bohaterów tamtych wydarzeń.

 

Z pomocy skorzystać mogą uczestnicy Powstania Czerwiec ’56, którzy doznali uszczerbku na zdrowiu, bądź byli represjonowani przez funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa. O świadczenie ubiegać się mogą również osoby, które za swój udział w Powstaniu były szykanowane w miejscu zatrudnienia, zwalniane z pracy, mają szczególne zasługi w niesieniu pomocy ofiarom Czerwca. Dodatkowo pomocą objęci zostaną żyjący współmałżonkowie i rodzice nieżyjących uczestników Powstania, jeśli śmierć współmałżonka lub dziecka nastąpiła w związku z udziałem w Poznańskim Czerwcu lub represjami po jego zakończeniu.

 

Pomoc będzie udzielana na wniosek osoby zainteresowanej. Wnioski będą przekazywane do zaopiniowania komisji powołanej w tym celu przez wojewodę wielkopolskiego.

 

Wzór wniosku dostępny jest na stronie internetowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu: www.poznan.uw.gov.pl Można go również pobrać w Biurze Obsługi Obywatela WUW, pok. 022 (budynek B, parter), bądź w delegaturach Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kaliszu, Koninie, Lesznie oraz Pile.

 

W tych samych miejscach można również złożyć wniosek. Wysyłając go pocztą na adres Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu należy opatrzyć kopertę dopiskiem „Czerwiec ’56”.

 

Termin składania wniosków mija 31 sierpnia 2008 roku. Przewiduje się, iż świadczenia zostaną wypłacone w październiku 2008 roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  aktualności - galeria - kontakt