strona główna

 

informacje

archiwum informacji

Solidarność Wielkopolska

uroczystości

 

władze regionalne

 

dokumenty

Walne Zebranie Delegatów

 

biura ZR

dział organizacyjny

dział rozwoju związku

dział szkoleń

dział informacji

bkn

radcy prawni

 

struktury terenowe

 

sekcje

 

galeria

 

w sprzedaży

 

kontakt

 

linki

 

 

 

 

 

Porozumienie w Cegielskim (25-10-2007)

Takich zmian płacowych w Cegielskim nie było od wielu lat  – mówi Tadeusz Pytlak,

przewodniczący zakładowej „Solidarności”.

Oświadczenie w sprawie PGNiG (19-10-2007)

W związku z podpisanym przez Platformę Obywatelską porozumieniem ze związkami zawodowymi Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa

 

Ochronić ochroniarzy (18-10-2007)

Jeżeli społeczeństwo chce czuć się bezpiecznie, to ludzie chroniący ich samych i ich mienie też muszą czuć się bezpieczni. To przesłanie konferencji „Solidarność w obronie godności pracowników ochrony” zorganizowanej 17 października przez wielkopolską „S”. Agencje ochrony zatrudniające w Polsce ponad 200 000 osób są dużym fragmentem rynku usług, na którym pracuje 60% wszystkich zatrudnionych. Konferencję rozpoczęła prezentacja krótkiego filmu przygotowanego przez dziennikarzy poznańskiego oddziału TVP-INFO.

Preinkubator przedsiębiorczości (15-10-2007)

12 października 2007 r. w siedzibie wielkopolskiej „Solidarności”  została podpisana umowa partnerska między: Urzędem Miasta Poznania, Akademią Ekonomiczną w Poznaniu, Stowarzyszeniem „Solidarność z Bezrobotnymi”, Wielkopolską Izba Rzemieślniczą oraz Zarządem Regionu Wielkopolska NSZZ „Solidarność”.

Niezłomny sędzia (15-10-2007)

Hubert Błaszczyk, były wiceprezes sądu w Świebodzinie (woj. Lubuskie), został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce.

26 października - pikieta w Grójcu

W związku z lekceważeniem przez Zarząd Faurecia Polska Sp. z o.o. postulatu przywrócenia do pracy członków Tymczasowej Komisji Zakładowej NSZZ „S” i łamania elementarnych praw związkowych Prezydium KK NSZZ „S” zdecydowało o zorganizowaniu 26 października br. o godz. 13:00 ogólnopolskiej manifestacji przed siedzibą Zarządu Spółki w Grójcu.

Zwracamy się do członków wielkopolskiej „S” o udział w tej manifestacji.

Zgłoszenia: do 22 października, tel. 061 8530-860 wew. 21

e-mail poznan@solidarnosc.org.pl

 

Nic o nas bez nas (12-10-2007)

W Lesznie i okolicy przybywa związkowców. Młodzi ludzie potrafią i chcą rzeczowo walczyć o poprawę warunków pracy i płacy. Do lamusa odchodzą czasy, kiedy to związki zawodowe były prześladowane i piętnowane. Choć – jak przyznają działacze – na początku zazwyczaj towarzyszy im strach.

Impel chce dialogu z pracownikami (11-10-2007)

Kolejny pracodawca z branży ochrony zdecydował się na współpracę z NSZZ "Solidarność".

Bank Krwi „Solidarność” (10-10-2007)

14 października w godz. 9.00-15.00 czynny będzie punkt poboru krwi w Duszpasterstwie Akademickim oo. Dominikanów. Akcja honorowego krwiodawstwa podczas trwania Dni Papieskich organizowana jest przez Zarząd Regionu Wielkopolska NSZZ „Solidarność” wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu i DA.

Dawców prosimy o podawanie hasła „Bank Krwi Solidarność”.

 

Patronowi „S” (10-10-2007)

19 października mija 23 rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki.

Pikieta przed Euro Bankiem (8-10-2007)

W poniedziałek 8 października wielkopolska "S" zorganizowała pikietę przed oddziałem Euro Banku przy ul. Wrocławskiej w Poznaniu. Wzięli w niej udział m.in. członkowie Prezydium Zarządu Regionu.

List premiera do "Solidarności"

(08.10) Konieczne są systemowe rozwiązania na rzecz stałego zatrudnienia, gwarantującego bezpieczeństwo pracownikowi, firmie i systemowi ubezpieczeń społecznych

"S" coraz lepiej oceniana

Wrześniowe wyniki Centrum Badania Opinii Społecznej wykazały, że w porównaniu do maja br. liczba obywateli, którzy pozytywnie oceniają NSZZ „Solidarność” wzrosła z 26 do 32 proc.

„Solidarność” dziękuje (2-10-2007)

Małgorzata Stryjska, Zbigniew Dolata, Tomasz Górski i Jacek Tomczak to wielkopolscy posłowie PiS, którzy w minionej kadencji Sejmu szczególnie pomagali „Solidarności” w rozwiązywaniu problemów istotnych dla pracowników oraz konsekwentne wspierali inicjatywy Związku.

Związkowcy podziękowali im za to w specjalnej uchwale przyjętej podczas wczorajszych obrad Zarządu Regionu Wielkopolska NSZZ „S”.

 

 

 

 

 

  aktualności - galeria - kontakt