Logo
Wydrukuj tę stronę

XIII Bałtycki Festiwal Nauki

                                                


XIII Bałtycki Festiwal Nauki w Archiwum Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” i Archiwum Państwowym w Gdańsku.

Archiwum Komisji Krajowej po raz pierwszy uczestniczyło w Bałtyckim Festiwalu Nauki, imprezie popularnonaukowej organizowanej przez wyższe uczelnie województwa pomorskiego, instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk, instytuty branżowe oraz inne instytucje naszego regionu związane z nauką. Festiwal adresowany jest do szerokiego kręgu odbiorców, społeczeństwa Wybrzeża  i regionu, niezależnie od wieku i wykształcenia.

W ramach tegorocznego Bałtyckiego Festiwalu Nauki 19 i 21 maja  wygłoszone zostały referaty połączone z prezentacjami dotyczącymi Sierpnia 1980 r. w świetle zbiorów Archiwum Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” i Archiwum Państwowego w Gdańsku. W tych dniach goście zapoznali się ze specyfiką przechowywanych w Archiwum Komisji Krajowej oraz Archiwum Państwowym w Gdańsku archiwaliów i  muzealiów oraz poznali tajniki pracy archiwistów odwiedzając magazyny archiwalne oraz pracownie naukowe. 21 maja goście uczestniczyli w wycieczce z przewodnikiem Jarosławem Żurawińskim po terenach dawnej Stoczni Gdańskiej.


Archiwum KK

Copyright © NSZZ "Solidarność" • Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie Microworks

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.