Menu
Biuro Prasowe

Biuro Prasowe

Wspólne stanowisko Solidarności, OPZZ i Forum ZZ: minimalna w 2020 r. co najmniej 2520 zł brutto

  • Kategoria: Kraj

Reprezentatywne centrale związkowe przyjęły wspólne stanowisko w sprawie wzrostu wynagrodzeń w gospodarce narodowej, minimalnego wynagrodzenia oraz państwowej sferze budżetowej. Powinny wynieść odpowiednio: 8,6 proc., 12 proc. i 15 proc. Centrale oczekują też systemowego zagwarantowania waloryzacji najniższych świadczeń emerytalno-rentowych.

We wczorajszym piśmie skierowanym do minister Elżbiety Rafalskiej Solidarność, OPZZ i Forum ZZ oczekują wzrostu wynagrodzeń w gospodarce narodowej o 8,6 proc, a w samej budżetówce co najmniej o 15 proc. Dla porównania w roku 2019 było to połowę mniej, a w niektórych obszarach nawet trzykrotnie mniej.

Płaca minimalna powinna wzrosnąć co najmniej o 12 proc., czyli 270 zł, co daje kwotę brutto 2520 zł. Jest to zgodne z mechanizmem dojścia do relacji 50 proc. płacy minimalnej do przeciętnego wynagrodzenia.

Związki zawodowe domagają się też minimalnej waloryzacji rent i emerytur na poziomie nie mniejszym niż średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług w 2019 r. powiększony o co najmniej 50 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia za pracę w 2019 r. Jednocześnie oczekują – zwracając uwagę na nieefektywny obecny system – systemowego zagwarantowania waloryzacji najniższych świadczeń emerytalno-rentowych.

Kończąc strona związkowa zastrzegła sobie prawo do korekty powyższych propozycji.

ml

Kongres EKZZ w Wiedniu. Edyta Odyjas [S] prosto z miasteczka namiotowego o wynagrodzeniach w budżetówce

Na Kongresie EKZZ trwa dyskusja na temat Planu Działania tej Konfederacji na lata 2019-2023. Podczas dyskusji na temat III rozdziału Planu - „walka o wyższe płace, silne rokowania zbiorowe i prawa, które można wyegzekwować dla wszystkich” głos zabrała Edyta Odyjas, delegatka NSZZ „Solidarność”. Ubrana w strój, w który ubrana jest na co dzień w miasteczku, gdzie trwa protest pracowników wymiaru sprawiedliwości mówiła o problemie niskich płac w tej grupie zawodowej i braku prawa do strajku.

Powiedziała również o tym, że do protestu przyłączają się inne grupy zawodowe zatrudnione w sferze finansów publicznych. Podkreśliła, że wynagrodzenia w tej sferze powinny być kształtowane systemowo, a nie ad hoc, w wyniku ostrego sporu zbiorowego, jak to dzieje się obecnie. Zaznaczyła, że w Polsce niezwykle niski jest zasięg układów zbiorowych. Swoje wystąpienie zakończyła apelem o większe zaangażowanie osób młodych w decydowanie o przyszłości związków zawodowych.


- Edyta Odyjas praktycznie przyjechała prosto z "miasteczka" pod Min. Sprawiedliwości .Zabrała głos w debacie w stroju z " miasteczka " pokazując,  że jest autentycznym związkowcem ...


- komentuje dla Tysol.pl z-ca Przewodniczącego NSZZ "S" Tadeusz Majchrowicz

cyk

 

XIV Kongres EKZZ rozpoczęty!

W Wiedniu rozpoczął się Kongres Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych. Hasłem przewodnim wydarzenia jest „Bardziej Sprawiedliwa Europa dla Pracowników”, a kluczowe sprawy, o których będą dyskutowali uczestnicy to demokracja i sprawiedliwość społeczna, sprawiedliwa transformacja gospodarki oraz miejsca pracy wysokiej jakości i wyższe płace.

Ponadto, zostaną wybrane nowe władze EKZZ na kolejną, 4-letnią kadencję. W czasie trwania Kongresu przewidziano szereg wydarzeń towarzyszących, a wśród gości znajdują się m.in. Jean Claude Juncker, Guy Ryder, Sharan Burrow oraz Joseph Stiglitz – laureat Nagrody Nobla z Ekonomii. W wydarzeniu bierze udział blisko 700 osób. Kongres potrwa do piątku.

NSZZ „Solidarność” reprezentują Piotr Duda, Tadeusz Majchrowicz, Edyta Odyjas, Anna Wolańska, Alicja Skowron, Andrzej Adamczyk, Andrzej Matla i Mateusz Szymański.EKZZ to największa europejska konfederacja związkowa. NSZZ „Solidarność” należy do tej struktury od 1995 roku i od początku bierze aktywny udział w jej pracach.

Mateusz Szymański

XXIII Spartakiada Przemysłu Spożywczego

XXII Spartakiada Przemysłu Spożywczego odbędzie się w dniach 21-22 czerwca 2019 r. w Ośrodku Wczasowym "Ostrów Pieckowski".

Patronami wydarzenia są przewodniczący: Piotr Duda, Bogdan Kubiak, Józef Dziki i Zbigniew Sikorski. Patronem medialnym jest Tygodnik Solidarność.

Sekretariat Przemysłu Spożywczego NSZZ „Solidarność” organizuje już po raz dwudziesty trzeci Międzynarodową Spartakiadę Przemysłu Spożywczego. Tym razem uczestnicy spartakiady spotkają się w dniach 20-23 czerwca w Ośrodku Wczasowym Ostrów Pieckowski koło miejscowości Piecki, na pięknej krainie Warmia i Mazury. W XXIII Spartakiadzie wystąpi ok 350 uczestników z 17 zakładów pracy i będą rywalizować w 12 konkurencjach: piłka nożna mężczyzn, piłka siatkowa kobiet i mężczyzn, tenis stołowy kobiet i mężczyzn, przeciągania liny kobiet i mężczyzn, biegi na 1500 m kobiet i mężczyzn, rzuty piłką do kosza, rzuty lotką oraz sztafecie. Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe puchary, medale, dyplomy i nagrody. Puchar za zwycięstwo drużynowe funduje Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda, za drugie miejsce Zastępca Przewodniczącego KK ds. branż a za trzecie Przewodniczący Zarządu Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ „Solidarność”. Spartakiadę sponsorują także: Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” Zakłady Mięsne Agryf Szczecin, Wójt Gminy Piecki, Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego, Indykpol Olsztyn i CDO 24.

Początek historii spartakiad
Pierwsza spartakiada została zorganizowana z okazji Dnia Pracownika Przemysłu Spożywczego w dniu 24 maja 1997 roku w Wojskowym Ośrodku Wypoczynkowym w Ryni jako I Festyn sportowo – rekreacyjny. Wzięło w nim udział 180 uczestników z 10 zakładów: Zakłady Przemysłu Tytoniowego Kraków i Poznań, Polmos Siedlce, Białystok i Lublin, Zakłady Mięsne Białystok i Ostróda, ZPOW Łowicz, Mleczarnia Częstochowa i Pick Szeged z Węgier. Rozegrano cztery konkurencje: piłka nożna, piłka siatkowa, przeciąganie liny i turniej strzelecki. W turnieju piłki nożnej i strzeleckim zwyciężyła drużyna Zakładów Mięsnych z Białegostoku, w piłce siatkowej z Zakładów Mięsnych Ostróda a w przeciąganiu liny Polmos Siedlce. 

Zorganizowana po raz drugi impreza rekreacyjno – sportowa została nazwana II Międzynarodowa Spartakiad Przemysłu Spożywczego i odbyła się w Wieluniu, w dniach 23-24 maja 1998 roku. Tym razem przyjechało 211 uczestników z 16 zakładów i rozegrano pięć konkurencji – dodatkowo zawody wędkarskie. Zwycięzcą spartakiady została drużyna z Zakładów Mięsnych z Ostródy. 

W dotychczasowych 22 spartakiadach wzięło udział ponad 13 tysięcy uczestników z Węgier, Chorwacji, Słowacji, Litwy, Niemiec, Bośni i Hercegowiny, Hiszpanii, Ukrainy i oczywiście z Polski. 

źródło: informacja prasowa

 

 

Duda odpowiada Wałęsie – realizujemy decyzję Pana Ojca

  • Kategoria: Kraj

Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ "Solidarność" odpowiedział na apel Jarosława Wałęsy, kandydata na europosła, o zmianę decyzji zakazującej Europejskiemu Centrum Solidarności korzystania z logo Związku. Wyraził też pogląd, że do znaku i nazwy prawo powinien mieć cały naród.

Po dyrektorze ECS Basilu Kerskim, prezydent Gdańska Aleksandrze Dulkiewicz, teraz Jarosław Wałęsa europoseł i kandydat na europosła  apelują do NSZZ „Solidarności” o rezygnację z ochrony logo i nazwy Związku, która ich zdaniem powinna być własnością społeczeństwa, a nie Związku.

- To coś więcej niż logotyp, do którego można nabyć autorskie prawa majątkowe. To coś więcej niż znak graficzny. To wspólne dobro narodowe, do którego prawo powinien mieć każdy z nas – napisał w swoim liście Jarosław Wałęsa.

- Stwierdzenie, że „Solidarność” - „To wspólne dobro narodowe...” stoi w skrajne sprzeczności z decyzjami jakie podejmowali nasi poprzednicy, w tym Pana szanowny Ojciec Lech Wałęsa – odpisał przewodniczący Piotr Duda i przytoczył Uchwałę KKW nr 27/89 z sierpnia 1989 r. o ochronie nazwy i znaku graficznego, gdzie widnieje podpis Lecha Wałęsy.

- To obowiązujący do dzisiaj akt prawny, który władze Związku zobowiązane są realizować i realizują – czytamy w liście do europosła.


Cały list można przeczytać tutaj>>>

ml

 

Duchowe przygotowanie w Regionie Podkarpacie z obrazem Matki Bożej Robotników Solidarności

Od ponad 30 tygodni na terenie Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" trwa peregrynacja Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności. – To niesamowite wydarzenie – mówi Tadeusz Majchrowicz.

Artysta z Podlasia, malarz Artur Chaciej, w 1984 roku wykonał obraz nazwany „Matką Boską Robotników Solidarności”. Obraz powstał z inicjatywy ówczesnego przewodniczącego podziemnego Zarządu Regionu w Białymstoku, Stanisława Marczuka. Obraz wykonano w trzech kopiach różnej wielkości. Najmniejszy z nich otrzymał na własność bł. ks. Jerzy Popiełuszko i w prywatnej rozmowie stwierdził, że dla niego jest to Matka Boska Solidarności. Związkowcy z podlaskiej Solidarności, największy z obrazów, przekazali, podczas II Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę w 1984 r., jako symbol spotkań u stóp Czarnej Madonny. Od lat, w różnych regionach Polski odbywa się peregrynacja obrazu.

- 16 września ub. r. podczas Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasnej Górze, w sposób uroczysty Region Podkarpacie przejął od Regionu Pomorze Zachodnie organizacje tegorocznej pielgrzymki, która odbędzie się 14-15 września, pod hasłem „Matko, która nas znasz, z dziećmi Twymi bądź”. Dzięki temu Obraz Matki Bożej Robotników Solidarności trafił do Regionu Podkarpacie i od 23 września ub. r. już 34. tydzień trwają modlitwy przy tym obrazie, który trafia do kościołów i kaplic. Obraz będzie wędrował do 1 września, kiedy to w Kościele pw. Świętego Wojciecha i Matki Boskiej Częstochowskiej w Krośnie, gdzie proboszczem jest archidiecezjalny duszpasterz ludzi pracy ks. Krzysztof Mijal, odbędzie się uroczyste pożegnanie obrazu, który zwrócimy na Jasną Górę, po to, by w trakcie tegorocznej Pielgrzymki Ludzi Pracy przekazać go kolejnemu regionowi. Peregrynacja w przyszłym roku odbędzie się na terenie regionów: Rzeszowskiego i Ziemia Przemyska

– opowiada Tadeusz Majchrowicz, z-ca przewodniczącego KK NSZZ "Solidarność" i przewodniczący Regionu Podkarpacie.

Jak podkreśla Majchrowicz modlitwy i peregrynacja obrazu to duchowe przygotowanie do pielgrzymki, którą w 1983 r. zapoczątkował bł. ks. Jerzy Popiełuszko, przybywając z hutnikami z Huty Warszawa na Jasną Górę. Rok później ta pielgrzymka przekształciła się w Pielgrzymkę Ludzi Pracy. Przewodniczący w rozmowie z „TS” przyznaje, że dla Zarządu Regionu peregrynacja jest bardzo ważnym i zajmującym wydarzeniem. Przystanków w Regionie Podkarpacie jest bowiem aż 50.

– Przez 50 tygodni trwają modlitwy przy obrazie. Angażowani w to wspaniałe przedsięwzięcie są także strażacy, czy harcerze. To bardzo mobilizuje również nasz Region, bo członkowie prezydium w niemal każdą sobotę i niedziele są obecni podczas modlitw w kolejnych kościołach i kaplicach, przez co nazywani są kustoszami Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności. Wymaga to od nas wielkiej mobilizacji i poświęcenia

– przyznaje Tadeusz Majchrowicz.

Wskazuje, że co bardzo go cieszy, w modlitwach biorą udział ogromne rzesze wiernych.

- Każdy z uczestników peregrynacji otrzymuje od nas na pamiątkę obrazek z wizerunkiem Matki Boskiej. Jesteśmy już po połowie peregrynacji i takich obrazków przekazaliśmy już ponad 10 tys. sztuk. Obserwujemy zachowanie ludzi, którzy zapełniają kościoły. Jest to niesamowite wydarzenie, szczególnie teraz w tak ciężkich czasach, gdzie religia i Kościół są ze wszystkich stron atakowane

– podkreśla przewodniczący.


www.tysol.pl / Marcin Koziestański

 

 

 

Zapraszamy do udziału w biegu "Solidarności"

Jak co roku na początku września, malowniczą trasą w okolicy Hotelu Wodnik pobiegną uczestnicy Biegu Solidarności. Dystans 5,2 km pokonają dorośli, a młodsi, w zależności od wieku, przebiegną kilometr lub 500 m.

Już po raz 29. ta największa w naszym Regionie związkowa impreza sportowa będzie okazją do rodzinnego spotkania nie tylko dla zajmujących się sportem wyczynowo, ale dla wszystkich, którym bliska jest sportowa rekreacja. Tradycją Biegu jest dobra zabawa, zarówno dla najmłodszych jak i trochę starszych uczestników. Gwarantowany medal dla każdego kto pobiegnie jest znakomitą pamiątką, a dla tych, którzy przybiegną na czołowych lokatach w poszczególnych kategoriach przewidziane są atrakcyjne nagrody. Zapraszamy!

Termin biegu – 7 września 2019 r. Zapisy uruchomione zostaną 22 maja 2019 r.

Regulamin 29. BIEGU SOLIDARNOŚCI

Oświadczenie opiekuna


Region Dolny Śląsk

3. Forum Kobiet NSZZ Solidarność

W czerwcu, w Lublinie odbędzie się 3. Ogólnopolskie Forum Kobiet NSZZ „Solidarność” pod hasłem Kobieta współczesna – fakty i mity. Tegoroczne spotkanie organizowane jest przez Sekcję Kobiet Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność”. To wyjątkowe wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Forum Kobiet NSZZ „Solidarność” to płaszczyzna umożliwiająca omówienie spraw leżących w zakresie zainteresowań kobiet zrzeszonych w związku zawodowym „Solidarność”. Dzięki swobodnej wymianie poglądów i doświadczeń kobiet pracujących, tworzone są najlepsze rozwiązania wybranych zagadnień, w tym godzenia pracy zawodowej z życiem prywatnym.

Forum Kobiet to również szansa na poszerzenie wiedzy z wybranych aspektów historii NSZZ „Solidarność”. Pozwala ono także oddziaływać na postawy społecznie pożądane. Niweluje uprzedzenia, zwraca uwagę na problem mobbingu i dyskryminacji. To wszystko sprzyja łatwiejszemu odnalezieniu się kobiet na rynku pracy.  
Forum pełni rolę spotkania  integracyjnego środowiska kobiet i mężczyzn, dbających o dobro wspólne pracowników i ich rodzin. Pozwala na lepsze poznanie się, wymianę doświadczeń, poglądów i utrwalenie więzi społecznych.

Odbywające się co dwa lata spotkania, są jednocześnie okazją do uczczenia ważnych wydarzeń związku zawodowego, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet „Solidarności”. Forum pozwala również na dzielenie się swoimi zainteresowaniami i doświadczeniami. Jest także platformą wymiany poglądów i poznania stanowisk współczesnych pań.

Tematyka kolejnych spotkań odpowiada aktualnej sytuacji społeczno-gospodarczej w kraju. Forum za każdym razem wychodzi naprzeciw oczekiwaniom środowisk kobiecych zrzeszonych w NSZZ „Solidarność” i uwzględnia status kobiety w związku zawodowym.

Dotychczasowe konferencje, które miały miejsce w Policach i Łodzi, znacząco wpłynęły na poprawę sytuacji kobiet w przestrzeni publicznej. Pomogły przełamać wiele barier oraz dodały motywacji do rozwoju i nauki. Podkreślona została konieczność zapewnienia równych szans w życiu zawodowym i prywatnym. Doceniony został wkład kobiet w ruch społeczny „Solidarność” i zmieniła się postawa wobec członkiń związku.

Zapraszamy do wzięcia udziału w zbliżającym się 3. Forum Kobiet NSZZ „Solidarność”. Program spotkania zamieszczamy w załączeniu.

Sekcja Kobiet
Regionu Środkowo-Wschodniego
NSZZ „Solidarność”

 

List otwarty do kandydatów na europosłów ws. Wolnych Niedziel

  • Kategoria: Kraj

List otwarty do kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ Solidarość.

Szanowni Państwo!

Po wielu latach podejmowanych starań o wolną niedzielę w handlu w dniu 1 marca 2018 roku została wprowadzona w życie Ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę, święta oraz w niektóre inne dni. Ustawa ta jest sukcesem środowisk pracowniczych i polskich przedsiębiorców, którzy mimo sprzeciwu oponentów wprowadzenia tej regulacji podjęli wysiłek, aby usankcjonować zasady prowadzenia handlu i przeciwstawić się idei konsumpcjonizmu na rzecz ochrony niedzieli jako dobra społecznego, rodzinnego i pracowniczego. Ta przełomowa regulacja stanowi pierwszą w gospodarce wolnorynkowej funkcjonującej w Polsce od 1989 roku próbę uregulowania statusu handlu w niedziele. Regulacje Ustawy odpowiadają również na zgłaszane od lat zapotrzebowanie społeczne o czym świadczy fakt, że jej podstawą był zgłoszony projekt obywatelski, pod którym podpisało się ponad pół miliona Polaków oczekujących zmian w tym zakresie.

Po roku oceny funkcjonowania zapisów Ustawy, mimo licznych spekulacji podejmowanych przez jej przeciwników, bezzasadnie podejmowanych prób jej uchylenia, nierzetelnych informacji przekazywanych przez niektóre media, lobbingu wybranych środowisk pracodawców wspierających zagranicznych przedsiębiorców, którzy od lat ekspansywnie ograniczali obecność w sektorze handlu polskich, małych, rodzinnych firm oraz handlu spółdzielczego mającego w Polsce długoletnią tradycję, dziś już wiadomo, że regulacje dotyczące ograniczenia handlu nie przyniosły żadnych społecznych i ekonomicznych szkód. Co więcej wskaźniki sprzedaży detalicznej publikowane przez Główny Urząd Statystyczny z miesiąca na miesiąc rosną. Nie sprawdziły się też żadne negatywne przewidywania oponentów wprowadzonych regulacji w zakresie spadku obrotu placówek handlowych, czy likwidacji miejsc pracy.

Na dowód tego, że Ustawa nie jest zagrożona, co oznacza, że w roku 2020 już wszystkie niedziele w miesiącu będę niehandlowe należy wspomnieć o raporcie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, który ukazał się 3 kwietnia br., w którym zaznaczono, że jej zapisy spełniają swój cel, a obywatele zmienili swoje przyzwyczajenia i zachowania konsumenckie przenosząc ciężar zakupów na inne dni.

Ponieważ przeciwnicy wprowadzenia ograniczenia handlu w niedziele krytykowali regulacji krajowe porównując je ze standardami prawnymi obowiązującymi w innych krajach Unii Europejskiej pragnę podkreślić, że całkowity zakaz handlu lub jego ograniczenie funkcjonuje obecnie w kilkunastu krajach europejskich.

Mając na uwadze, że próby krytyki wprowadzonych w Polsce regulacji dotyczących handlu w niedziele i uchylenia Ustawy mogą być nadal podejmowane przez pewne środowiska, co może znaleźć odzwierciedlenie w nacisku grup lobbingowych na działania Parlamentu Europejskiego zwracam się z prośbą o odpowiedź na następujące pytania:

  1. W jaki sposób zamierza Pani/Pan w prowadzonej kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego oraz po wygranych wyborach nagłośnić potrzebę utrzymania w Polsce niedzieli wolnej od handlu i tym samym zadbania o interes narodowy, czyli wspieranie polskiego kapitału, którego rozwój jest ograniczany przez ekspansywną politykę zagranicznych sieci handlowych?

  2. Czy będzie Pani/Pan podejmował działania na rzecz zmiany zapisów Dyrektywy 2003/88/WE – niektóre aspekty organizacji czasu pracy, aby uczynić niedzielę dniem pracy szczególnie chronionym lub dniem wolnym od pracy w zakresie wykonywania prac, które nie mieszczą się w katalogu prac ze względu na ich użyteczność społeczną i codzienne potrzeby ludności?

  3. W jaki sposób zamierza Pani/Pan zadbać o wyrównanie standardów pracy pracowników handlu, które w Polsce w znaczący sposób odbiegają od warunków pracy w sieciach handlowych funkcjonujących w tzw. starych krajach Unii Europejskiej? Obecnie w Polsce pracownicy zatrudniani są według stawki minimalnego wynagrodzenia za pracę, co stanowi średnio ¼ wynagrodzenia na porównywalnym stanowisku w wielu innych krajach europejskich (źródło: Labour market analysis in the commerce sector: which are the key challenges and factors of change?, April 2017, Brussel).

  4. Czy zamierza Pani/Pan nagłośnić w Parlamencie Europejskim problem utrudniania działalności związkowej, z którą mamy do czynienia w Polsce? Jak wiadomo, pomimo przełomowej dla zmian politycznych w Europie roli funkcjonowania wolnych związków zawodowych w Polsce, stopień uzwiązkowienia jest jednym z najniższych we wszystkich krajach UE. Przewaga strony pracodawców doprowadza do braku dialogu, dyskryminacji związków i utrudniania prowadzenia ich działalności, co szczególnie widoczne jest w sektorze handlu. Niejednokrotnie działania pracodawców, szczególnie za kapitałem obcym, naruszają konwencje Międzynarodowej Organizacji Pracy.

  5. Jakie działania zmierza Pani/Pan podjąć, aby zadbać o ograniczenie wielozadaniowości pracowników handlu, w tym nadmiernego przeciążenia pracą w porównaniu do pracowników w krajach Europy zachodniej. Chodzi tutaj również o przeciążenie psychofizyczne i narażenie na czynniki niebezpieczne i szkodliwe dla zdrowia, dla przykładu zwrócić uwagę należy na stosowanie preparatu BISFENOL A w paragonach fiskalnych, który zagraża zdrowiu pracowników i klientów.

Ponieważ grupa pracowników handlu w Polsce przekracza liczbę miliona osób, którzy są potencjalnymi wyborcami liczącymi na zmianę standardów pracy, a którą to mogą nagłośnić nasi przedstawiciele w Parlamencie Europejskim, odpowiedź na przedstawione pytania pomoże im podjąć właściwą decyzję w zakresie oddania głosu w nadchodzących wyborach.

Proszę o zajęcie stanowiska w powyższej sprawie.


Alfred Bujara
Przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków
Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność"

 

 

Subskrybuj to źródło RSS

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.