Menu

Europejska Federacja Transportu (ETF) działa aktywnie, domagając się ochrony praw pracowników transportu

Pracownicy transportu znajdują się na pierwszej linii frontu, w bezpośrednim kontakcie z pasażerami i narażają się na ryzyko zakażenia wirusem, wykonując swoje codzienne obowiązki. To na nich także wpływają katastrofalne skutki ekonomiczne wirusa. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, nadszedł czas, aby wszyscy zwiększyli swoje wysiłki na rzecz ochrony transportu. To oni utrzymują Europę w ruchu w tych niespokojnych czasach, ponieważ zapewniają dostawy materiałów medycznych i towarów niezbędnych do naszego przetrwania.

ETF przekazuje żądania instytucjom europejskim i dba o to, by głosy pracowników wszystkich sektorów transportu były słyszalne. Wdrażane są różne środki mające na celu zmniejszenie zagrożenia dla zdrowia i choć są konieczne, to żaden z tych środków nie powinien prowadzić do trwałej utraty miejsc pracy ani do obniżenia wynagrodzeń. Prawa socjalne pracowników muszą być chronione we wszystkich przypadkach. Bez względu na to, jakie zmiany zostaną wprowadzone do warunków pracy, muszą one być tymczasowe, wynegocjowane ze związkami zawodowymi, a żaden środek nie powinien być wykorzystywany jako pretekst do odebrania praw pracowniczych.

ETF jest w stałym kontakcie z afiliowanymi organizacjami, zbierając informacje o sytuacji we wszystkich sektorach transportu. Poniżej znajdują się linki do informacji o najnowszych wydarzeniach w poszczególnych sektorach.

Więcej informacji (w języku angielskim)  na temat różnych sektorów transportu, znajdziesz tutaj.

 ETF stworzyła wizualizacje, które mogą być wykorzystane do okazania solidarności w tych trudnych czasach, jak również wizualizacje z poglądami i żądaniami związkowców, dotyczącymi sposobu, w jaki pandemia COVID-19 powinna być rozwiązana. Plakaty z listą ogólnych postulatów dotyczących tworzenia działań i wizualizacji z poszczególnymi punktami można znaleźć tutaj.

dw

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.