2. Monitoring Prawa

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” realizuje projekt pt.: "Prowadzenie przez NSZZ Solidarność działań w zakresie monitorowania prawa gospodarczego i prawa pracy".

Celem projektu jest opracowanie modelu monitorowania przez NSZZ  „Solidarność” zmian prawa gospodarczego na poziomie krajowym w celu oceny rzeczywistego wpływu tych zmian na poziom życia pracowników.

Wypracowany model monitoringu prawa umożliwi włączenie w proces monitorowania zmian w prawie  struktury regionalne i branżowe naszego Związku oraz pozwoli na prowadzenie prac analitycznych w oparciu o dostępne dane.

Działania zaprojektowane w ramach projektu koncentrują się na poprawie skuteczności dotychczas stosowanych narzędzi monitorowania prawa (newsletter zmian prawnych, zakładka strony internetowej Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, kalendarz Google) oraz na uzupełnieniu ich o dodatkowy element - narzędzie do analizy danych.

Przygotowanie pracowników KK NSZZ Solidarność do korzystania z narzędzia analitycznego odbędzie się:
11 czerwca, 3 lipca i 20 lipca 2018r. w siedzibie Komisji Krajowej w Gdańsku.

Informacje o wydarzeniach i efektach pracy Zespołu Merytorycznego są zamieszczane na bieżąco.

Harmonogram realizacji udzielonego wsparcia

Newsletter zmian prawnych

---------------------------------------------------------

Seminarium w Gdańsku

Zakończyło się dwudniowe Seminarium w Gdańsku nt. systemu monitoringu, monitorowania prawa w Polsce i Unii Europejskiej oraz czytania projektów aktów prawnych.

W Seminarium wzięli udział pracownicy i działacze struktur NSZZ „Solidarność” zajmujący się monitorowaniem zmian prawnych i ich opiniowaniem.

W trakcie seminarium omówiono proces legislacyjny w Polsce eksponując zaangażowanie związków zawodowych - podstawy prawne, przedmiot opiniowania. Katarzyna Zimmer-Drabczyk i Krzysztof Woźniewski wprowadzili słuchaczy do technik opiniowania aktów prawnych.

Uczestnicy zapoznali się z opracowanym w ramach projektu narzędziem informatycznym do wspomagania procesu monitorowania i opiniowania zmian prawnych.

----------------------

W dniach od 27 do 28 listopada 2018r. odbędzie się na dwudniowe Seminarium nt. systemu monitoringu, monitorowania prawa w Polsce i Unii Europejskiej i czytania projektów aktów prawnych.

Seminarium adresowane jest do pracowników i działaczy Struktur NSZZ „Solidarność” zajmujących się w ramach obowiązków służbowych w strukturach monitorowaniem zmian prawnych i ich opiniowaniem. Rekrutacja uczestników odbywa się poprzez struktury NSZZ „Solidarność”. Zgłoszenia uczestników należy wysyłać do 8 listopada 2018r.

Program Seminarium

Kontakt:

Agnieszka Rybczyńska - Kierownik projektu, email: a.rybczynska@solidarnosc.org.pl
Mirosława Kaniszewska - Asystent projektu, email: m.kaniszewska@solidarnosc.org.pl

Numer umowy: POWER.02.16.00-00-0035/16-00
Dofinansowanie projektu 332 816,25 zł, w tym z UE 280 497,54 zł.
Okres realizacji projektu: 01.11.2017 – 31-10-2019
Miejsce realizacji: Polska.