Menu

7 stycznia 2003

Komunikat

W dniu 07 stycznia 2003 r. odbyło się w Gdańsku posiedzenie prezydium Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność", podczas którego omawiano szczegółowy plan przeprowadzenia przez Związek inicjatywy ustawodawczej na rzecz przywrócenia zasiłków i świadczeń przedemerytalnych. Wczoraj powołano Komitet Inicjatywy Ustawodawczej. Na czwartek (09 stycznia br.) zaplanowano złożenie oświadczenia woli u marszałka Sejmu RP o zawiązaniu się komitetu obywatelskiego. Po jego zaakceptowaniu Związek będzie miał trzy miesiące na zebranie wymaganej liczby 100 tysięcy podpisów pod przygotowanym projektem nowelizacji ustawy o zatrudnieniu i przeciwdziałaniu bezrobociu, by mógł on trafić pod obrady Sejmu jako projekt obywatelski.

\Członkowie prezydium KK zapoznali się z informacją Jacka Smagowicza o bieżących pracach Naczelnej Rady Zatrudnienia.

Przyjęto także relację o wynikach spotkania Zespołu problemowego ds. prawa pracy i układów zbiorowych działającego w ramach Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych.

Na wniosek Sekcji Krajowej Pogotowia Ratunkowego prezydium KK podjęło decyzję o zmianie nazwy tejże na: Sekcja Krajowa Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego NSZZ "Solidarność".

  • Dariusz Wasielewski - rzecznik prasowy KK

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.