Logo
Wydrukuj tę stronę

16 listopada 2004 (291-292/04)

 

Komunikat

Przedstawiciele związków zawodowych biorących udział w pracach Komisji Trójstronnej uzgodnili kształt projektowanej ustawy o informacji i konsultacji - poinformował prezydium Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Zbigniew Kruszyński podczas posiedzenia, które odbyło się 16 listopada 2004 roku w Gdańsku. Jeszcze w tym tygodniu na temat projektu ustawy odbędą się rozmowy strony związkowej z przedstawicielami organizacji pracodawców.

W trakcie obrad prezydium KK przyjęło informację Jacka Smagowicza z prac podkomitetów ds. zatrudnienia i zasobów ludzkich oraz małych i średnich przedsiębiorstw w ramach Narodowego Planu Rozwoju. Prezydium KK za niedopuszczalne uważa rządowe plany zmniejszenia transferów socjalnych w latach 2007-2013, a także brak postępu w koordynacji polityki zatrudnienia oraz występujący już brak środków finansowych na wsparcie wniosków w ramach poszczególnych programów operacyjnych.

Bogdan Kubiak zrelacjonował prace zespołu Komisji Krajowej ds. negocjacji emerytur pomostowych. Pomimo żądania strony związkowej na forum Komisji Trójstronnej o przedstawienie projektu ustawy o emeryturach pomostowych, rząd od wielu miesięcy nie przekazał żadnego dokumentu.

Dariusz Wasielewski - rzecznik prasowy KK

Decyzja Prezydium KK nr 291/04 ws. kandydata na członka RN PFRON

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" postanawia delegować Ewę Kędzior jako przedstawiciela NSZZ "Solidarność" do Rady Nadzorczej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na podstawie art. 50 ust. 2 pkt 2 b ustawy z dnia 17 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

Decyzja Prezydium KK nr 292/04
ws. zgody na użycie znaku graficznego "Solidarność"

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" wyraża zgodę na użycie znaku graficznego "Solidarność" przez Young Digital Poland S.A. w podręczniku "Przedsiębiorczość" dla liceum. Znak "Solidarność" będzie umieszczony w informacjach o związkach zawodowych w Polsce.

Copyright © NSZZ "Solidarność" • Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie Microworks

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.