Logo
Wydrukuj tę stronę

12 września 2006 (151-161/06)

Komunikat

Do 22 września br. NSZZ "Solidarność" ma przedstawić swoją opinię dotyczącą budżetu państwa. 19 września prezydium powinno podjąć decyzję w tej sprawie. Na razie w Związku trwają konsultacje na temat budżetu.

Podczas posiedzenia prezydium Komisji Krajowej Krajowy Sekretariat Transportowców został upoważniony do prowadzenia sporu z Ministrem Transportu i Ministrem Skarbu Państwa. Przedmiotem sporu jest: nieuczciwa konkurencja w zatrudnieniu na rynku publicznego przewozu osób w transporcie drogowym oraz rządowa polityka i strategia w zakresie sektora transportu publicznego. Do merytorycznego przygotowania i przeprowadzenia sporu Prezydium Komisji Krajowej upoważniło zespół w składzie: Bogdan Kubiak, Tadeusz Chwastek, Marek Walewander, Wiesław Wnuk, Marek Chwist, Zdzisław Włodarczyk, Piotr Kocańda, Jacek Kucza.

Podczas prezydium omówiono również przygotowania do kongresu nowej międzynarodowej organizacji związkowej powstałej po połączeniu Międzynarodowej Konfederacji Wolnych Związków Zawodowych i Światowej Konfederacji Pracy. Do zgłoszenie i podpisania akcesji NSZZ "S" do nowej organizacji jest przewodniczący Komisji Krajowej, Janusz Śniadek.

Marta Pióro - p.o. rzecznika prasowegoDecyzja Prezydium KK nr 158/06 (do użytku służbowego)

Decyzja Prezydium KK nr 159/06
ws. upoważnienia Krajowego Sekretariatu Transportowców do prowadzenia sporu z Ministrem Transportu oraz Ministrem Skarbu Państwa


Prezydium Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" upoważnia Krajowy Sekretariat Transportowców NSZZ "Solidarność", do prowadzenia sporu z Ministrem Transportu oraz Ministrem Skarbu Państwa, na podstawie Porozumienia Rady Ministrów i Komisji Krajowej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" w sprawie reguł postępowania przy rozwiązywaniu sporów między administracją państwową i Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" z 29 maja 1992 r.

Przedmiot sporu:

   1. nieuczciwa konkurencja w zatrudnieniu na rynku publicznego przewozu osób w transporcie drogowym.
   2. rządowa polityka i strategia w zakresie sektora transportu publicznego.

Do merytorycznego przygotowania i przeprowadzenia sporu Prezydium Komisji Krajowej upoważnia zespół w składzie:

   1. Bogdan Kubiak
   2. Tadeusz Chwastek
   3. Marek Walewander
   4. Wiesław Wnuk
   5. Marek Chwist
   6. Zdzisław Włodarczyk
   7. Piotr Kocańda
   8. Jacek Kucza

Decyzja Prezydium KK nr 160/06 (do użytku służbowego)

Decyzja Prezydium KK nr 161/06
ws. zgody na użycie znaku graficznego NSZZ "Solidarność"


Prezydium Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" na wniosek Zarządu Regionu Wielkopolska Południowa wyraża zgodę na użycie znaku graficznego NSZZ "Solidarność" w książce pt. "NSZZ "Solidarność" w województwie kaliskim w latach 1980 - 1990", autorstwa dr Grażyny Schlender.

Copyright © NSZZ "Solidarność" • Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie Microworks

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.