Menu

Decyzja Prezydium KK nr 188/2012 ws. opinii o poselskim (KP „Ruch Palikota”) projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” pozytywnie ocenia przedstawiony poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od  towarów i usług, wskazując jednak, iż proponowane w projekcie rozwiązania powinny dotyczyć nie tylko firm z sektora usług budowlanych oraz budowlano-montażowych.

Uregulowanie problemu zatorów płatniczych w obrocie gospodarczym stanowi obecnie najpilniejsze zadanie do zrealizowania w sferze prawa gospodarczego. Lawinowe upadłości firm nie tylko z sektora budowlanego pokazują jak palący jest to problem. Wprowadzenie proponowanej w projekcie kasowej metody naliczania podatku VAT wydaje się być kluczowe dla likwidacji zatorów płatniczych. Powinno to zmotywować nabywców towarów lub usług do terminowego regulowania należności wobec wystawcy faktury.

W czasach dekoniunktury oraz rosnącego bezrobocia pilnie potrzebne są działania zwiększające pewność obrotu gospodarczego, co powinno przekładać się wprost na poprawę stabilności zatrudnienia oraz spadek liczby bezrobotnych.

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.