Menu

Decyzja Prezydium nr 68/2012 ws. opinii o poselskim projekcie ustawy o przekazywaniu przez pracodawców środków na sfinansowanie wydatków związanych z ochroną zdrowia pracowników (osobiste konta zabezpieczenia zdrowotnego) oraz o zmianie niektórych innyc

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”  pozytywnie ocenia intencje projektodawców, jednak zaproponowane w projekcie  rozwiązania nie są satysfakcjonujące.

  1.  W art. 2 ust. 3 wskazano, że wniosek pracownika o przekazanie środków na cele związane z ochroną zdrowia nie jest wiążący dla pracodawcy. Tak sformułowane prawo spowoduje, że  pracownik będzie miał małe szanse na to, że pracodawca  będzie finansował opiekę zdrowotną pracownika.
  2. Dokonując oceny  zmiany zaproponowanej w ustawie z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, Prezydium KK zauważa, że na  podstawie  obowiązujących przepisów ustawy można pracownikowi udzielić pomocy finansowej, którą ten przeznaczy na zakup, np.: lekarstw, sprzętu rehabilitacyjnego, itp.
  3.  Zwracamy uwagę, że ustawa z dnia 15 kwietnia 2011 ( Dz.U.2011 Nr 112  poz. 654) uchyliła z dniem 01 lipca 2011 r. ustawę z dnia 30 sierpnia 1991 r o zakładach opieki  zdrowotnej .
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.