Menu

12 lutego 2001 (24-25/2001)

Stanowisko Prezydium KK nr 24/2001 ws. składki na FGŚP

W związku  z zapowiedziami pracodawców wielkich zwolnień grupowych w zakładach pracy Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” zwraca się do Ministrów Pracy i Finansów oraz do Rady Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych o podniesienie składki pracodawców do wysokości 0,46% podstawy naliczania składki (proponowanej przez Prezesa Krajowego Urzędu Pracy). Prezydium KK uważa, że jest to konieczne celem skutecznego ratowania zagrożonych miejsc pracy. Niepodniesienie składki spowoduje po raz pierwszy trudności w dalszym wypłacaniu przez Fundusz świadczeń jednorazowych i pożyczek na składki pracownicze. Najbardziej odczują to pracownicy i pracodawcy wielu branż w regionach dotkniętych skutkami restrukturyzacji przemysłowej.

Decyzja Prezydium KK nr 25/2001 ws. opinii o projekcie rozporządzenia MPiPS ws. szczegółowych zasad ustalania dotacji celowych z budżetu państwa na zadania z zakresu pomocy społecznej

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” nie wnosi uwag do projektu rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej ws. szczegółowych zasad ustalania dotacji celowych z budżetu państwa na zadania z zakresu pomocy społecznej.

 

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.