Menu

STANOWISKO Nr 4 XXIX KZD ws. zmian legislacyjnych dotyczących zajmowania komorniczego świadczeń z ZFŚS

Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” zwraca uwagę na krzywdzące  pracowników przepisy pozwalające na zajęcia komornicze świadczeń przyznawanych z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.

Krajowy Zjazd Delegatów uważa, iż konieczne są stosowne zmiany w ustawie o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych oraz w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych, które uniemożliwiałyby komornikom zajęcie ww. świadczeń uzyskanych przez osoby do tego uprawnione

Środki pieniężne uzyskane przez pracowników z ZFŚS, nie są wynagrodzeniem, a jedynie formą pomocy finansowej dla najsłabiej sytuowanych pracowników, uzależnioną od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej. Świadczenie to jest słuszne społecznie i jako takie powinno być wolne od zajęć komorniczych.

Oczekujemy od strony rządowej stosownych zmian legislacyjnych uniemożliwiających zajęcia komornicze świadczeń z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.