Menu

Stanowisko KK nr 16/2012 ws. zagrożenia wrogim przejęciem spółki Azoty – Tarnów

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” po zapoznaniu się ze stanowiskami przyjętymi przez Zakładowe Organizacje Związkowe: Zakładów Chemicznych Police S.A., Zakładów Azotowych „Kędzierzyn” S.A. i Zakładów Azotowych w Tarnowie – Mościcach S.A.,
w związku z ogłoszeniem przez rosyjską Grupę Acron wezwania na zakup akcji Zakładów Azotowych w Tarnowie – Mościcach S.A. w pełni je popiera.

W wyniku wezwania Grupa Acron chce osiągnąć 66% głosów na Walnym Zgromadzeniu, co stanowi zagrożenie dla stabilności zakładów znajdujących się w fazie organizacji i poszukiwania najlepszych rozwiązań dotyczących zarządzania grupą kapitałową po ubiegłorocznych akwizycjach. Komisja Krajowa podziela obawy związków zawodowych oraz pracowników tych Zakładów, publikowane w mediach, że „w chwili obecnej sprzedaż akcji spółki Grupie Acron nie znajduje uzasadnienia, bowiem jej intencje noszą cechy wrogiego przejęcia.”

Wobec powyższego zwracamy się do Ministra Skarbu Państwa, jako głównego akcjonariusza, o podjęcie negatywnej decyzji wobec wezwania firmy Acron.

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.