Menu

Stanowisko KK nr 9/2012 ws. sytuacji w Coca Cola HBC Polska Spółka z o.o.

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” w pełni popiera żądania pracowników Coca Cola HBC Polska Spółka z o.o. zmierzające do uniknięcia likwidacji zakładu i ograniczenia zwolnień grupowych w zakładzie produkcyjnym firmy Coca Cola HBC Polska Spółka
z o.o. w Łodzi.

W trakcie prowadzonych negocjacji pracodawca nie potrafił w sposób przekonujący przedstawić ekonomicznego uzasadnienia swoich zamiarów. Działania podejmowane przez niego w chwili obecnej noszą znamiona lokautu nie mające nic wspólnego z zasadą etyki biznesu.

16 stycznia 2012 r. Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w Coca Cola HBC Polska Spółka z o.o. reprezentująca pracowników Spółki zagrożonych utratą pracy przedstawiła w ich imieniu postulaty, które w zasadniczej części zostały przez pracodawcę odrzucone. Fakt ten budzi głęboki sprzeciw załogi. Postulaty zgłoszone przez Komisję Zakładową NSZZ „Solidarność’ zgodne są ze standardami realizowanymi przez wielkie korporacje w krajach demokratycznych.

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” popiera działania Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Coca Cola HBC Polska Spółka z o.o. żądającej dialogu, a nie traktowania pracowników jako tanią siłę roboczą.

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.