Menu

Uchwała KK nr 24/2009 ws. Krajowych Dni Protestów

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” z ogromnym zaniepokojeniem dostrzega załamanie w polityce społecznej państwa, które jest m.in. następstwem braku działań antykryzysowych rządu. Zamrożenie przez rząd na kolejne lata progów dochodowych uprawniających do zasiłków  rodzinnych oraz zasiłków z pomocy społecznej, likwidacja rezerwy solidarności społecznej, a także groźny dla przyszłych pokoleń zamach na Fundusz Rezerwy Demograficznej uderzają -wbrew oficjalnym deklaracjom i propagandzie rządu - w najsłabsze grupy społeczne. Oszukani zostali miedzy innymi stoczniowcy – upada przemysł okrętowy ze wszystkimi konsekwencjami dla setek zakładów kooperujących. Wbrew załogom i interesowi publicznemu zapowiada się prywatyzację strategicznych sektorów polskiej gospodarki. W związku z powyższym oraz wobec nasilających się konfliktów społecznych wywołanych rosnącymi zagrożeniami dla środowisk pracowniczych i szykanami pracodawców wobec członków „Solidarności” Komisja Krajowa postanawia ogłosić trwające aż do odwołania

Krajowe Dni Protestów

polegające na organizowaniu pikiet i manifestacji dotyczących ogólnopolskich, branżowych oraz lokalnych konfliktów społecznych. Akcje będą organizowane w formule solidarności tzn. „wszyscy za jednego”, z udziałem związkowców z całego kraju. Do wspólnych działań zapraszać będziemy też inne centrale związkowe.
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.