Menu

Bezrobocie w Unii Europejskiej bez większych zmian

Eurostat podaje, że od grudnia do marca w strefie euro pozostawało bez pracy 11,8 procent, a w całej Wspólnocie - 10,5 procent pracowników.
 
Najmniej bezrobotnych było ponownie w Austrii - 4,9 procent obywateli, następnie w Niemczech (5,1 procent) i w Luksemburgu (6,1 procent). Najwyższy poziom bezrobocia odnotowano zaś w Grecji (26,7 procent) i w Hiszpanii. W tym ostatnim bez pracy było 25,3 procent osób. Jeśli chodzi o Polskę to w marcu według Eurostatu bezrobocie wyniosło 9,6 procent. Według GUS stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 13,5 procent.
 
Komisarz UE do spraw zatrudnienia Laszlo Andor uważa, że walka z bezrobociem musi być w centrum uwagi europejskich rządów. W jego opinii „tworzenie nowych miejsc pracy oraz walka z nierównościami musi być absolutnym priorytetem europejskich decydentów politycznych w najbliższych miesiącach i latach”. Europa potrzebuje więcej inwestycji , odważnej polityki monetarnej i fiskalnej oraz reform strukturalnych.
 
hd
 
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.