Menu

Kosiniak-Kamysz pisze do szefowej EKZZ

Minister pracy wystosował pismo do Bernadette Segol, Sekretarz Generalnej EKZZ. To odpowiedź na zarzuty dotyczące sytuacji w Polsce, które Segol sformułowała w piśmie do polskich władz.

"Polski rząd nie ignoruje rozwiązań proponowanych zarówno przez związki zawodowe i organizacje pracodawców dotyczących wszystkich obszarów polityki społeczno-ekonomicznej kraju. Praca Komisji Trójstronnej jest zasadniczo oparta na tych propozycjach. W przypadku gdy potrzebne jest jasne stanowisko Rządu lub w kluczowych kwestiach socjalnych Premier osobiście bierze udział w spotkaniach Komisji Trójstronnej wykazując niniejszym swoje zaangażowanie w dialog społeczny i jego gotowość do wysłuchania opinii i argumentów wszystkich stron negocjacji" - tłumaczy minister w liście.

Władysław Kosiniak-Kamysz broni też nowelizacji kodeksu pracy: "Nowelizacja dotycząca możliwości przedłużenia okresu rozliczenia do dwunastu miesięcy jest rozwiązaniem, które będzie dostępne pracodawcy tylko wtedy gdy uzyska on akceptację ze strony pracowników reprezentowanych przez zakładowe organizacje związkowe, lub w przypadku ich braku przez przedstawicieli wybranych w trybie przyjętym przez pracodawcę. W ten sposób rozwiązanie to będzie stosowane na podstawie zbiorowego układu pracy lub innego rodzaju porozumienia" - zapewnia.

Z pełną treścią listu (tlumaczenie z j. angielskiego) można zapoznac się tutaj.

 

mb, fot. Boston9/Wikipedia (CC-BY-3.0)

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.