Menu

Włoska gazeta o Archiwum "S"

Włoskie czasopismo "Il Cittadino" z miejscowości Lodi w północnych Włoszech opublikowało artykuł poświęcony Archiwum Komisji Krajowej.
 
Dziennikarka "Il Cittadino" odwiedziła Gdańsk, by porozmawiać z Lechem Wałęsą kończącym w tym roku 70. urodziny. Przy okazji zainteresowała się tematem bogatej kolekcji dokumentów NSZZ "Solidarność". W tekście cytuje wypowiedzi Stanisława Flisa z Archiwum KK i opisuje, że w obecnie znajduje się tam 126 kolekcji dokumentów o łącznej długosci ok. 400 m. Wśród nich autorka tekstu wymienia m.in. korespondencję Wałęsy z Ronaldem Reaganem i przywódcami innych państw. Dziennikarka zwraca też uwagę na projekt Pomnika Poległych Stoczniowców, który również znajduje się w kolekcji. 
 
Autorka artykułu wspomina, że spora część zbiorów została zdigitalizowana i są już dostępne ich wersje elektroniczne. Podkreśla też, że dostęp do Archiwum KK jest bezpłatny. "Także dla tych, którzy chcieliby się zapoznać z korespondencją Solidarności z Włochami" - kończy tekst dziennikarka.
 
mb

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.