Menu

Papież Franciszek dziękuje

Papież Franciszek podziękował za gratulacje i zapewnienie o modlitwie, które z okazji wyboru na Stolicę Piotrową przesłali mu członkowie Komisji Krajowej.

List z podziękowaniem w imieniu Ojca Świętego nadesłał do przewodniczącego KK Piotr Dudy asesor mons. Peter B. Wells z watykańskiego Sekretariatu Stanu. Oto treść listu:

„Jego Świątobliwość Franciszek serdecznie dziękuje za nadesłane gratulacje z okazji wyboru na Stolicę Św. Piotra oraz za zapewnienie o modlitwie w Jego intencji. 

Podczas ingresu do Bazyliki św. Jana na Lateranie, Ojciec Święty zapraszał: »Drodzy bracia i siostry, pozwólmy, by nas otoczyło Boże miłosierdzie; zaufajmy Jego cierpliwości, który zawsze daje nam czas; miejmy odwagę, aby wrócić do Jego domu, by zamieszkać w ranach Jego miłości, pozwalając, by nas miłował, spotykajmy Jego miłosierdzie w sakramentach. Poczujemy jego czułość – tak piękną – poczujemy Jego uścisk, i my także będziemy bardziej zdolni do miłosierdzia, cierpliwości, przebaczenia i miłości.«

W duchu tej ufności Papież Franciszek zawierza Bożemu miłosierdziu wszystkich, którzy przez życzliwość i modlitwę wspierają Jego posługę Następcy św. Piotra, i wyprasza dla nich obfitość Bożego błogosławieństwa.” 

Pismo z Watykanu można zobaczyć tutaj.

W kopercie znalazł się również obrazek z wizerunkiem Ojca Świętego z jednej strony i jego podpisem z drugiej. 

Członkowie KK wystosowali list gratulacyjny do nowego papieża w marcu, tuż po jego wyborze na urząd biskupa Rzymu. „ Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem osoby Waszej Świątobliwości i patrona Św. Franciszka, którego imię Ojcze Święty przyjąłeś jako znak swojej posługi. My związkowcy z Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, który powstał za sprawą bł. Jana Pawła II, a którego Statut oparty jest na społecznej nauce Kościoła, odczytujemy to, jako ważne wskazanie i znak również dla naszej działalności na rzecz drugiego człowieka. Aby być jeszcze bliżej ludzi potrzebujących” – napisali członkowie KK. Pełną treść listu można zobaczyć tutaj

 

mb

 
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.