Logo
Wydrukuj tę stronę

Prace nad Dyrektywą ws. europejskiej płacy minimalnej odsunięte w czasie!

Prace nad Dyrektywą ws. europejskiej płacy minimalnej odsunięte w czasie! fot.pixabay.com

Europejska Konfederacja Związków Zawodowych z głębokim niepokojem odnotowuje fakt odsunięcia w czasie zapowiedzianej na 28 października obiecanej w ramach 100 pierwszych dni przez panią Ursulę von der Leyen prezentacji Dyrektywy ws. sprawiedliwej płacy minimalnej i wzmocnienia rokowań zbiorowych. Treść dyrektywy zostanie najprawdopodobniej przedstawiona najwcześniej w połowie grudnia. Konkretnej daty jeszcze nie podano.

W liście do Przewodniczącej Komisji Europejskiej Luca Visentitni, Sekretarz Generalny EKZZ, nalega na utrzymanie pierwotnego terminu 28 października, który zbiega się w czasie z najbliższym posiedzeniem Komitetu Wykonawczego EKZZ. Jednocześnie domaga się zorganizowania spotkania, na którym mógłby przedyskutować sytuację w tej sprawie, a Komisja Europejska wyjaśniłaby jakie są jej plany względem Dyrektywy.

kb

Copyright © NSZZ "Solidarność" • Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie Microworks

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.