Menu

Prace nad Dyrektywą ws. europejskiej płacy minimalnej odsunięte w czasie!

Prace nad Dyrektywą ws. europejskiej płacy minimalnej odsunięte w czasie! fot.pixabay.com

Europejska Konfederacja Związków Zawodowych z głębokim niepokojem odnotowuje fakt odsunięcia w czasie zapowiedzianej na 28 października obiecanej w ramach 100 pierwszych dni przez panią Ursulę von der Leyen prezentacji Dyrektywy ws. sprawiedliwej płacy minimalnej i wzmocnienia rokowań zbiorowych. Treść dyrektywy zostanie najprawdopodobniej przedstawiona najwcześniej w połowie grudnia. Konkretnej daty jeszcze nie podano.

W liście do Przewodniczącej Komisji Europejskiej Luca Visentitni, Sekretarz Generalny EKZZ, nalega na utrzymanie pierwotnego terminu 28 października, który zbiega się w czasie z najbliższym posiedzeniem Komitetu Wykonawczego EKZZ. Jednocześnie domaga się zorganizowania spotkania, na którym mógłby przedyskutować sytuację w tej sprawie, a Komisja Europejska wyjaśniłaby jakie są jej plany względem Dyrektywy.

kb

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.