Menu

Luca Visentini wyraził uznanie dla działań Solidarności ws. sytuacji na Białorusi

Luca Visentini wyraził uznanie dla działań Solidarności ws. sytuacji na Białorusi fot.M.Lewandowski

17 września szef NSZZ Solidarność Piotr Duda odbył ponad godzinną telekonferencję z przewodniczącym Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych Luką Visentini. Tematem rozmowy była sytuacja na Białorusi w zakresie poważnych naruszeń praw pracowniczych i związkowych przez władze oraz prezydenta Aleksandra Łukaszenkę.

Luka Visentini wyraził ogromne uznanie dla działań podjętych przez NSZZ Solidarność w obronie białoruskiego świata pracy oraz Kongresu Białoruskich Demokratycznych Związków Zawodowych. Visentini przedstawił inicjatywy jakie podjęła EKZZ w obronie praw pracowniczych na Białorusi. M.in. przyczyniając się do wystąpienia Międzynarodowej Organizacji Pracy (MOP) z oświadczeniem w tej sprawie. Piotr Duda i Luka Visentini są zgodni, że na Białorusi priorytetem są bezwzględnie wspieranie prawa do strajku oraz wolności związków zawodowych. 

EKZZ uruchomi fundusz pomocy dla KBDZZ z zachowaniem niezbędnych rozwiązań.

W dniu 23 września odbędzie się w sprawie sytuacji na Białorusi Komitet Sterujący EKZZ w udziałem NSZZ Solidarność.   

ml

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.