Logo
Wydrukuj tę stronę

Piotr Duda upamiętnił pierwszą ofiarę protestów na Białorusi!

Piotr Duda upamiętnił pierwszą ofiarę protestów na Białorusi! fot.R.Szewczyk
Trwa wizyta w Mińsku Piotra Dudy, przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność, na zaproszenie związkowców z Białoruskiego Kongresu Demokratycznych Związków Zawodowych.

Związkowcy rozmawiali o sytuacji na Białorusi, wymienili poglądy na temat wspólnych wyzwań w Europie i tych, przed którymi stoi białoruski narodowy ruch związkowy. Nie zabrakło również rozmów o demokracji, atakach na wolność zrzeszania się i międzynarodowych mechanizmach i narzędziach rozwiązywania tych problemów, wzmacnianiu białoruskich demokratycznych związków zawodowych, rozwoju edukacji związkowej oraz o wyzwaniach dotyczących problemów białoruskich pracowników.

Związkowcy również rozmawiali na temat pomocy charytatywnej oraz wsparcia w ramach utworzonego przez Solidarność funduszu „Solidarność z Białorusią”.

Po spotkaniu Piotra Dudy z Aleksandrem Jaroszukiem, liderem BKDZZ, związkowcy wraz z Marcinem Wojciechowskim, ambasadorem Polski w Mińsku złożyli kwiaty w miejscu śmierci Aleksandra Tarajkowskiego, pierwszej ofiary protestów na Białorusi.

www.tysol.pl

 
Copyright © NSZZ "Solidarność" • Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie Microworks

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.