Menu

Piotr Duda upamiętnił pierwszą ofiarę protestów na Białorusi!

Piotr Duda upamiętnił pierwszą ofiarę protestów na Białorusi! fot.R.Szewczyk
Trwa wizyta w Mińsku Piotra Dudy, przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność, na zaproszenie związkowców z Białoruskiego Kongresu Demokratycznych Związków Zawodowych.

Związkowcy rozmawiali o sytuacji na Białorusi, wymienili poglądy na temat wspólnych wyzwań w Europie i tych, przed którymi stoi białoruski narodowy ruch związkowy. Nie zabrakło również rozmów o demokracji, atakach na wolność zrzeszania się i międzynarodowych mechanizmach i narzędziach rozwiązywania tych problemów, wzmacnianiu białoruskich demokratycznych związków zawodowych, rozwoju edukacji związkowej oraz o wyzwaniach dotyczących problemów białoruskich pracowników.

Związkowcy również rozmawiali na temat pomocy charytatywnej oraz wsparcia w ramach utworzonego przez Solidarność funduszu „Solidarność z Białorusią”.

Po spotkaniu Piotra Dudy z Aleksandrem Jaroszukiem, liderem BKDZZ, związkowcy wraz z Marcinem Wojciechowskim, ambasadorem Polski w Mińsku złożyli kwiaty w miejscu śmierci Aleksandra Tarajkowskiego, pierwszej ofiary protestów na Białorusi.

www.tysol.pl

 
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.