Menu

Seminarium „From Trade Unions to Employment Relations Services: a new model”

6 -7 grudnia odbyło się seminarium „From Trade Unions to Employment Relations Services: a new model” organizowane przez EZA oraz UHM voice of the workers. Uczestniczyli w nim przedstawiciele NSZZ “Solidarność” wraz z Józefem Mozolewskim – wiceprezydentem EZA.

Tematyka spotkania obejmowała zagadnienia związane z zmieniającą się sytuacją na rynku pracy, która jest spowodowana cyfryzacją, digitalizacją, migracjami oraz zmieniającym się podejściem młodych ludzi do aktywności zawodowej. Polska to nie jedyny kraj w Europie, który będzie musiał stawić czoła tym wyzwaniom. Związki zawodowe powinny zastanowić się nad przyszłymi działaniami pomagającymi chronić prawa pracowników zatrudnianych w nowych formach pracy oraz pracowników, którzy są narażeni na utratę miejsca pracy w związku z automatyzacją pracy.

kr

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.