Menu

Kurs dla młodych liderów związkowych - ETUI

Sekcja Młodych NSZZ Solidarność inwestuje w swoich członków na wielu płaszczyznach. Między innymi kieruje swoich członków na szereg szkoleń, zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

We wrześniu tego roku rozpoczęła się kolejna edycja 2018/2019  kursu dla młodych liderów związkowych - ETUI European Training for Young Trade union leaders - Session 2018-2019. Kurs rozpoczął się we wrześniu 2018 r. i trwać będzie do czerwca 2019 r. Poza aktywnościami, które mają odbywać się online, przewidywane są również 3 tygodniowe szkolenia stacjonarne: w Madrycie, Brukseli i Zagrzebiu.

Celem kursu jest rozwój kwalifikacji niezbędnych sprawnemu liderowi związkowemu, w tym m.in. w zakresie prezentacji, zarządzania projektowego, kompetencji przywódczych oraz budowy i zarządzania zespołem składającym się z osób, które mogą pochodzić z jednego, bądź też różnych krajów.

Dzięki współpracy ETUI z brytyjskim TUC, uczestnicy kursu dla młodych liderów związkowych, poprzez aktywne uczestnictwo w kursie uzyskają akredytację, która potwierdzać będzie, iż zdobyli oni m.in. ww. kwalifikacje.

W minionym tygodniu, tj. od 21 października 2018 r. do 26 października 2018 r., odbyło się pierwsze szkolenie stacjonarne w centrum Madrytu, w szkole Juliána Besteiro -  konfederacyjnym centrum szkoleniowym UGT - Ogólnego Związku Pracowników. W trakcie tego tygodnia, uczestnicy szkolenia mieli możliwość nie tylko rozwoju swoich kwalifikacji, lecz również poznania kolegów z innych krajów, którzy chętnie dzielili się wiedzą, a także doświadczeniem, na temat funkcjonowania związków w ich ojczyznach. Członkowie kursu w ramach nauki krytycznego myślenia, przeanalizowali Deklarację Rzymską, przyjętą na konferencji ETUC w Rzymie w dniach 29-31 maja 2017 r. i zgłosili uwagi do przyjętego tekstu.

mz

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.