Menu

Związkowcy z Białorusi na Podbeskidziu

W lutym podbeskidzka „Solidarność” gościła sześciu przedstawicieli związków zawodowych z Białorusi, reprezentujących branże górniczą, naftową i chemiczną. Przyjechali oni do Polski na zaproszenie Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność”.
 
Na Podbeskidziu goście z Białorusi zwiedzili Przedsiębiorstwo Górnicze „Silesia” w Czechowicach-Dziedzicach (połączone ze zjazdem na dół kopalni) oraz browar w Żywcu, a także spotkali się w siedzibie podbeskidzkiej „Solidarności” z przedstawicielami Zarządu Regionu. – Goście interesowali się strukturą naszego związku, naszą codzienną działalnością, a także uregulowaniami prawnymi i zasadami finansowania związków zawodowych w Polsce. Pytali też o zapisy zakładowych układów zbiorowych pracy i zasady ich negocjowania – mówi przewodniczący podbeskidzkiej „Solidarności” Marek Bogusz. Współpraca z białoruskimi związkowcami ma być kontynuowana. Możliwa jest też współpraca białoruskich piwowarów, pracujących w strukturze Heinekena, z komisją „Solidarności” w żywieckim browarze, który także należy do tego koncernu.
 
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.