Menu

II międzynarodowe szkolenie - Rumunia

II międzynarodowe szkolenie - Rumunia fot.K.Nosal

Tym razem w Rumunii w dniach 19 – 21 października 2016r w górskim miasteczku Predeal odbyło się kolejne -  II międzynarodowe szkolenie dla członków Europejskich Rad Zakładowych (ERZ) prowadzone wg nowego modułu szkoleniowego opracowanego w ramach niniejszego projektu. W szkoleniu wzięli udział polscy i rumuńscy związkowcy z ERZ.

Dział Programów Europejskich kontynuuje realizację projektu VS /2015/0405  „Europejskie rady zakładowe jako platforma wsparcia dla ponadnarodowych układów ramowych” z Komisją Krajową NSZZ „Solidarność” jako liderem w partnerstwie z organizacjami związkowymi z  5 krajów UE.

Temat szkolenia dotyczył funkcjonowania ERZ i informacji związanych z powstawaniem ponadnarodowych układów ramowych zwanych w skrócie TCA. Jako, że celem TCA jest m.in. zapewnienie stosowania jednolitych standardów w odniesieniu do praw pracowniczych czy bhp, uczestnicy za najważniejsze kwestie zasługujące do zawarcia w TCA uznali: sprawy BHP, jasne kryteria wynagradzania, ujednolicenie standardów pracy w „nowych” i „starych” państwach członkowskich. Ponadto nasi rumuńscy koledzy wyrazili zadowolenie, iż program szkolenia nie ograniczał się o podstawowej wiedzy o ERZ, ale stawiał wysoko poprzeczkę i obejmował bardziej zaawansowane i przydatne w praktyce zagadnienia.

Uczestnicy szkolenia zgodnie stwierdzili, że szkolenie dostarczyło wielu pomocnych informacji przydatnych dla ich pracy w ERZ. Większość z nich po raz pierwszy zetknęło się z ponadnarodowymi układami zbiorowymi  (TCA), Dlatego projekt ten służy promowaniu tej tematyki wśród naszych struktur związkowych, a w szczególności branżowych struktur NSZZ „Solidarność”.

Kolejne szkolenie projektowe odbędzie się wkrótce w Kołobrzegu w dniach 16-18.11.2016 r. Wyjątkowo wezmą w nim udział wyłącznie Polacy i będzie ono przeznaczone dla kandydatów oraz początkujących członków ERZ.
 

                                                                                   


Projekt VS/2015/0405
„Europejskie Rady Zakładowe jako platforma wsparcia dla ponadnarodowych układów ramowych (TCA)”
dofinansowany ze środków Unii Europejskiej

 

 

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.