Menu

Najlepsze miejsce pracy na świecie

Najlepsze miejsce pracy na świecie fot. top500stanford.wordpress.com
Instytut Great Place to Work ogłosił listę 25 Najlepszych Międzynarodowych Miejsc Pracy na świecie. Na czele zestawienia znajdują się Google, SAS Institute oraz W.L. Gore & Associates, informuje inetria.pl. Google otwiera stawkę już po raz czwarty.
 
W tegorocznej edycji konkursu Great Place to Work przebadał ponad 6 tysięcy firm, zatrudniających razem ponad 9,1 miliona pracowników. Aby znaleźć się wśród 25 najlepszych z najlepszych, trzeba spełnić liczne kryteria, z których pierwsze to udział i uzyskanie wyróżnienia w krajowym konkursie na Najlepsze Miejsce Pracy. Kolejnym kryterium, jakie muszą spełnić laureaci, to obecność na co najmniej 5 krajowych listach Najlepszych Miejsc Pracy.
 
Aż 8 tegorocznych laureatów listy World’s Best Multinational Workplaces to laureaci polskiej Listy Najlepszych Miejsc Pracy, ogłoszonej w marcu b.r. Są to: Dell EMC, Daimler Financial Services, Cisco, Cadence Design Systems, Diageo, S.C. Johnson, Monsanto i 3M. Jak dotąd to najlepszy wynik polskiej stawki w światowym rozdaniu.
 
Rekordzistami, jeśli chodzi o liczbę firm wprowadzonych na listę światową, są: Wielka Brytania (17), Meksyk (15), Niemcy (13), Włochy i USA (po 12) oraz Kanada (11). W podziale na kontynenty pierwsze miejsce należy do Europy, skąd pochodzi 42% zwycięskich firm, na miejscu drugim znalazły się kraje Ameryki Południowej i Środkowej - 32%, a za nimi kraje Azji i Pacyfiku - 16%. 
 
Eksperci zwracają uwagę, że od 2011 r., kiedy to powstał pierwszy światowy ranking najlepszych miejsc pracy, liczba firm spełniających standardy Great Place to Work® podwoiła się - w zaokrągleniu z pułapu 2.200 w 2011 r. do 4.100 w 2016 r. Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę, że miejsca pracy wyróżniające się wysokim zaufaniem, gdzie potencjał każdego pracownika może się w pełni rozwinąć, są dobre zarówno dla biznesu, jak i całego naszego globalnego społeczeństwa.
 
hd
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.