Menu

W Londynie o ERZ i TCA

W Londynie odbyło się I międzynarodowe szkolenie dla członków Europejskich Rad Zakładowych (ERZ) prowadzone w oparciu o nowy moduł szkoleniowy powstały w ramach projektu „Europejskie rady zakładowe jako platforma wsparcia dla ponadnarodowych układów ramowych”, realizowanego pod kierunkiem „Solidarności”.

W szkoleniu uczestniczyli polscy i brytyjscy związkowcy, będącymi członkami ERZ z różnych firm ponadnarodowych.

Szkolenie dotyczyło funkcjonowania ERZ i wyzwań związanych z powstawaniem ponadnarodowych układów ramowych zwanych w skrócie TCA, których celem jest m.in. zapewnienie stosowania jednolitych standardów w odniesieniu do praw pracowniczych czy bhp. TCA mogą być  także przydatnym narzędziem w procesie restrukturyzacji, zabezpieczając interesy wszystkich pracowników korporacji niezależnie od kraju, w którym są zatrudnieni.

Dla wielu uczestników szkolenia był to pierwszy kontakt z ponadnarodowymi układami zbiorowymi (TCA), co potwierdza konieczność promowania tej tematyki przez nasze struktury związkowe, a w szczególności wewnątrz branżowych struktur NSZZ „Solidarność”.

Projekt VS /2015/0405 „Europejskie rady zakładowe jako platforma wsparcia dla ponadnarodowych układów ramowych” prowadzony jest pod kierunkiem „Solidarności” w 5 krajach UE.''

Tutaj więcej o projekcie

 

                                                                            

 

 Projekt VS/2015/0405
„Europejskie Rady Zakładowe jako platforma wsparcia dla ponadnarodowych układów ramowych (TCA)”
dofinansowany ze środków Unii Europejskiej

 

 

 
   

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.