Menu

"Solidarność" w Solidarności

"Solidarność" w Solidarności fot. J. Kowalczyk

Czekoladowa Solidarność jest znana nie tylko Polsce, ale i poza granicami naszego kraju. W tym wyjątkowym lubelskim zakładzie nie było jednak dotychczas związków zawodowych. Zmieniło się to niedawno, gdy pracownicy, znani z wyrobu czekoladowych pyszności, postanowili się zorganizować.

Na pytanie, dlaczego wybrali właśnie NSZZ „Solidarność”, przewodniczący żartobliwie odpowiada, że inaczej nie wypadało, w końcu nazwa firmy zobowiązuje. Ale już poważnie dodaje, że bardzo zależało pracownikom na tym, by stać się dla kierujących firmą partnerem do rozmów, negocjacji w sprawach bieżących i dotyczących przyszłości firmy. 

Po pierwszych rozmowach z prezesem związkowcy są nastawieni optymistycznie. Wyrażają wolę współpracy i chęć działania dla dobra swojego zakładu. Mają na to spore szanse, bo organizacja zakładowa, choć bardzo młoda, jest już bardzo liczna. 

W najbliższym czasie nowa komisja, która stawia na dalszy rozwój swojej reprezentacji, planuje także wybory władz i szkolenie z podstaw działalności związkowej.

Od początku działalności związkowcom pomagają organizatorzy związkowi Zarządu Regionu Środkowo-Wschodniego ze wsparciem Działu Rozwoju Związku Komisji Krajowej. Mamy nadzieję, że nowo powstała organizacja będzie wsparciem dla pracowników i partnerem dla kierownictwa firmy – wyjaśniają pracownicy regionalnego Działu Rozwoju.

Firma Cukiernicza Solidarność powstała 4 czerwca 1952 r.  Największym kapitałem firmy jest jakość jej produktów, która została osiągnięta dzięki nowoczesnym technologiom produkcji, własnym recepturom oraz zaangażowaniu wszystkich pracowników.

Dział Rozwoju KK

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.