Menu

"S" w zamojskiej Orkiestrze Symfonicznej

zyciezamoscia.pl zyciezamoscia.pl
Na początku października br. została zarejestrowana nowa organizacja związkowa NSZZ „Solidarność” Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu. Przewodniczącym został Piotr Redeł, który jest koncertmistrzem orkiestry.
 
- Wiele zakładów pracy ma związki zawodowe, u nas jeszcze nie było. Chcemy zadbać o sprawy pracowników i to jest najlepszy sposób. Ludzie chętnie przystępowali do związku i wiadomo, że naszym celem nie jest występowanie przeciwko komuś, lecz w obronie interesów załogi – zaznaczył Redeł.
 Jak powiedział przewodniczący, w tworzeniu związku pomocny okazał się oddział NSZZ „Solidarność” w Zamościu z Markiem Walewandrem na czele. W organizacji są na razie 23 osoby, ale są już kolejni zainteresowani przystąpieniem do związku. - W najbliższych dniach odbędzie się pierwsze spotkanie organizacji związkowej i najprawdopodobniej zostaną nakreślone ogólne ramy działania i oczekiwania pracowników – powiedział przewodniczący. Piotr Redeł nie był wcześniej działaczem związkowym, ale jest zdeterminowany do podejmowania trudnych wyzwań i wie, że wspólnym wysiłkiem można osiągnąć wiele dobra. Wiceprzewodniczący Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność” Marek Wątorski, który jest odpowiedzialny za rozwój związku, podkreślił, że powstanie nowej organizacji w Zamościu to sukces, który może ośmielić innych do wstępowania w szeregi „Solidarności”. - Od dawna mamy świadomość, że w oddziale zamojskim jest dużo pracowników, którzy w perspektywie czasu mogą zorganizować się w związek zawodowy NSZZ „Solidarność”. Cieszy mnie fakt, że z naszej dobrej  oferty skorzystają pracownicy ośrodka kultury. Mam nadzieję, że za ich przykładem przyłączą się do nas inne pracownicze grupy – zaznaczył Wątorski.  Przewodniczący Oddziału w Zamościu powiedział, że nie było żadnych trudności podczas zakładania organizacji. - Podczas prowadzonych wcześniej rozmów załoga wyraziła wolę przystąpienia do związku zawodowego. Organizację zarejestrowano i w najbliższym czasie dojdzie do wyboru władz – mówił Walewander. Powstawanie nowych organizacji związkowych to jedno z priorytetowych zadań, które stoją przed lubelską „Solidarnością”. Region oferuje związkowcom m.in. bezpłatne porady prawne, szkolenia i pomoc w realizacji postulatów pracowniczych.
 
Tomasz Kupczyk/Solidarność Lublin
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.