Menu

"S" w opolskim Polarisie!

radio.opole.pl radio.opole.pl

Jakiś czas temu opolska „Solidarnośc” powiększyła się o kolejną organizację związkową. Prezydium Śląsk Opolski zarejestrowało Organizację Związkową NSZZ „Solidarność” w Polaris Poland Sp. z o.o. w Opolu.  W zakładzie powstają pojazdy terenowe. Prace nad założeniem związku trwały ponad dwa miesiące, jednak zakończyły się powodzeniem.

Przewodniczącą organizacji została wybrana Zofia Radomska, sekretarzem – Iwona Weklak, a skarbnikiem - Łukasz Figiel. W opinii zastępcy przewodniczącego Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego, Grzegorza Adamczyka organizacja zakładowa powstała, aby prowadzić dialog w firmie w celu poprawy warunków pracy i płacy. Do tej pory płace były wprowadzane bez żadnych konsultacji z pracownikami. Są jedynie uregulowane indywidualnie w poszczególnych umowach o pracę. Świeżo upieczeni związkowcy liczą, że w przyszłości te praktyki zmienią się i wszystkie zmiany dotyczące pracowników będą konsultowane z organizacją. Na każdym etapie swojej działalności nowi związkowcy mogą liczyć na prawne wsparcie i pomoc Zarządu Regionu i Komisji Krajowej w rozwijaniu swojej organizacji.  

"Solidarność" Śląsk Opolski

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.