Menu

Jest "Solidarność" w opolskim Polarisie

panattonieurope.com panattonieurope.com

W październiku Region opolskiej „Solidarności” powiększył się o kolejną organizację związkową. Prezydium ZR zarejestrowało Organizację Związkową NSZZ „Solidarność” w Polaris Poland Sp. z o.o. w Opolu.  W zakładzie powstają pojazdy terenowe.

Prace nad założeniem związku trwały ponad dwa miesiące. Udało się. Przewodniczącą organizacji została wybrana Zofia Radomska, sekretarzem – Iwona Weklak, a skarbnikiem - Łukasz Figiel. W opinii zastępcy przewodniczącego Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność Śląska Opolskiego Grzegorza Adamczyka organizacja zakładowa powstała, aby prowadzić dialog w firmie w celu poprawy warunków pracy i płacy. Płace zostały wprowadzone bez żadnych konsultacji z pracownikami. Są jedynie uregulowane indywidualnie w umowach o pracę. Na każdym etapie swojej działalności nowi związkowcy mogą liczyć na prawne wsparcie i pomoc w rozwijaniu swojej organizacji. Polaris Poland Sp. z o.o. w Opolu była wpisana w planach uzwiązkowienia na 2017 r. Realizacja tego zamierzenia powiodła się. Witamy Koleżanki i Kolegów w szeregach "Solidarności"!

mk

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.