Menu

Nowe organizacje związkowe w regionie warmińsko-mazurskim

źródło: kadry.abc.com.pl źródło: kadry.abc.com.pl

W regionie Warmińsko-Mazurskim w okresie wakacyjnym powstały dwie nowe organizacje. Na założenie związku zdecydowali się pracownicy Zakładu Napraw Taboru PKP CARGO TABOR oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

Po zrejestrowaniu organizacji podzakładowej pod koniec czerwca br. pracownicy Zakładu Napraw Taboru PKP CARGO TABOR w Olsztynie zdecydowani na wspólne występowanie w obronie swoich praw i  interesów wybrali władze związkowe w zakładzie pracy. W zebraniu wyborczym uczestniczył Przewodniczący KZ PKP CARGO TABOR Janusz Urban, przedstawiciel Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ "S", Jan Majder, oraz Przewodniczący Regionu Warmiński-Mazurskiego NSZZ "Solidarność", Józef Dziki. Wybrano czterosobowy zarząd Komisji Podzakładowej: na czele organizacji stanął Janusz Tyburski. W skład komisji weszli ponadto: Wiesław Hejka, Jan Podleszuk i Stanisław Kuciewicz. Przewodniczący będzie także reprezentował olsztyńską organizację jako członek Komisji Zakładowej skupiającej członków NSZZ "S" PKP CARGO TABOR z całej Polski. W wyborach do Komisji Rewizyjnej zaufanie członków Związku zdobyli Waldemar Machhniak, Teresa Rymuza i Małgorzata Witak.

W Olsztynie odbyło się również zebranie założycielskie organizacji zakładowej NSZZ "S" w tamtejszym Miejskim Ośrodku Kultury. Pracownicy podjęli uchwałę o przystąpieniu do związku i wystąpili do zarządu regionu warmińsko-mazurskiego z prośbą o rejestrację organizacji. Powołano Tymczasową Komisję Zakładową, która do czasu wyborów władz związkowych na kadencję 2018-22 będzie dysponowała pełnym zakresem uprawnień przewidzianych w przepisach prawa dla związku zawodowego. W skład tymczasowej komisji zakładowej weszli: przewodniczący, Mariusz Kaczor, sekretarz, Ewa Filipowicz, skarbnik, Katarzyna Żulewska. Organizacja została już zarejestrowana w rejestrze zarządu regionu warmińsko-mazurskiego jako samodzielna struktura Związku.

Gratulujemy i witamy w szeregach "Solidarności"! 

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.