Menu

Podlasie ciągle chce się rozwijać

Czy organizowanie szkoleń z rozwoju związku jest potrzebne? „Zdecydowanie tak” – tymi słowami na zadane pytanie odpowiedzieli jednogłośnie wszyscy obecni na szkoleniu dotyczącym tego właśnie tematu. 13 i 14 czerwca ponad trzydziestu członków NSZZ „Solidarność” reprezentujących 19 organizacji zakładowych działających na terenie regionu podlaskiego miało okazję poszerzyć swoją wiedzę, poznać metody i sposoby skutecznego organizowania pracowników w zakładzie pracy.

Prowadzący szkolenie, Janusz Zabiega, trener i szef działu szkoleń i rozwoju Komisji Krajowej, zachęcił każdego z uczestników do aktywnego udziału w szkoleniu poprzez możliwość swobodnej wypowiedzi i dzielenia się swoimi doświadczeniami z działalności związkowej. Ponadto, w drugim dniu szkolenia uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności interpersonalne i nabytą w trakcie zajęć wiedzę podczas odgrywania zainscenizowanych rozmów z pracownikami. Końcowym efektem spotkania było opracowanie planu rozwoju organizacji zakładowych w poszczególnych zakładach pracy. Takie szkolenie niewątpliwie jest istotnym elementem w procesie budowania siły zakładowej organizacji związkowej, co zostało również podkreślone przez samych uczestników, którzy  także wyrazili chęć udziału w kolejnym spotkaniu, podsumowującym oraz weryfikującym ich założenia i plany. 

„Rozwój Związku” to jedno z wielu działań prowadzonych przez Zarząd Regionu, którego celem jest pobudzenie członków „Solidarności” do aktywności związkowej. W realizacji tego zadania pomocne są szczególnie szkolenia i seminaria poświęcone temu zagadnieniu. Nawiązywanie współpracy z działaczami związkowymi jest niezbędne w działaniach na rzecz rozwoju Związku. Dlatego też, na terenie całego Regionu Podlaskiego planowane są kolejne tego typu przedsięwzięcia. 

Kolejne szkolenie z rozwoju Związku już we wrześniu!

http://www.solidarnosc.org.pl/zr.podlaskiego/

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.