Menu

W Bydgoszczy o organizowaniu

4 kwietnia w siedzibie Zarządu Regionu odbyło się spotkanie przewodniczących struktur związkowych z terenu Bydgoszczy z organizatorami Działu Szkoleń i Rozwoju Związku KK NSZZ „Solidarność” – Marią Bem i Dariuszem Gojowczykiem. Głównym tematem była wymiana doświadczeń dotyczących pozyskiwania członków związku szczególnie w organizacjach, gdzie „Solidarność” już istnieje.

W przedpołudniowym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele następujących organizacji związkowych: KMPOiW NSZZ „Solidarność” w Bydgoszczy, KZ NSZZ „Solidarność” Pro-Natura, KZ NSZZ „Solidarność”  ZDMiKP w Bydgoszczy, KZ NSZZ „Solidarność” w Straży Miejskiej, KZ NSZZ „Solidarność” BZE Belma S.A., KZ NSZZ „Solidarność” Unilever Bydgoszcz, KZ NSZZ „Solidarność” Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, KZ NSZZ „Solidarność” Auchan oraz KZ NSZZ „Solidarność” Tyco Electronics Polska. Po południu organizatorzy związkowi spotkali się z przedstawicielami KZ NSZZ „Solidarność” Filharmonii Pomorskiej, KZ NSZZ „Solidarność” Szpitala Miejskiego w Bydgoszczy, KZ NSZZ „Solidarność” ZCh Nitro-Chem oraz KZ NSZZ „Solidarność” w Okręgowym Urzędzie Miar. Zdaniem związkowców to, czy w zakładzie pracy jest Związek, czy go nie ma i jak funkcjonuje zależy od wielu czynników – jednak najważniejszym jest przewodniczący – lider, którego rola w codziennej pracy związkowej jest nie do przecenienia. W trakcie dyskusji zwracano uwagę na wzmacnianie jakości pracy Związku, integrację środowiska i uświadomienie ludziom, że związek jest potrzebny nie tylko wtedy „gdy coś się dzieje”, bo od dobrze funkcjonującego w zakładzie pracy Związku wiele zależy. - Wypracowaliśmy z niektórymi przedstawicielami organizacji metody działań, które maja przyczynić się do wzrostu uzwiązkowienia, omówiliśmy zakres tematów, które poruszymy w czasie szkolenia z rozwoju związku, które poprowadzimy w drugiej połowie kwietnia w regionie. Wreszcie umówiliśmy się na konkretna pomoc w poszczególnych organizacjach. Całkiem liczna frekwencja dobrze wróży na przyszłość. – mówił po spotkaniu Dariusz Gojowczyk. Organizatorzy związkowi zaoferowali swoją pomoc i chęć podzielenia się doświadczeniem w zakresie rozwoju związku szczególnie w organizacjach, które mają jakieś problemy. Taką pomocą w Regionie służy także regionalny koordynator ds. rozwoju związku Jakub Gaszak. Na zakończenie spotkania poinformowano o organizowanych przez Region szkoleniach na temat Rozwoju Związku, które odbędą się w dniach 19-21 kwietnia oraz 26-28 kwietnia w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym ZRB NSZZ „Solidarność” w Wielonku.

źródło: oficjalna strona regionu.

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.