Menu

Auchan podpisał umowę z UNI Global Union

uniglobalunion.org uniglobalunion.org

Francuska sieć handlowa Auchan 17 marca podpisała z UNI Global Union umowę o globalnej współpracy, w której zobowiązuje się do przestrzegania praw pracowniczych i wolności zrzeszania się we wszystkich krajach, w których sklepy Auchan są obecne.

Uroczyste podpisanie miało miejsce 17 marca we francuskiej siedzibie Auchan w Lille. UNI Global Union reprezentował sekretarz generalny, Philip Jennings, drugą stronę zaś dyrektor generalny Auchan Retail, Wilhelm Hubner. W momencie podpisywania Philip Jennings powiedział: - Przystępując do umowy Auchan pokazuje, że naprawdę ceni swoich pracowników. Jesteśmy zadowoleni, że firma podpisując z nami to porozumienie dołączyła do rosnącej listy międzynarodowych detalistów, którzy angażują się we współpracę ze związkami na całym świecie i rozumieją wartości, jakie niesie ze sobą podpisywanie umów o zasięgu globalnym. Szef UNI Commerce, Mathias Bolton dodał: - Ta umowa podkreśla silne zaangażowanie Auchan, aby wychodzić poza ramy społecznej odpowiedzialności biznesu. Firma zgodziła się współpracować z UNI, wypełniać zobowiązania wobec swoich 337 800 pracowników, respektować podstawowe zasady i prawa Międzynarodowej Organizacji Pracy, prawa pracy oraz zasad przewodnich ONZ. - Dzięki tej umowie Auchan wzmocni swoje relacje z interesariuszami w celu zbudowania modelu rozwoju, który łączy wydajność operacyjną i jakość zachowań. Udowodnimy, że ich słuchamy. Celem tego porozumienia jest stworzenie przestrzeni do dialogu i informacji, oraz podkreślenie znaczenia dobrego biznesu, praktyk społecznych i środowiskowych we wszystkich krajach, w których działa firma. – Powiedział Philippe Saudo, dyrektor działu HR w Auchan Retail.  

Auchan jest globalną siecią handlową obecną w 16 krajach na świecie. Zatrudnia 337 800 pracowników w 3836 hipermarketach i supermarketach. Globalny przychód Auchan wynosi 54,2 miliardy euro.

Misją UNI Commerce jest poprawa warunków pracy w sektorach handlu detalicznego i hurtowego, tworzenie sieci i budowanie potencjału wśród afiliowanych w UNI związków i firm międzynarodowych poprzez podpisywanie globalnych porozumień. UNI Commerce jest częścią UNI Global Union, które reprezentuje 20 milionów pracowników w sektorze usług na całym świecie.

Źródło: http://uniglobalunion.org.pl

oprac. mm

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.